Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

inka74 23:46, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu z twoim arbuzem w brzuszku to i tak bardzo dużo zdziałałaś
Chciałam ci powiedzieć, że bluszcz od ciebie genialnie się prezentuje w skrzyni na tarasie. Jutro zrobię zdjęcia to się pochwalę. Strasznie się z niego cieszę )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 08:52, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kasiu daj znać z obserwacji, czy ŚŚ będą Ci wypuszczać dzikie pędy od dołu. Ja wsadziłam dwie w jeden dołek i w zeszłym sezonie nie nadążałam wycinać dzików Co zabawne- dziki w zdecydowanie lepszej kondycji, niż te "szlachetne"
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasia_CS 09:42, 09 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Śpieszę donieść, że u mojej sąsiadki, która ma ogródek na parterze ofiarowane jej w ubiegłym roku przeze mnie hakone All Gold właśnie elegancko startuje. Byłam w niezłym szoku jak to zobaczyłam.


łoo, pewnie na balkonie zaciszniej nieco u cieplej jak juz tak slonko zaczęlo przygrzewać wiosennie Dziś zerknę uważniej na moje (a mam kilka odmian w różnych miejscach)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:45, 09 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu z twoim arbuzem w brzuszku to i tak bardzo dużo zdziałałaś
Chciałam ci powiedzieć, że bluszcz od ciebie genialnie się prezentuje w skrzyni na tarasie. Jutro zrobię zdjęcia to się pochwalę. Strasznie się z niego cieszę )


Baaardzo się cieszę z Twojego nowego bluszczyku, niech będzie dzielny po naszych wykopkach

Ja mam jeszcze sporo takich odrostów w rabatach, które ukorzeniają się "po drodze" to można byłoby jakoś sprytnie je ukorzenić jakbyś jeszcze gdzieś potrzebowała

A pracy stanowczo za mało wykonane jak na moce przerobowe, bo mnie mały ancymon nie daje więcej porobić tylko taranuje wywrotką kolejne rośliny i odechciewa się zostawiania go samemu sobie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:52, 09 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
Kasiu daj znać z obserwacji, czy ŚŚ będą Ci wypuszczać dzikie pędy od dołu. Ja wsadziłam dwie w jeden dołek i w zeszłym sezonie nie nadążałam wycinać dzików Co zabawne- dziki w zdecydowanie lepszej kondycji, niż te "szlachetne"


Myślisz, że ja odróżnię dziki od szlachetnych haha! a może z dzikami ŚŚ trzeba jak w różachn dziewczyny radzą - żeby nie wycinać a wyłamywać u podstawy?

Ja jeszcze potrzebuję instrukcji co zrobić, żeby rozkrzewić koronę świdośliwy- jak i kiedy ciąć. Ktoś coś?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 11:06, 09 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a u nnie hakone przycięte, przesadzone i jakby mało żywe...
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 11:50, 09 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Przyjrzałam się w końcu tym moim i takie mini mini kiełki się pojawiły za to stipa w większości martwa, zresztą praire fire tez..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 11:52, 09 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42289
Kasia_CS napisał(a)


Myślisz, że ja odróżnię dziki od szlachetnych haha! a może z dzikami ŚŚ trzeba jak w różachn dziewczyny radzą - żeby nie wycinać a wyłamywać u podstawy?

Ja jeszcze potrzebuję instrukcji co zrobić, żeby rozkrzewić koronę świdośliwy- jak i kiedy ciąć. Ktoś coś?


a pokaz ją
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 11:54, 09 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42289
Kasia_CS napisał(a)
A to dzisiejsze migawki

Montana reureif





moj carex montana wyglada calkiem inaczej(rozlozysta kępka) ...nie wiem czy reureif to jeszcze jakas odmiana ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Zana 12:02, 09 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasya Raureif to odmiana montany, trochę niższa od klasycznej i z jasnym paseczkiem. Gdzieś pisałaś, że Twoje montany jeszcze nie żyją. Nie martw się, moje też jeszcze uśpione i suche. Teraz w te ciepłe dni powinny ruszyć z kopyta.
Kasiu, sorki że tak u Ciebie się panoszę.

A moja sąsiadka ma ogródek tak jak Ty, osiedlowy na parterze. U niej ta hakone w całkowitym cieniu, bez słońca, więc tym bardziej się zdziwiłam, że już puszcza nowe kiełki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies