Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 19:24, 29 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Boshe chwilę człowiek zniknie a już musi ponad 50 wpisów nadrabiać
Marta pomysł/koncepcja podoba mi się bardzo

Makusia napisał(a)




____________________
Ania Ogród Ani :)
LyraBea 19:31, 29 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anbu napisał(a)
Boshe chwilę człowiek zniknie a już musi ponad 50 wpisów nadrabiać



Współczuję
____________________
Beata
Gruszka_na_w... 20:43, 29 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusiu, werbena to świetna roślina na rabaty naturalistyczne, zwiewne, trochę nieuporządkowane. Twój front zmierza w kierunku ogrodu bardziej formalnego. W tym miejscu chabaziowata werbena nie będzie dobrze wyglądać i praktycznie będzie niewidoczna. Hortensje się rozrosną, miskanty też. Nie ma już sensu dopychać tam coś równego wzroście hortensjom. Nie pamiętam, co hortensje mają w nóżkach..

Na półeczce rozplenice można dać bardziej do przodu
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
natka098 22:05, 29 wrz 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Marta mam tu coś dla Ciebie

Można mieć i lawende i brzozy, skoro szefowa tak ustaliła, to tak jest dobrze
____________________
Natalia - Mój zakątek
Makusia 22:37, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ło Matko- ależ szaleństwo pomysłów- d z i ę k u j ę ! ! !

Spróbuję po kolei- hurtownię werbeny wszelkiej już zostawiam, bo ustalone, że są trzy dealerki: Iwonka i dwie Anie

Plany:
Asia, Dominika- ja chyba cenię tę symetrię, mimo, że się o to nie podejrzewałam...
Co jednak istotne- do tej pory nawet nie wiedziałam o istnieniu symetrii w ogrodzie. Sadziłam jak popadnie i gdzie popadnie- co popadnie. I stało się chyba tak, jak dzieje się często- zasmakowałam w dobrej czekoladzie, i do wyrobów czekoladopodobnych wracać już nie chcę- choć zdarza się, że czynię to nieświadomie

Natka, na moje oko, to chyba powinna być liczba nieparzysta- albo 3 albo 5
Zimozielony ogród przy białym domu widziała, zapisałam w pinach. mam też sporo pinów z Ogrodu z lustrem. Tam są wrzosy, ale dla mnie jest stanowczo zbyt kolorowo.
brzozy+wrzosy

Aniu, czosnki traktuję jako dodatki- jak będzie wiadomo, co ma grać drugie skrzypce (że pierwsze będą grały brzozy, to oczywiste ), to będziemy myśleć nad dodatkami sezonowymi Ale przyznaję, że wygląda to fajnie- i widać w tym Twoje zamiłowanie do bieli

Gosiu staram się od Was czerpać garściami, bo niejednokrotnie otwieracie mi oczy. Chodzi chociażby o zestawienie roślin, która koło której rosnąć nie może, która do cienia, a która do słońca. Macie też wiedzę ogromną w zakresie jak one -te rośliny- wyglądają za kilka lat. Uważam, że macie dużo większe wyczucie, wiedzę i smak.

Toszka, brzozy wielopienne są śliczne, ale ja wolę te jednopienne Czytałam,że podobno Doorenbosy często bywają wielopienne, ale co ja na to poradzę, żem ze wsi i brzoza ma jeden pień?
Brzozy w kulkach są pośrodku- za formalnie. Gdyby było ich mniej...a tak widzę już cięcie tych kulek...a tego nie umiem. Kulki zdecydowanie tak, ale nie tak





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:43, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anbu- mi też leży- jako koncepcja, ale przenieść to na real, to już czuję te miotły i donice....Łatwo na zdjęciu ustawić, ale w rzeczywistości, ani rośliny nie mają od razu takich proporcji, ani ustawienie ich tak idealnie nie jest proste...

Bea- przesyłam buziaczki

Właśnie HAniu pisałam do Gosi, że mi się musi podobać, ale czerpać z Waszego doświadczenia chcę i będę Bo widzisz- ja w praktyce nie umiem powiedzieć jak wysoka rośnie werbena, i czy nie zostanie zagłuszona.Zbieram rady
Rozplenice i inne roślinki będą ustawiane, przestawiane-milion razy zapewne Zobaczymy jakie okazy brzozy uda mi się znaleźć- musze je zobaczyć. Ich przez net nie kupię!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 22:46, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
natka098 napisał(a)


Można mieć i lawende i brzozy,


Można - jeśli wszystko jest utrzymane w tonacji bieli i srebra. Wtedy mój odbiór koloru liści lawendy się zmienia i z trupioszarego meandruje w srebro. W towarzystwie zieleni, ciemnej zieleni na powrót odbieram go jako trupioszary.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 22:48, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
wiklasia napisał(a)


Można - jeśli wszystko jest utrzymane w tonacji bieli i srebra. Wtedy mój odbiór koloru liści lawendy się zmienia i z trupioszarego meandruje w srebro. W towarzystwie zieleni, ciemnej zieleni na powrót odbieram go jako trupioszary.


Wiklasia...otwórz się przed nami Powiedz- zrzuć to z siebie- CZYM CI LAWENDA ZAWINIŁA? Jaką traumę przeszłaś?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 22:49, 29 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pod ta podlinkowaną fotką brzózki rośnie 1-2 lawendy, a nie hurtowy asortyment.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:50, 29 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusia napisał(a)


Wiklasia...otwórz się przed nami Powiedz- zrzuć to z siebie- CZYM CI LAWENDA ZAWINIŁA? Jaką traumę przeszłaś?


Jakiś umrzyk pachniał lawendą?
PS. Dla mnie ona jest za krótko atrakcyjna- raptem miesiąc, Co zrobić z pozostałymi 11 miesiącami?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies