Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 09:46, 18 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
elmagra napisał(a)
Beata, za każdym razem jak wchodzę tutaj i oglądam Twoje zmagania z równaniem terenu pod trawnik, to ci kobito najnormalniej w świecie ZAZDRASZCZAM takich gładkości....

Oj ja głupia niecierpliwa w zeszłym roku.... (walnęłabym się w łeb, gdyby to coś pomogło i cofnęło czas, albo wygładziło mój nieidealny trawnik...)

Ja zawsze z podłożem pod trawnik się tak cackam a i tak nie zawsze udaje mi się 100% perfekcji uzyskać. Ale u Ciebie chyba nie jest tak źle? Byłam poszukać zdjęć z szerszym kadrem trawniczka i nie wiem, gdzie szukać.
____________________
Beata
tulucy 09:53, 18 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Twój trawnik będzie się nadawał na wzorzec do Sevres

Jak to dobrze, że ja lubię nierówności terenu, takie załamania, bo inaczej bym się ja załamała przy równaniu mojego. Zresztą i tak nie mam trawnika, tylko "coś" na kształt
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
LyraBea 10:00, 18 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anabuko1 napisał(a)
Maczki takie pełne,śliczne :0
I różyczki, to nic ,że NN,piękne są.
Ja też mam kilka NN
One są naprawdę śliczne. Na pewno znawcy róż by momentalnie rozszyfrowali nazwę, ale czy to coś zmieni? Nowe zakupy będę już na pewno robić z rozmysłem i przemyślane.
mirkaka napisał(a)
Nie mogę się nadziwić jak Ty to wszystko dajesz radę robić? Nie ma żadnych chwastów, równiutko, czyściutko, już jest ślicznie Przy Twojej pracowitości ogród będzie gotowy za rok, dwa
Ta róża pistacjowa prześliczna, niesamowite ma pączki, makami też się zachwycam.
I co teraz powiesz na widok z tarasu ? Już Ci się podoba? babo jedna Mnie się gęba śmieje jak widzę co wyczyniasz Tylko uważaj żeby nie zrobić sobie krzywdy zbyt dużym wysiłkiem fizycznym.
Mnie się gęba uśmiechnęła do Twoich słów, bo jak Ty dobrze wyczułaś mój stan. Naprawdę czuję się wyjątkowo zadowolona z siebie. Lubię siebie taką, bo najczęściej zbyt wiele od siebie wymagam i coraz wyżej podnoszę poprzeczkę. Potem frustracja tylko z takiego stanu rzeczy. A dwa dni temu, gdy tak mocno padało, grzmiało i jeszcze nie przesadziło z deszczem, usiadłam na tarasie (nieważne, że niewykończony) i pomyślałam sobie: "kurcze, mam wypielone, mam posadzone, mam wygładzony teren. Dałam radę sama, nadrobiłam zaległości i czuję się szczęśliwa".
Marga napisał(a)

Oooo!...Następny świetny patent by LyraBea Paletę na linie juz od Ciebie zgapiłam i świetnie się sprawdza Pięknie równa, rozbija gródki ziemi, nawet wyciąga kamienie, a co najważniejsze 15 min pracy dziennie i chwasty nie mają szans
Ja mam grabki do trawnika takie:
https://www.obi.pl/decom/product/LUX_Grabie_do_trawy_g%C5%82owica_72_cm/1375583
Też jeszcze nie siałam trawy. Czekam aż teren mi osiądzie, bo troszkę ziemi nawiozłam w jednym miejscu i dalej jest tam zbyt miękko .
A tak wogóle, to zaglądam do Ciebie regularnie i nie mogę wyjść z podziwu jak Ty dajesz radę sama obrobić taki wielki teren!
Buziaki zostawiam
Te grabie miałam na oku, ale wciąż mi za wąskie były. Mam Fiskarsa 43cm, te z serii Solid. Podobna powierzchnia robocza, więc szukałam czegoś, co "przedrapie" naraz większą powierzchnię. Prawda, że paleta świetna? Sama zgapiłam z jakiegoś obrazka, gdy szukałam inspiracji na
Psiamama napisał(a)
Bożeszsz naprawdę i Ty to sama, ze stali chyba jesteś. Maki peoniowe nie znałam pierwsze widzę a śliczniusie
Siama, siama, bo ja taka "Zosia-Samosia"
Margo napisał(a)
Swietny patent na równanie, ależ Ty pedantycznie przygotowujesz teren pod trawnik
Czytam u Ewy że do Chwaszczyna się wybierasz za jakiś czas. Może zrobimy wspólny wypad ?

Zrobimy
____________________
Beata
LyraBea 10:09, 18 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
tulucy napisał(a)
Twój trawnik będzie się nadawał na wzorzec do Sevres

Jak to dobrze, że ja lubię nierówności terenu, takie załamania, bo inaczej bym się ja załamała przy równaniu mojego. Zresztą i tak nie mam trawnika, tylko "coś" na kształt
Na zdjeciach tego nie widać, ale cały ten teren jest pod dosyć dużym spadkiem. Taka działka, nie dopilnowałam płotu i mi zębami polecieli, to teraz już tak musi zostać i z tym nie walczę. Zależy mi jednak, żeby gór i dolin nie było
Lucy, a ja chyba Cię pierwszy raz goszczę? Mam nadzieję, że nie pokręciłam Ale co tam, najwyżej powitam Cię drugi raz. Tak więc macham do Ciebie i pozdrawiam.
____________________
Beata
LyraBea 10:14, 18 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dwa dni temu, po wyrównaniu było tak:

A już wczoraj, podczas ulew zaczęło się robić tak:

Sieć strumyczków, co pokazuje jakie mam nachylenie tego terenu. Dobrze, że popadało, będę mogła jeszcze, na ile potrafię skorygować nierówności. Ale Was meczę widokiem tego nudnego kadru. Za kilka lat zapraszam, będzie mniej nudno hahahahhaha.
____________________
Beata
Ewa777 10:25, 18 cze 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Beatka, działasz tak, że tylko przykład z Ciebie brać Pięknie wyrównany teren. Już za chwilę sianie trawki i będziesz miała piękny widok z tarasu

Różyczki śliczne A mak niespotykany
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
dominika_ 10:36, 18 cze 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Ale ta trawka co już masz, jak Ci się pięknie zazieleniły, jednak jak u nas mawiają, deszcz to potrzebny
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Iwk4 11:00, 18 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, ulewa bypa szybsza nis ziemia była w stanie przyjąć. Bynajmniej ziemię przelao. Ja się cieszę. U mnie też była.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 08:11, 19 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jodły Koreańskie wolno rosną? Mam jedną i szybko rośnie

Fajny pomysł z grabiami

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Flower1 08:18, 19 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)
Dwa dni temu, po wyrównaniu było tak:

A już wczoraj, podczas ulew zaczęło się robić tak:

Sieć strumyczków, co pokazuje jakie mam nachylenie tego terenu. Dobrze, że popadało, będę mogła jeszcze, na ile potrafię skorygować nierówności. Ale Was meczę widokiem tego nudnego kadru. Za kilka lat zapraszam, będzie mniej nudno hahahahhaha.

Super trawka wyosła ,troszke popadało co )?
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies