Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

wiklasia 23:00, 29 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A wiecie, że niczym
To była jedna z pierwszych roślin, jakie zasadziłam w "ogrodzie".
Nawet kiedyś, lata świetlne temu udało mi się wyhodować roślinki z nasion.
A teraz czasem, jak nie spóźnię się ze zbiorem kwiatostanów to robię sobie z lawendy wrzeciona.
A ile motyli i trzmieli widuję dzięki tym paru krzakom, co je mam i mogę podziwiać każdego lata.
I bezobsługowe prawie że, tylko strzyżenie. Podlewać nie trzeba, pryskać też nie, nie nawożę i samo rośnie
Tylko zapach - no, niestety jakoś szczególnie mnie nie zachwyca. Za to nos w maciejce mogłabym trzymać zanurzony cały czas
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
lindsay80 23:18, 29 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee wcale tak z tą lawendą nie jest u mnie od czerwca do teraz kwitnie
____________________
Tu ma być ogród :)
Juzia 08:17, 30 wrz 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38686
Tyle stron... i w sumie nic nowego

Ale jestem na bieżąco
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
makadamia 09:01, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)
Agapanthus umbellatus 'Albus' nie czosnki, ale białe czosnki mogły by być




proszę ciebie!!! Nie mogłaś powiedzieć? Nie widziałaś ile mam tych dziadów? Więcej niż stipy! Z pocałowaniem ręki bym oddała


No wiesz, jakieś granice zachłanności muszą być zachowane

Ale serio - to na razie tylko moja zachciewajka. jeszcze nie wiem gdzie i jak je wsadzić. jak się dowiem, to roześlę wici że potrzebuję, ok?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
dominika_ 09:46, 30 wrz 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Czytam, macham, nie udzielam się
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Wieloszka 10:34, 30 wrz 2016


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Makusia, brzozy są wspaniałe, ale na Twojej wizualizacji mocno je zmniejszyłaś Na takiej podwyższonej rabacie będą się pięknie prezentować, tylko trzeba będzie regularnie je podlewać, bo potrzebują dużo wody.
Nie dawałabym tych kolumnowych iglaków (jałowców, tuj?) takich rozstrzelonych z tyłu, chyba że w formie gęstego żywopłotu, za to zdecydowanie więcej jakichś kulek w nogach brzóz
A wzdłuż frontowego ogrodzenia masz jakieś drzewa, czy tylko hortensje z żurawkami?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
LyraBea 10:40, 30 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jakiś umrzyk pachniał lawendą?
PS. Dla mnie ona jest za krótko atrakcyjna- raptem miesiąc, Co zrobić z pozostałymi 11 miesiącami?
Lawenda miesiąc atrakcyjna??? Jak moja zaczęła kwitnąć wczesnym latem, tak do tej pory nie chce przestać. Jest śliczna, cudna i och i ach!A ten jak to tu padło "trupi kolor" dla mnie jest jednym z największych walorów lawendy. Chociaż chyba są różne odmiany i takie o zieleńszych listkach też. No chyba, że mi się w oczach mieni
____________________
Beata
LyraBea 10:41, 30 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
lindsay80 napisał(a)
eee wcale tak z tą lawendą nie jest u mnie od czerwca do teraz kwitnie
O właśnie, właśnie
____________________
Beata
Toszka 11:02, 30 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moja lawenda tez cały czas kwitnie - w lipcu zestrzygłam co drugi krzaczek

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 11:02, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Juzia napisał(a)
Tyle stron... i w sumie nic nowego

Ale jestem na bieżąco


Pokrzepiająco Juzia u mnie krok do przodu, dwa do tyłu

wiklasia napisał(a)

Tylko zapach - no, niestety jakoś szczególnie mnie nie zachwyca. Za to nos w maciejce mogłabym trzymać zanurzony cały czas


A ja tam zapach lawendy uwielbiam. Nawet gałązek- mój eM nawet jak kosząc (nie, nie na półce- mam też w innym miejscu lawendę) zahaczy kosiarką, to przeżywa, że pięknie pachnie

lindsay80 napisał(a)
eee wcale tak z tą lawendą nie jest u mnie od czerwca do teraz kwitnie


LyraBea napisał(a)
Lawenda miesiąc atrakcyjna??? Jak moja zaczęła kwitnąć wczesnym latem, tak do tej pory nie chce przestać. Jest śliczna, cudna i och i ach!A ten jak to tu padło "trupi kolor" dla mnie jest jednym z największych walorów lawendy. Chociaż chyba są różne odmiany i takie o zieleńszych listkach też. No chyba, że mi się w oczach mieni


Zgadzam się

makadamia napisał(a)


No wiesz, jakieś granice zachłanności muszą być zachowane

Ale serio - to na razie tylko moja zachciewajka. jeszcze nie wiem gdzie i jak je wsadzić. jak się dowiem, to roześlę wici że potrzebuję, ok?


Ja mam tak z większością roślin W sumie "jak dają, to bierz, jak biją, to uciekaj" ale rozsądku trochę trza mieć

dominika_ napisał(a)
Czytam, macham, nie udzielam się


Domi, a czemuż to się nie udzielasz? Mów, Kobieta-mów!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies