Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

_Martini_ 09:06, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Świetnie sobie poradziłaś z Cindi. Sprytnie przypięłaś.
Co będzie w miejscu po tulipanach?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasia_CS 10:17, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448


Johanka77 napisał(a)
Ale wiosna! Trawki ruszyły

Widzę, że Twoja montana też ma kłosy. U mnie FF ma też.


No to instrukcja, co to za FF, bo nie mogę rozszyfrować

Wiolka5_7 napisał(a)

Moja jesienna tez duza, jutro będę dzielić


Hmm mówisz, że można juz zacząć zabawę z dzieleniem?

anbu napisał(a)


Ja chyba skusze się na bródkowe Tylko nie mogę przegapić terminów sadzenia


Uwielbiam ich zapach! Tylko czy one nie kwitną bardzo krótko? W sensie, ze potem zostaje kępa liści. Ja miałam jakieś irysy, ale drobniejsze od brodkowych, kilka dni i po kwiatach, mi te szable ciągle leżały nieestetycznie i się pozbylam. Zrob rekonesans

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:23, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Montana taka ? To moje chyba nie żyją...

Moze masz tą drugą Montanę, nie raureif?



Toszko, jesteś gdzieś? Miałam wiosną się Ciebie dopytać, czy już Everillo można dzielić, bo mówiłaś, ze z nią wcześnie trzeba i nawet wskazane czyszczenie po zimie. A trawki od Ciebie jak z dzieleniem? Mam te małe carexy, SS i frosted curls.

Kiedy zwykle rusza hakone? Bo znaku życia jeszcze brak, to się domyślam, że jeszcze trochę..

Stipy przeżyly raczej pojedyncze a chyba się nie wysiały.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:31, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)
Świetnie sobie poradziłaś z Cindi. Sprytnie przypięłaś.
Co będzie w miejscu po tulipanach?


Marti, z Cindi się dopiero okaże, czy cięcie dobre było pierwsze odważne ciachanie z mojej strony. Na razie tylko kulkowanie mi wychodziło.

Juz mam stresa z New dawn, Iwonka-Inka miala okazję widzieć moje potworki hihi

Tulipany może będą za obwódką z buksa? Ta rabata była poszerzana bez zmiany nasadzeń w tamtym sezonie. Ale za tulipanami jest szałwia w szpalerze.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 10:49, 07 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiu, ten brazowy ped na Cinderelli wytnij, nie tyle ze wzgledu na wiek, ale poniewaz zakłóca on ksztalt krzaczka i krzyzuje sie z tym co przed nim. Masz po lewej tez przygiety pęd ze skroconymi bocznymi odrostami. Wydaje mi sie, ze sa troche za dlugie, mozna by je jeszcze bardziej skrocic, bo w tym momencie moze za duzo bocznych pedow wyrosnac i za bardzo zagescic krzak.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zana 20:17, 07 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U mnie hakone też jeszcze bez oznak życia, nawet jeszcze nie ścięłam, u mnie ona pod koniec kwietnia dopiero rusza.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 20:32, 07 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
U mnie hakone sucha jak siano, taka ma być?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 23:32, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)
Kasiu, ten brazowy ped na Cinderelli wytnij, nie tyle ze wzgledu na wiek, ale poniewaz zakłóca on ksztalt krzaczka i krzyzuje sie z tym co przed nim. Masz po lewej tez przygiety pęd ze skroconymi bocznymi odrostami. Wydaje mi sie, ze sa troche za dlugie, mozna by je jeszcze bardziej skrocic, bo w tym momencie moze za duzo bocznych pedow wyrosnac i za bardzo zagescic krzak.


Jest już wedle zaleceń

Zana napisał(a)
U mnie hakone też jeszcze bez oznak życia, nawet jeszcze nie ścięłam, u mnie ona pod koniec kwietnia dopiero rusza.

asiak napisał(a)
U mnie hakone sucha jak siano, taka ma być?


Na to wygląda - jak u Ani rusza pod koniec kwietnia a mamy i tak wiosenne opóżnienie, to pewnie i do maja zaczekamy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:45, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Każdy relacjonuje co dziś zdziałał to i ja dorzucę od siebie

Kilka kolejnych róż przyciętych (chyba najgorsze jest dla mnie to rozgarnianie kopczyków, bo się najbardziej przy tym kłuję ), posadzone 2 świdośliwy w jednym dołku (tu już eM się mógł wykazać), przycięte hortki ogrodowe.. no i prace porządkowe w sumie niezbyt duźo, a zmeczona by kam i tak zdjęcia jakieś jutro machnę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 23:32, 08 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Śpieszę donieść, że u mojej sąsiadki, która ma ogródek na parterze ofiarowane jej w ubiegłym roku przeze mnie hakone All Gold właśnie elegancko startuje. Byłam w niezłym szoku jak to zobaczyłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies