Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 11:51, 16 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
BasiaLT napisał(a)
Beatko może powinnaś opatentować swoje pomysły na narzędzia? albo zająć się profesjonalnym ich projektowaniem bo jesteś w tym niesamowita. A ogród prezentuje się pięknie
Hahahaha. kawałek kontownika (noga do regału), kilka taśm samozaciskowych i już narzędzie warte kilkaset złotych, bo tyle kosztują grabie, które chciałam mieć do równania terenu..o takie chciałam mieć, ale zapomnij, cena z kosmosu...

Moje urządzidło sprawdziło się. Polecam

Ooooo znowu słoneczko, a przed chwilą tak pięknie padało. I jest ciepło. To idealne warunki dla roślin.
____________________
Beata
LyraBea 11:54, 16 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)

Beata = MacGyver

Lepiej bym chyba tego nie ujęła

= Pomysłowy Dobromił
No tak, potrzeba matką wynalazku.
____________________
Beata
Flower1 12:41, 16 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)
No i kilka kadrów z bardziej oswojonej cześci ogrodu...
Maki peoniowe

Różyczki NN

Ale Maki !jeszcze na oczy nie widziałam takich piekności,różyczki też piekneBeatko widziałam że w przyszłosci masz w planie zakup Berberysków polecam Orange Rocket zamiast Red Rocket wstawiłam Ci zdjecie w moim wątku dla porównania.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
anabuko1 14:17, 16 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Maczki takie pełne,śliczne :0
I różyczki, to nic ,że NN,piękne są.
Ja też mam kilka NN
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 22:19, 16 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Nie mogę się nadziwić jak Ty to wszystko dajesz radę robić? Nie ma żadnych chwastów, równiutko, czyściutko, już jest ślicznie Przy Twojej pracowitości ogród będzie gotowy za rok, dwa
Ta róża pistacjowa prześliczna, niesamowite ma pączki, makami też się zachwycam.
I co teraz powiesz na widok z tarasu ? Już Ci się podoba? babo jedna Mnie się gęba śmieje jak widzę co wyczyniasz Tylko uważaj żeby nie zrobić sobie krzywdy zbyt dużym wysiłkiem fizycznym.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Marga 22:45, 16 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
LyraBea napisał(a)
Ato mój wynalazek. Cały metr bieżący powierzchni rownajacej. Swietnie się sprawdza.


Oooo!...Następny świetny patent by LyraBea Paletę na linie juz od Ciebie zgapiłam i świetnie się sprawdza Pięknie równa, rozbija gródki ziemi, nawet wyciąga kamienie, a co najważniejsze 15 min pracy dziennie i chwasty nie mają szans
Ja mam grabki do trawnika takie:
https://www.obi.pl/decom/product/LUX_Grabie_do_trawy_g%C5%82owica_72_cm/1375583
Też jeszcze nie siałam trawy. Czekam aż teren mi osiądzie, bo troszkę ziemi nawiozłam w jednym miejscu i dalej jest tam zbyt miękko .
A tak wogóle, to zaglądam do Ciebie regularnie i nie mogę wyjść z podziwu jak Ty dajesz radę sama obrobić taki wielki teren!
Buziaki zostawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Psiamama 23:01, 16 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Bożeszsz naprawdę i Ty to sama, ze stali chyba jesteś. Maki peoniowe nie znałam pierwsze widzę a śliczniusie
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Margo 11:15, 17 cze 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Swietny patent na równanie, ależ Ty pedantycznie przygotowujesz teren pod trawnik
Czytam u Ewy że do Chwaszczyna się wybierasz za jakiś czas. Może zrobimy wspólny wypad ?
____________________
Gosia
elmagra 18:10, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Beata, za każdym razem jak wchodzę tutaj i oglądam Twoje zmagania z równaniem terenu pod trawnik, to ci kobito najnormalniej w świecie ZAZDRASZCZAM takich gładkości....

Oj ja głupia niecierpliwa w zeszłym roku.... (walnęłabym się w łeb, gdyby to coś pomogło i cofnęło czas, albo wygładziło mój nieidealny trawnik...)

____________________
Ela
LyraBea 09:45, 18 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Witam przy kawce
...( (
...) )
("""""")o
""""""""
Na jakis czas utknęłam z pracami ogrodowymi, bo jak w większej części Polski rozszalały się fronty i pogoda po prostu nie pozwala na wyjście do ogrodu.
2 dni temu dokończyłam wyrównywanie całego terenu i zwałowałam porządnie całość i wyglądało to na płaskie jak stół. Dwudniowe ulewy odkryły jednak tu i ówdzie ubytki, wiec jeszcze dzień przygotowań zanim trawę zasieję. Jednak nie jest źle. Nie przypuszczałam, że zdołam jednak wypieścić działkę pod trawnik. Teraz musi przeschnąć, jeden dzień równania, wyłapię, gdzie sobie woda dołki porobiła i będę siać. Połowa przyszłego tygodnia realna. Tym żyję i nic innego u mnie poza tym
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies