Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Milka 16:54, 27 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Imponujące wszystkie kolory w moim guście, ale mogłabyś ciut nasionek tego kosmosu zebrać, cudny kolor
...chyba nie ma ogrodniczki bez mięśni toz to ciężka orka, ci z siłowni wysiadają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BusyBee 16:54, 27 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Prze-pani toż to autostrada
Mega elegancko i podziwiam oooogrom pracy! Jak kręgosłup dzisiaj?
____________________
U BusyBee w ogródku...
Pszczelarnia 17:41, 27 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ana_art napisał(a)
Przedpłocie



Ana, ja poproszę o spis z natury tego co tam masz. Niewyobrażalne. Tyś to sama wszystko wymyśłiła - zrobiła?

A ten żwir na drodze (droga żwirowa) to już bajka. Bardzo oryginalnie, pomysłowo i fajnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolka 18:55, 27 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
I przedpłocie z zapłocie urocze
Pozdrowienia Ana
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
baraga1904 19:07, 27 sie 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...szacun dla tak wykonanej pracy Ana... rabatka też wyszła cudnie...masz talent dziołcho...
butterfly 19:15, 27 sie 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kosmos ma obłędny ten kolor.... teściowa wysiała w tym roku jakąs mieszanke i juz zapowiedziałam że ma mi zebrac nasiona tych najbardziej rózowych (ciekawe czy pamietała... ), ale takiego bordowego to nie miała, no boski ten kolorek !

A nowa-stara rabata - mistrzostwo !!!
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 19:16, 27 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana, po prostu bosko Będę wisieć i na Twoim płocie, bo widoki z jednej jak i drugiej strony świetne!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kamajla 19:19, 27 sie 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Nie dość, że ogród, przedpłocie masz dopieszczone, to jeszcze teraz ta droga... aż nie mogę paczeć co u mnie przed i za płotem, bo mi się coś robi Staram się wprawdzie myśleć pozytywnie i wyobrażać sobie jak to będzie pięknie za lat parę, a potem oglądam u Ciebie zdjęcia i tak na chwilę się zapadam w sobie.
Ale że robota czeka, to chwila trwać za długo nie może... Lecę i pozdrawiam i na koniec: PIĘKNIE, PO PROSTU PIĘKNIE
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
dorciabe 19:35, 27 sie 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ana chilam czoło, bo roboty przewaliłaś co niemiara
Pięknie jak zawsze
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
ana_art 19:57, 27 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Pszczelarnia napisał(a)

Ana, ja poproszę o spis z natury tego co tam masz. Niewyobrażalne. Tyś to sama wszystko wymyśłiła - zrobiła?

A ten żwir na drodze (droga żwirowa) to już bajka. Bardzo oryginalnie, pomysłowo i fajnie.


Ewa nieskromnie mówiąc wymyślłam sama ale wiesz czerpie z dobrych jak nie najlepszych wzorców
Zamysł to taka mini rabata angielska. Wiśnie w przyszłości mają robić za zasłonę okien i 'otulać' działkę zielenią...od czerwca jasnoróżowe róże przewieszać się będą przez płot, a burgundowe i białe dawać kolorstyczne akcenty. Pomiędzy nimi delikatnie szeleszczą srebrzyste ML w nóżkach dwie odmiany szałwi w różowym i fioletowym odcieniu mieszają się z puchatymi różowymi i białymi astible, zielone trawki, limonkowo kwitnące przywrotniki i niebieskie bodziszki. U schyłku lata do reszty dołączą jeżówki, zawilce, werbeny... brakuję mi jeszcze wiosny, ale ją obmyślam
Oczywiście rabata w pocie czoła(dosłownie) przekopana własnoręcznie widłami, wybrane wszelkie chwaściory, wywiezione kilka taczek kamieni i ziemi, wymieszana z lepsiejszą. Potem sadziliśmy we trójkę drzewa. Wiśnie mają prawie 3metry. Ozdobniki w postaci roślin z listy poniżej to kolejny etap, który zrobiłam. Na koniec ekobordy, linia kroplująca, żwirek i kora

Na rabacie zamieszkały:

bodziszki
kompaktowa szałwia omszona różowa od Finki
Szałwia caradonna
przywrotniki
carex ice dance
trawka bez nazwy
astible różowe i białe
jeżówki w różowych odcieniach i białe
biały kosmos
zawilce japońskie różowe
werbena patagońska
ciemnobordowa żurawka
miskanty ML
róża Munstead Wood
róża Melina
róża William Shakespeare
róża Othello
róża Pilgrim
3 pnące róże Giardina
i umbraculifera
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies