Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 00:41, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A dziś nie zrobiłam znów zbyt wiele, ale długi spacer z dzieckiem mnie trochę zmusił do odpoczynku od wysiłku.
Bilans dnia - przycięta ostatnia róża New dawn, wsadzenie kilku lilii z pomocą chętnego 3latka i wyrwanie kilku chwastów

Zamówienie 100 bukszpanów na obwódkę i odebranie paczki z 6 różami, które przez nockę się moczą

Jutro na pewno sadzenie Lavender Ice się szykuje. I może jakieś kanciki, które w planach miałam na dziś?

Mam od cholery liści na rabatach... i chyba będzie trzeba je jednak jakoś wygrabić, bo jednak jest zwyczajnie ich za dużo...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 05:11, 10 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42289
Kasia, ja myśle ze możesz je przyciąć na takim poziomie na jaki chcesz żeby się zagęściły,
I tak jak wszystkie kwitnące wiosna, po kwitnieniu bo wtedy rozpoczyna się wzrost nowych pędów
Ale moze zapytaj jeszcze kogoś, kogos kto formował od małego, te osoby które mi przychodzą do głowy to kupowały juz duze, uformowane krzewy
A może Danusię zapytaj, ona na pewno ma doświadczenie w formowaniu

Ja swoje zamierzam przyciąć w tym roku na wys ok 3m
Dołem chciałam żeby nie były za szerokie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Zana 05:46, 10 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Piękny przegląd wiosenny. Hakone ślicznie startuje. Świdośliwy świetne.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magleska 06:49, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
wszystkie roślinki zaczynają żyć .....piękne te śś-ki
podziwiam ,że jeszcze tyle działasz
Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nawigatorka 06:54, 10 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mnie magnolia pouczała by kupi swidosliwy nie ciąć na wysokosc. I by ich nie ciąć bo strana cwoj naturalny parasolowaty pokroj.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kokesz 07:27, 10 kwi 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Kasiu, wiosna u Ciebie na całego
Moja hakuro po mocnym przycięciu też tak puszcza jak Twoja
A ten niebieski maluszek to Cebulica syberyjska
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
DorKa 08:01, 10 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dzięki Kasia za jeżówki Patrząc na nie niestety nic podobnego nie znajduje u siebie. Czekam jeszcze , jakby co dokupię nowych.
Hakone u mnie nie daje oznak życia a ID tak samo biedne jak Twoje ale żywe. Everlasty żyją a z FC jak zwykle mam problem. Przez ich kolor nigdy nie wiem czy żyją czy nie
Widzę,że strat mało/ żadnych nie odnotowałaś po zimie Jak pogodda się utrzyma to za tydzień/dwa wszystko wybuchnie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:54, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tu tak naprędce wyrysowany pomysł na umiejscowienie domku na palach dla synka - nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał, ale miejsce tylko to biorę pod uwagę. Tylko nie wiem, czy za mocno mi różanki nie zacieni... w sumie póki co i tak jest jeszcze zacieniona od bloku, muszę poobserwować jak słońce operuje w ciągu dnia.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:57, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)

Ale moze zapytaj jeszcze kogoś, kogos kto formował od małego, te osoby które mi przychodzą do głowy to kupowały juz duze, uformowane krzewy


no własnie większość osób z pięknymi okazami kupiła już takie ślicznoty wymarzone Ale popytam na pewno
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:00, 10 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Piękny przegląd wiosenny. Hakone ślicznie startuje. Świdośliwy świetne.


Dzięki Aniu!! Ja już kombinuję jak tu się przygotować do sadzenia bukszpanów na żywopłocik i co ile machnąć.. i czy na przemian trochę... ile pytań, haha!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies