Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Gardenarium 08:22, 24 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia, a Ty chcesz się jej pozbyć całkiem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 18:05, 24 lut 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Tak Danusiu, bo wyłazi mi w skrzyniach między warzywami i myślę, że z czasem będzie tylko gorzej. Myślisz o chemii? A czy nie zaszkodzi to ziemi wokół? (Tak jak pisałam malina rośnie w warzywniku)
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 18:22, 24 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryskaj octem albo odgrzeb korzenie i polej wrzątkiem..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 21:44, 24 lut 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
!! Dziękuję za cenną radę!!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 09:44, 02 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Czy istnieje taka odmiana maliny, żeby się nie rozrastała jak diabli? Chciałabym mieć jeden krzaczek i tyle.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 10:29, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maliny mają to do siebie, że mają odrosty korzeniowe i koniec. Posadź borówkę amerykańską. A maliny kup pojemnik ekologicznych i zjedz ze smakiem, Moim zdaniem szkoda ogrodu na maliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 16:02, 02 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Gardenarium napisał(a)
Maliny mają to do siebie, że mają odrosty korzeniowe i koniec. Posadź borówkę amerykańską. A maliny kup pojemnik ekologicznych i zjedz ze smakiem, Moim zdaniem szkoda ogrodu na maliny.


Mi nie szkoda, tylko że 2 m2, a nie 12 Borówki już mam, a maliny kupowane bardzo szybko się psują, z krzaka jednak codziennie można sobie kilka sztuk do jogurtu zerwać. Czyli albo świeże maliny, albo wieczna walka z odrostami...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
gabriela_kra... 16:29, 02 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Gardenarium napisał(a)
Maliny mają to do siebie, że mają odrosty korzeniowe i koniec. Posadź borówkę amerykańską. A maliny kup pojemnik ekologicznych i zjedz ze smakiem, Moim zdaniem szkoda ogrodu na maliny.


Mam maliny już chyba 6 rok i zgadzam się z Panią Danusią w 100%...zaczęło się od tego,że sadziłam tylko kilka krzaczków, a za chwilę była już kępa, maliny piękne, wielkie i owocowały aż do mrozów,ale finał był taki,że potem się marnowały na krzaku....szkoda zachodu. Wczoraj wykarczowałam już 3/4 krzaków z korzeniami, resztę wywalę w tygodniu.

Czy ktoś mi podpowie za to, kiedy można sadzić porzeczki, agrest?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
kemotd 18:58, 02 mar 2014


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
Jestem całkowitym nowicjuszem ale czytam ogrodowisko najczęściej i choc wiem ze to nie forum typowo o drzewach owococych moze ktos mi doradzi. w zeszym roku posadziłem 3 drzewa i teraz zamierzam je przyciąć i nie mam pojecia jak to zrobić, gdzie, kiedy i jak coś skrócić a co zostawić dodatkwo na jabłoni pojawiło sie niepokojące uszkodzenie na jednym z dwócj głownych górnyh pędów :

grusza domowa Bojniczanka
(

jabłoń odmiana Jonagold L

śliwa Królowa Wiktoria
Gardenarium 08:23, 03 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agacia napisał(a)


Mi nie szkoda, tylko że 2 m2, a nie 12 Borówki już mam, a maliny kupowane bardzo szybko się psują, z krzaka jednak codziennie można sobie kilka sztuk do jogurtu zerwać. Czyli albo świeże maliny, albo wieczna walka z odrostami...


Nie ma idealnego rozwiązania, rośliny rosną, nie da się tego zatrzymać. Albo jedno albo drugie.

Inna rada posadź maliny w ogranicznikach, skrzyni (deski lub stal po bokach), bez dna.
Jak bambus. Prawda, że genialne? A proste w sumie. Zrobisz skrzynię 1m na 2 m i będzie 2m2. Wszystko co wyrośnie poza skrzynią ewentualnie- usuniesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies