Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Poppy 12:35, 19 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
Widziałam

Dziewczyny, w ogródku pojawił się nowy mieszkaniec:


Szukalam jakiegos zwierzaka.
Doczytalam pozniej, ze to laweczka, ha ha. Wyglada jakby tam byla od zawsze. Mam nadzieje, ze nie bedzie jej przykro, ze ja uznano za dobry, stary kawalek kraobrazu
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
makadamia 12:36, 19 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Asiu a jakie masz wymiary belek pod hamak? Ja chcę zrobić coś takiego na tarasie łącznie z pergola na której na linkach stalowych będzie żagiel wysuwany także konstrukcja ultra lekka... I nie wiem jakie wymiary belek kupić i jak to kotwic


Zależy z czego te belki będą.
Moje mają chyba 10 cm (muszę sprawdzić) i to był maksymalny rozmiar dostępny ogólnie. Uważam, że dla drewnianych belek 12 cm to jest minimum, żeby ładnie wyglądały, ale to już jest zupełnie inny zakres cenowy.

Natomiast Kwartecik ma dość podobną konstrukcję tylko metalową, profile chyba nawet węższe niż moje, ale ze względu na inny rodzaj materiału efekt jest dużo lepszy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:37, 19 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


Szukalam jakiegos zwierzaka.
Doczytalam pozniej, ze to laweczka, ha ha. Wyglada jakby tam byla od zawsze. Mam nadzieje, ze nie bedzie jej przykro, ze ja uznano za dobry, stary kawalek kraobrazu


Dla ławeczki to największy komplement, że wygląda jakby tu była od dawna - to jest właśnie efekt, który chciałam osiągnąć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:38, 19 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)


No własnie... i dobrze byłoby głebiej wkopać, ale boję się, że do garażu się przebiję MOżna niby kupić te na gotowym stelażu, ale jak zobaczyłam rozmiary tego cuda na żywo, to przysiadłam


No właśnie. U Ciebie - z tego co pamiętam - jest 20 cm ziemi. Trochę krótko.

Polecam zatem szukanie takiego stelażu wolnostojącego, jak ma Ursa Major
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 16:58, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Laweczka taka w moim stylu Bardzo ladna i miejsce wybralas doskonale. Fajnie, ze wstawilas ja "w" rosliny a nie przed. Bardzo fajnie zgrala sie z ogrodem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:32, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8352
Asia, pokazuj szersze kadry, bo miejsce z ławeczką jest idealne. I faktycznie wygląda jakby ławeczka tam wrosła
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 16:59, 20 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)
Widziałam

Dziewczyny, w ogródku pojawił się nowy mieszkaniec:


Ooooo!!!! Suuuuper!!! Siadam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 22:39, 20 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)


No właśnie. U Ciebie - z tego co pamiętam - jest 20 cm ziemi. Trochę krótko.

Polecam zatem szukanie takiego stelażu wolnostojącego, jak ma Ursa Major


no 20 to nie, nieco więcej, ale na takie konkretnie trzymające hamak słupy to za mało i tak.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 01:10, 21 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia - ty się do zakupu ławki zmobilizowałaś po wizycie u mnie a ja do przeróbki rabaty różanej po łuku tak jak radziłaś rano u siebie postaram się pokazać bo po nocy skończyłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malinia 20:57, 23 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Uwielbiam te ławki to moje jedno z marzeń ogrodowych taka angielska ławka
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies