Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Gardenarium 11:53, 04 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, jeśli rany bardzo duże (grube konary) i mróz kilkanaście stopni. Jeśli wytniesz tylko "wilki" to nie aż tak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 17:19, 09 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy przeprowadzenie cięcia roślin teraz byłoby wskazane? U mnie niektóre rośliny powoli budzą się do życia, a chcę wykonać ten zabieg jeszcze przed ruszeniem soków. Obawiam się jednak, że mogą przyjść mrozy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
sylwiaK 18:17, 09 lut 2014


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Biedroneczka napisał(a)
Kochani, ostatnio coraz częściej pojawiają się w naszych ogrodach oprócz tradycyjnych malin, truskawek, poziomek, porzeczek i agrestów... owoce, o których dawniej mało kto słyszał.

Borówka amerykańska, jagoda kamczacka, żurawiny, jagody Goji... Te rośliny mam u siebie, wprawdzie od niedawna, ale jestem z nich bardzo zadowolona. Wspaniałe wartościowe owoce!
Mam też malinojeżynę i porzeczkoagrest.

A co sądzicie np. o poziomko-truskawce... i innych takich dziwnych z nazwy?

Bardzo jestem ciekawa, jakie nowości owocowe macie w swoich ogrodach i jakie o nich zdanie?



Osobiście posiadam Goje- młode krzaki mi nie owocowały jeszcze
Siostra męża ma porzeczkoagrest-pyszny - chyba sobie zakupię
____________________
Piorunek 09:04, 13 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Posiadam u siebie maliny (nie znam odmiany). Owocują na pędach jednorocznych i dwuletnich. W jaki sposób je ciąć, aby osiągnąć maksymalny owoc?
____________________
Biedroneczka 14:06, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Czy przycinacie już swoje winogrona?
Agacia 10:27, 23 lut 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Szukałam w necie, ale nie znalazłam, więc proszę o podpowiedź. Jak ciąć malinę Malling Promise?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 10:29, 23 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To odmiana owocująca latem, a więc po owocowaniu na koniec sezonu wycinamy pędy, które owocowały, a pozostawiamy pędy jednoroczne.

Możesz wyciąć nadmiar odrostów korzeniowych, bo ta odmiana bujnie je wytwarza.

Pędy owocujące rozpinasz na podporach (druty rozciągnięte między palikami)


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:36, 23 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Biedroneczka napisał(a)
Czy przycinacie już swoje winogrona?


Nawet już chyba za późno, będą płakać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 21:56, 23 lut 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Gardenarium napisał(a)
To odmiana owocująca latem, a więc po owocowaniu na koniec sezonu wycinamy pędy, które owocowały, a pozostawiamy pędy jednoroczne.

Możesz wyciąć nadmiar odrostów korzeniowych, bo ta odmiana bujnie je wytwarza.

Pędy owocujące rozpinasz na podporach (druty rozciągnięte między palikami)




Dziękuję Danusiu. Niestety bardzo bujnie wytwarza odrosty. Teraz będzie trzeci sezon jak ją mam. Myślisz, że jeszcze mam szansę się jej pozbyć? (rośnie pomiędzy skrzyniami w warzywniku, więc przekopywanie jest mocno utrudnione...)
____________________
~ W ogrodniczkach ~
ele2001 22:09, 23 lut 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
kamil napisał(a)
Czy przeprowadzenie cięcia roślin teraz byłoby wskazane? U mnie niektóre rośliny powoli budzą się do życia, a chcę wykonać ten zabieg jeszcze przed ruszeniem soków. Obawiam się jednak, że mogą przyjść mrozy. Z góry dziękuję za odpowiedź.




W tej chwili śmiało możesz przyciąć jabłonie śliwy i grusze
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies