Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 15:44, 19 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
dominika_ napisał(a)
Siewnik gardeny, czy jakiś specjalny typowy do trawy?
Ten Gardeny dedykowany głównie do nawozu, ale świetnie sobie radę daje z nasionami trawy. Już go pożyczałam w zeszłym roku i się sprawdził. Gdzieś chyba na zdjęciach z nim latam na początkowych stronach wątku.
KasiaWB napisał(a)
Podziwiam aż cofnęłam się żeby zobaczyć wszystko od początku ! gratuluję efektów, bo już jest z czego się cieszyć. Lepszy trawnik niż nic albo ugór z chwastami. Oj przy takim zacięciu już za rok za dwa będziemy wisieć z zachwytu na płocie
Życzę dużo siły oraz szybkiej realizacji planów dasz radę ale nie zapominaj o odpoczynku i regeneracji, bo jednak zdrowie najważniejsze.
Pozdrawiam
Dzień dobry Kasiu. Dziękuję za odwiedziny. Wciaż jestem na początku drogi, ale podkreślam, wszystko obrabiam sama, więc nie tylko rośliny potrzebują czasu, żeby urosnąć, ale głownie czasu potrzebują ja, żeby to ogarnąć. Kopię, sadzę, pielę, muruję, zbijam, maluję a przy okazji jeszcze czasem o dom zahaczę. I czasem mi się wydaje, że strasznie malo się dzieje w moim ogrodzie, innym razem znowu tłumaczę sobie, że jak na mnie jedną, to całkiem już sporo zrobiłam. Cała ja, samej sobie nie dogodzę Zapraszam jeśli nie częściej, to chociaż co jakiś czas, na pewno coś tam będę "modzić".
elmagra napisał(a)
Beata, to było zdjęcie 20-dniowej? trawki? Serio? Kurcze, to ja chyba mam jakiegoś pecha, bo posialiśmy na gołe placki u nas, podlewana 2 razy dziennie i tak słabo wyszła (wczoraj 14 dni minęło), że nadal są łyse placki wśród trawy. Jedynie takie pojedyncze słabe trawki powychodziły. Jakaś magia by się przydała.
A z tym nawożeniem, to jak dotąd mam pecha. Trawnik nawożony 2 razy, za każdym razem gdzieś kawałek spali się od nierozpuszczonego nawozu. Tym razem mój mąż pod moją nieobecność nawoził i potem podlewał i jak znam życie, to się nie wysilił. Mimo moich ratunków w dzień następny, mam sporo suchych fragmentów. Jednak się nie martwię, tamto odrosło pięknie to i to odrośnie.
a poza tym, okazuje się, że kosić też trzeba umieć. Mój M się obraża jak mu zwracam uwagę, ale nie dokładnie kosi i czasem wystają pojedyncze pędy... Hmmm, no prawdą jest, że wszystkiego mieć nie można....

Pozdrawiam niedzielnie.
Wiesz. Mnie się po prostu udalo wstrzelić idealnie w pogodę. Wcześniej mocno podlało, potem było upalnie i noce ciepłe. Do tego podlewałam rano i wieczorem i może dlatego. Takie sztukowane placki, dosiewki gorzej się wypełniają. Ja zrobiłam błąd, że rzuciłam nasiona w trawę i czekałam aż sie zagęści tam, gdzie po ziemie miałam placki i brzydko wyszło. Następnym razem wytnę całe placki i uzupełnię. Dostanie wilgoci, ciepła i powinna u Ciebie ruszyć. No chyba, że coś z nasionami nie halo, albo w ziemi jakiś syf siedzi.... Co do nawożenia, ja wolę "z ręki" Zawsze jakieś wzory potem widać, gdzie nie dosypię, ale tak wolę. Ech Ci faceci...Nie przywiązują wagi do takich rzeczy jak precyzyjne koszenie trawnika. Mojemu nie pozwalałam w tamtym sezonie dotknąć się kosiarki, bo mi szarpał trawę. Jak ja koszę, to równe paski wychodzą, ten latał po trawniku, jak pijana mucha. Nauczyłam go jednak i już umie.
____________________
Beata
LyraBea 16:04, 19 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Pogoda dzisiaj fajna. Nie grzeje za mocno, ale ciepło. Przed chwilą nawet deszczyk pokropił z lekka. Nie robię za wiele, zbieram siły na jutro.
Byłam wywalić resztki na kompostownik i jakie było moje zdziwienie, gdy spod choinki, którą tam posadziłam z braku innego pomysłu spostrzegłam jakieś żółte kwiatki. Nie dalej jak dzisiaj na wątku U Agi-Psiejmamy poznałam nazwę znanej roślinki, której jednak tu nie przeprowadziłam z poprzedniego ogrodu. No i proszę. Mam tojeść. A jednak się przemyciła. Chyba dam jej szansę Jakiż to zbieg okoliczności, że właśnie dzisiaj o niej mowa była.

I tak przy okazji po drodze mam warzywnik na takim etapie.

____________________
Beata
Joku 16:48, 19 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Podziwiam trawnik, rzeczywiście idealny bez wirów, wysepek gęstej trawy wśród pustyni. Cieszę się razem z tobą że się udało.
Wielokrotnie zastanawiałam się jak ty to robisz że nie widać nigdzie chwastów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
tulucy 08:22, 20 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
LyraBea napisał(a)
Lucy, a ja chyba Cię pierwszy raz goszczę? Mam nadzieję, że nie pokręciłam Ale co tam, najwyżej powitam Cię drugi raz. Tak więc macham do Ciebie i pozdrawiam.

Macham i ja, ale nie pierwszy raz byłam już kiedyś "głośno", a tak to po cichu tylko czytam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Psiamama 08:44, 20 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tojeść musi Cię kochać, że sama za Tobą przyszła został bo to fajna roślinna
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
jolanka 09:23, 20 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16457
Pozdrawiam po raz pierwszy, widzę, że pomysły trawnikowe działają Ja tez jestem na etapie robienia trawnika i ogrodu. Kiedy juz w miarę było wyrównane, wygrabione i odchwaszczone eM doszedł do wniosku, że teraz nawodnienie trzeba Znowu wszystko pokopane Nie wiem kiedy wreszcie będzie koniec Zaznaczam do podglądania, jesli pozwolisz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anbu 11:26, 20 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Bea jestem pełna podziwu dla Twoich działań, dla Twojej siły i uporu. Charakterna Baba z Ciebie a z takim podejściem jak Twoje można mieć tylko śliczny ogród
Trawka super
____________________
Ania Ogród Ani :)
Marga 11:52, 20 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
LyraBea napisał(a)

20-dniowa trawka przy drewutni. Wczoraj przeszła pierwsze koszenie. Wyszła mi idealnie


Faktycznie wyszło Ci idealnie! Brawo dla Ciebie za ciężką pracę jaką włożyłaś w przygotowanie terenu! Oj, zazdroszczę
____________________
Ogród dla moich synków
kamila66 11:58, 20 cze 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Witam się
Ogród młody a wygląda bardzo dojrzale
Podoba mi się kamień na domu
Bardzo fajnie układacie drewno.
Patent na równanie powierzchni pierwsza klasa Będę kibicować
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anusia 19:52, 20 cze 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Trawniczek pierwsza klasa! Oprócz trawnika podziwiam drewutnię. Drewno pięknie, równiutko poukładane. Miodzio dla mnie rzecz nie osiągalna jeszcze, bo jesteśmy w trakcie jej budowania. Rabatka przy oknie piękna, wspaniałe tło kamienia na budynku i zrobiło sie magicznie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies