Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:04, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
wszystkie roślinki zaczynają żyć .....piękne te śś-ki
podziwiam ,że jeszcze tyle działasz
Miłego dnia


Noooo nareszcie piękna pogoda i od razu nie tylko nam chce się żyć, ale i przyroda pobudzona
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:11, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nawigatorka napisał(a)
Mnie magnolia pouczała by kupi swidosliwy nie ciąć na wysokosc. I by ich nie ciąć bo strana cwoj naturalny parasolowaty pokroj.


A Twoje oprócz tego, że od razu były ładne to zaczęły same koronę dogęszczać "niezachęcane" w kolejnym sezonie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:12, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Kasiu, wiosna u Ciebie na całego
Moja hakuro po mocnym przycięciu też tak puszcza jak Twoja
A ten niebieski maluszek to Cebulica syberyjska


no to trzymam kciuki za hakuro, żeby ten jej pokroj był taki jaki Ci odpowiada - ale widzisz, wszystko wskazuje na to, że jej zadne cięcie niestraszne i efekt będzie już w tym sezonie od razu widoczny

Ooo cebulica, dobrze wiedzieć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
ren133 10:21, 10 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kasiu
Ja osobiście posadziłabym oddzielnie te śś i miała dwie bo jak się rozrosną będą szerokie a widzę że jedna ma już 3 a może nawet 4 pędy ... i ja bym w ogóle nie cięła na razie ... im potrzeba czasu żeby pnie zmężniały a korona sama się zbuduje ale to ja bym tak zrobiła

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kasia_CS 10:23, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Dzięki Kasia za jeżówki Patrząc na nie niestety nic podobnego nie znajduje u siebie. Czekam jeszcze , jakby co dokupię nowych.
Hakone u mnie nie daje oznak życia a ID tak samo biedne jak Twoje ale żywe. Everlasty żyją a z FC jak zwykle mam problem. Przez ich kolor nigdy nie wiem czy żyją czy nie
Widzę,że strat mało/ żadnych nie odnotowałaś po zimie Jak pogodda się utrzyma to za tydzień/dwa wszystko wybuchnie


A proszę uprzejmie - zaznaczam, że ta jeżówka jest zaawansowana mega w porównaniu do reszty. Może jeszcze wyjdą - ja w zeszłym roku też długo na jeżówki czekałam z tego co pamiętam. A jak Ty je dałaś radę tak na zero ściąć, że nawet patyczka jednego nie ma ? Tak ją przy grabieniu rabat ogołociłaś czy jak?

No moje frosted też na razie są zagadką, choć skłaniam się ku temu, że nie żyją - a byłoby baaardzo szkoda, bo to śliczne trawki.

Jeszcze za jakiś czas się okaże jakie straty- bo nie wiem jak się mają miskanty, zawilce jesienne.. Stipy oglądam codziennie, ale marnie to widzę..

Gdzieś mnóstwo host sobie drzemie i nie wiem czy ich nie uszkadzam brykając po rabatach
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 10:23, 10 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, projekt na domek dla dzieci świetnie się zapowiada

A przy okazji - widzę że malowałaś belki na tarasie. Jaką farbą? Dobrze się trzyma? W tym roku planuję malować swoją szubienicę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasia_CS 10:26, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ren133 napisał(a)
Kasiu
Ja osobiście posadziłabym oddzielnie te śś i miała dwie bo jak się rozrosną będą szerokie a widzę że jedna ma już 3 a może nawet 4 pędy ... i ja bym w ogóle nie cięła na razie ... im potrzeba czasu żeby pnie zmężniały a korona sama się zbuduje ale to ja bym tak zrobiła



no własnie - Iwonka-Inka też mi sugerowała, że za dużo grzybów w barszcz... ale szczerze mówiąc nie mam gdzie ich nawet rozsadzić, bo wszędzie już garaż jest pod ogródkiem... Za bardzo chciałam efektu wow i może będę w brodę sobie później pluć.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:29, 10 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


A proszę uprzejmie - zaznaczam, że ta jeżówka jest zaawansowana mega w porównaniu do reszty. Może jeszcze wyjdą - ja w zeszłym roku też długo na jeżówki czekałam z tego co pamiętam. A jak Ty je dałaś radę tak na zero ściąć, że nawet patyczka jednego nie ma ? Tak ją przy grabieniu rabat ogołociłaś czy jak?

No moje frosted też na razie są zagadką, choć skłaniam się ku temu, że nie żyją - a byłoby baaardzo szkoda, bo to śliczne trawki.

Jeszcze za jakiś czas się okaże jakie straty- bo nie wiem jak się mają miskanty, zawilce jesienne.. Stipy oglądam codziennie, ale marnie to widzę..

Gdzieś mnóstwo host sobie drzemie i nie wiem czy ich nie uszkadzam brykając po rabatach
Demolowałam wszystko przy przesadzaniu roślin , takż może się okazać, że jeżówki w innej części ogrodu znajdę
A ten domek dla dzieciaczków fajnie tam wygląda. I jaki profesjonalny projekt
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 10:31, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Kasiu, projekt na domek dla dzieci świetnie się zapowiada

A przy okazji - widzę że malowałaś belki na tarasie. Jaką farbą? Dobrze się trzyma? W tym roku planuję malować swoją szubienicę


Kurcze, żebym to ja wiedziała, co eM kupował.. każda rzecz była malowana czyms innym w ogródku. Ostatnio go pytałam, czym malował pergole na róże, bo farba niestety odpada gdzieniegdzie, ale nie pamiętał żadnego z zakupów co to dokładnie było. Na pewno je najpierw czymś impregnował na wstępie.

A deski na obudowę domku to już nawet kupione, bo eM nie czekał aż się zdecyduję
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:33, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Demolowałam wszystko przy przesadzaniu roślin , takż może się okazać, że jeżówki w innej części ogrodu znajdę
A ten domek dla dzieciaczków fajnie tam wygląda. I jaki profesjonalny projekt


haha! będziesz mieć jeżówki niczym werbenę

Chyba zostanę projektantkom
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies