Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

anabuko1 11:02, 05 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Rzut na ogród piękny
Żurawki śliczne, czemu je najmniej lubisz ??
jakaś ładna odmiana.Znasz ją ??
Rodek już zaczyna kwitnienie .A mój jeszcze śpi
Ale on tak ma,że później kwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zana 11:19, 05 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No faktycznie miałaś bujność w poprzednim ogródku. Piękny ten wielki bonsai! Przeniosłaś go czy ostał się na starym miejscu i cieszy inne oczy? Wierzbę bym ciachnęła całą, żeby nie była łysawa z jednej strony. One chyba szybko odbijają i się zagęszczają (tak gdzieś czytałam).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 11:21, 05 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A kiedyś ciełaś tą wierzbę? Bo jakaś taka rzadka jest. Ciachaj ją całą ostro, wierzby jak chwasty szybko rosną i lubią cięcie, szybko się zagęszczają
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 11:29, 05 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale busz pod blokiem Szok..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 11:39, 05 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
LyraBea napisał(a)


No i moja wierzba Hakuro oberwała zimą. Od strony wiatrów obumarła i teraz zastanawiam się czy ją całą obciachać czy tylko tę jedną stronę? Nie chciałabym jej wyrzucać. Ja się tak przywiązuję do moich roślin. No ale tak nie może zostać. Nie wygląda za ładnie Co sądzicie?



czarne na gałązkach klona to groźny dla klona grzyb - zdezynfekuj za każdym razem sekator, ostroznie przytnij, dezynfekuj. Opryskaj dokładnie topsinem.

Wierzbę drakońsko przytnij w kulkę (nie bój się)- szybciej się zapełni. Potem tnij co max. 6 tygodni. Jeśli zimą znowu nie przemarznie, to w przyszłym sezonie nie będzie śladu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LyraBea 11:52, 05 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Toszka napisał(a)

czarne na gałązkach klona to groźny dla klona grzyb - zdezynfekuj za każdym razem sekator, ostroznie przytnij, dezynfekuj. Opryskaj dokładnie topsinem.

Wierzbę drakońsko przytnij w kulkę (nie bój się)- szybciej się zapełni. Potem tnij co max. 6 tygodni. Jeśli zimą znowu nie przemarznie, to w przyszłym sezonie nie będzie śladu

Nie miałam pojęcia, że to choroba. Bylam pewna, że przemroziło klonika tylko, ale faktycznie do się pomału przesuwa i nie wiem na co ja czekalam. Dobrze, że się zapytałam. Muszę nauczyć się więcej pytać. Kto pyta, nie błądzi.
Toszka a może być zamiast topsinu Substral grzybobójczy na rośliny ozdobne? Bo taki mam na stanie w tej chwili. Napisane na nim, że zwalcza choroby grzybowe, plamistość, mączniaka itp. u roślin ozdobnych?
AnnaCh napisał(a)
A kiedyś ciełaś tą wierzbę? Bo jakaś taka rzadka jest. Ciachaj ją całą ostro, wierzby jak chwasty szybko rosną i lubią cięcie, szybko się zagęszczają

Kupiłam taki rachityczny okaz i przycięłam dosyć krótko, ale tylko raz, w zeszłym roku. To ją dzisiaj uciacham krócej.
Dziękuę za cenne rady.
____________________
Beata
anka_ 11:55, 05 maj 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kurczę Beatko ale miałeś ogródek. A 11 lat wprawy i doświadczenia teraz procentować będzie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
LyraBea 11:58, 05 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
No faktycznie miałaś bujność w poprzednim ogródku. Piękny ten wielki bonsai! Przeniosłaś go czy ostał się na starym miejscu i cieszy inne oczy? Wierzbę bym ciachnęła całą, żeby nie była łysawa z jednej strony. One chyba szybko odbijają i się zagęszczają (tak gdzieś czytałam).

Nie Anula, akurat bonsai zostawiłam. Nie chciałam masakrować tej rabaty. Mojej Mamie tak się podobała, że to jej zostawiłam (jak jeszcze sporo innych wyrośniętych tuji, drzewek). A bo nie napisałam, że ja przeprowadziłam się do domu a w mieszkaniu zamieszkała moja Mama i teraz to ona się zajmuje ogródkiem po swojemu
____________________
Beata
LyraBea 12:11, 05 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anabuko1 napisał(a)
Rzut na ogród piękny
Żurawki śliczne, czemu je najmniej lubisz ??
jakaś ładna odmiana.Znasz ją ??
Rodek już zaczyna kwitnienie .A mój jeszcze śpi
Ale on tak ma,że później kwitnie

Aniu
Właśnie nie wiem dokładnie co to za odmiana. Kupiłam w Castoramie dwie donice z żurawkami nazwane "żurawki mix" za 11 zł i podzieliłam na kilkanaście sadzonek i tak się rozrosły. W sumie tam są dwie odmiany. Jedna ma pod spotem ładnie wybarwione na różowo liście, druga jaśniejsza, bardziej zielona, ale one obie dla mnie takie nijakie. Może, gdy je kiedyś wyeksponuję obsypując jasnymi kamyczkami, dopiero zaistnieją w pełnej krasie, bo może na tle ziemi tak mdło wyglądają.
A przy okazji poproszę o identyfikację. Może wiecie, co to za one?


____________________
Beata
LyraBea 12:14, 05 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anka_ napisał(a)
Kurczę Beatko ale miałeś ogródek. A 11 lat wprawy i doświadczenia teraz procentować będzie.

Właśnie przez ten ogródek nie potrafię myśleć z rozmachem. Tyle lat moje roślinki kompaktowałam, wszystko trzymałam w rydzach żeby się nie rozrosło, wszystko bliziutko siebie i teraz nie mogę zacząć myśleć o ogrodzie z rozmachem. Widzę malutkie rabaty, nie widzę jako całości. Ale obserwuję Wasze ogrody i się uczę. Do tego stopnia chciałam na większe formy się przerzucić, że przegięłam z planem rabaty i będę na nowo, węższe, trochę mniejsze planować
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies