Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

bdan 11:12, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Marta mam brzózki w dwóch miejscach, na rababie trzy sztuki i przy placyku wypoczynkowym z rochodnikami.
Chodzi Ci o tę dużą rabate przy placyku
Makusia 11:30, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wieloszka napisał(a)
Makusia, brzozy są wspaniałe, ale na Twojej wizualizacji mocno je zmniejszyłaś Na takiej podwyższonej rabacie będą się pięknie prezentować, tylko trzeba będzie regularnie je podlewać, bo potrzebują dużo wody.
Nie dawałabym tych kolumnowych iglaków (jałowców, tuj?) takich rozstrzelonych z tyłu, chyba że w formie gęstego żywopłotu, za to zdecydowanie więcej jakichś kulek w nogach brzóz
A wzdłuż frontowego ogrodzenia masz jakieś drzewa, czy tylko hortensje z żurawkami?


Dzień dobry Agnieszko- witam Cię u siebie chlebem i solą

Brzozy sobie zmniejszyłam, bo w oryginalnej gardenpuzzlowej wysokości były przerażające Może jedna by się tam zmieściła
Dlatego też powtarzam- to, że ja sobie w garedenpuzzle zrobię wizualizację ma się nijak do rzeczywistości, bo roślinki można zmniejszać/zwiększać dowolnie, a na żywo rosną różnie. Brzozy zmniejszyłam, rozplenice powiększyłam i wyszedł pasujący mi proporcjami rysunek

Z cisów wzdłuż granicy sąsiada na półce żywopłot już jest, od strony drogi planuję dopiero. Kulki, wrysowałam trzy, bo mi się więcj nie zmieściło- temat absolutnie otwarty

Wzdłuż ogrodzenia frontowego nie mam drzew- poza strażnikami Umbrami przy furtce, migdałkiem, który szuka innego miejsca i "świerka NN" na tzw. rabacie okularowej,
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:32, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
bdan napisał(a)
Marta mam brzózki w dwóch miejscach, na rababie trzy sztuki i przy placyku wypoczynkowym z rochodnikami.
Chodzi Ci o tę dużą rabate przy placyku


Danusiu chodzi mi o inspirację z brzozami Wciąż nie zdecydowałam z czym połączyć brzozy, i czy u mnie powinno ich być 3 sztuki, czy 5 sztuk (ale już skłaniam się ku 3 szt.). Moja rabata "półka" ma ok. 30 m kw. i wymiary 10 m na 6,2 m na ok. 11 m.


Zmierzam do tego, że bardzo chętnie zobaczę obie Twoje rabaty z brzozami
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:32, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
Moja lawenda tez cały czas kwitnie - w lipcu zestrzygłam co drugi krzaczek



Dlaczego co drugi?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AniMa 11:34, 30 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Marta tak lecisz ostatnio, że muszę sobie twój wątek na spokojny wieczór zostawić do nadrobienia.... albo wiem wezmę tableta na różaniec...może nie zauważą....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Makusia 11:39, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Coś Wam pokażę
Są to w 100% te same żurawki i jedna wyrodna kolorystycznie



____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:40, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AniMa napisał(a)
Marta tak lecisz ostatnio, że muszę sobie twój wątek na spokojny wieczór zostawić do nadrobienia.... albo wiem wezmę tableta na różaniec...może nie zauważą....


Czyżby Twoje Dziecię w maju do I Komunii?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 12:15, 30 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta wyrodna ma mniej słońca
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 12:17, 30 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Danusiu chodzi mi o inspirację z brzozami Wciąż nie zdecydowałam z czym połączyć brzozy, i czy u mnie powinno ich być 3 sztuki, czy 5 sztuk (ale już skłaniam się ku 3 szt.). Moja rabata "półka" ma ok. 30 m kw. i wymiary 10 m na 6,2 m na ok. 11 m.


Zmierzam do tego, że bardzo chętnie zobaczę obie Twoje rabaty z brzozami


Odejmij na dwóch bokach po 1-1,30m (minimum) na cisa (w tym jest dojście do strzyżenia). Rabata robi się mniejsza o wiele
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 13:29, 30 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Makusia napisał(a)


Czyżby Twoje Dziecię w maju do I Komunii?

Tak zgadza się a Ty myślisz, że dlaczego mam lekki pośpiech w robieniu porządku na ogrodzie...? Bo wszystkie restauracje, bary i knajpy zajęte...
Choć mam jeszcze 1 do sprawdzenia (głośno myślę?)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies