Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 15:05, 25 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
an_tre napisał(a)
Witaj Kasiu
witasz nas prawdziwym ogrodowym cukiereczkiem
idę dalej lukać


dziękuję Aniu, Ty zawsze umiesz człowieka pocieszyć nie lubię jesiennych widoków, wolę wiosnę i lato )
Ściskam serdecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:07, 25 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
an_tre napisał(a)
jeszcze ich nie odcinaj, pozwól ogrzewać się im w jesiennym słonku, odetnij jak będzie miała podejrzenie że idzie w nocy przymrozek


Dzięki wielkie! nie mam żadnego doświadczenia z własnymi dyniami zatem niech sobie siedzą i ...się wygrzewają a ja będę nadzorować temperaturę ranki już są bardzo chłodne.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:17, 25 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
LyraBea napisał(a)
Pięknie u Ciebie Kasiu. I buzia mi się uśmiecha, gdy patrzę na Twoje dynie, słoneczniki, róże, kosmosy, werbeny... Ja też, gdy wyjrzę za okno mam widok na słoneczniki i dynie. Ponoć pasują do reszty ogrodu jak pięść do nosa, ale mam to gdzieś. Za rok też posadzę i dynie i słoneczniki, tyle, że tych drugich duuużo więcej. Ścięte w wazonie zdobią mój dom non stop i nic a nic ich nie ubywa. A ptaki mają codziennie wypasioną ucztę. Kosmosy pospolite też mi się corocznie wysiewają i też im pozwalam na samowolkę. Zaczynam zakochiwać się w werbenie. Chyba zacznę żebrać o nasionka po ludziach...Ech.
I widzę, że serby kupiłaś. Piszesz, że one małe. Na zdjęciu wyglądają na ładne okazy. Jak lale. One kopane czy z donic? Podasz cenę i wzrost? Tak z ciekawości chciałabym wiedzieć, jak w różnych rejonach Polski plasują się ceny.Ja czekam na męża i jedziemy do szkółki po 3 sztuki, które mają zająć honorowe miejsce centralnie.
Lato minęło w mig, zaczyna się dla mnie nieciekawa pora, źle znoszę jesień. Za to cieszę się na więcej wolnego czasu, kiedy to będę mogła dłużej posiedzieć w Ogrodowisku.

Pozdrawiam Cię serdecznie.


Pięknie dziękuję To nic, że nie pasują ale cieszą ogromnie Nie wiedziałam, że dynie tak się rozłażą strasznie są przy tym śmieszne słoneczniki to oczywiście stołówka dla ptaków
Werbenę ode mnie dostaniesz, zetnę po przymrozkach przypomnij mi tylko proszę, bo może mi to umknąć
Serby mają 1,3 m - poszłam specjalnie zmierzyć, bo nawet nie wiedziałam ile mają ) Z donic, w sklepie ogrodniczym swoje odstały Kupiłam za 25 zł/szt. Nie pamiętam ile płaciłam w 2011 za o wiele większe, ale chyba 80 zł. Wysokie - od 2 m kosztują znacznie więcej, ponad 100-150 zł na pewno, słyszałam nawet cenę ok. 300 zł.
Wpadnę zobaczyć co kupiliście
Ja źle znoszę jesień i zimę, więc witaj w klubie Będziemy się wspierać w tym czasie Oby do wiosny!
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marga 09:43, 26 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu, piękny masz busz! A mnie się bardzo podobają Twoje jesienne widoki.
Dyńki też mam pierwszy raz, też jestem mile zaskoczona i też nie miałam pojęcia, że tak sie rozrastają przeokropnie Słoneczniki również zostawiam dla ptaków na zimę.
Skorzystam z rady Antre odnośnie pozostawienia dyniek, dzięki
Zainteresowały mnie Twoje serby po 25zeta. Mogłabyś, proszę, napisać gdzie je kupiłaś?
Pozdrawiam serdecznie w ten ciepły, słoneczny, jesienny dzień
Buziaki
____________________
Ogród dla moich synków
katel 08:09, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Cudownie to wszystko wygląda hortensje szaleją . W słonecznikach i ja się zakochałam w tym roku.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
amelia_b 08:55, 27 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
KasiaWB napisał(a)


Teraz trzeba robić dużo fotek żeby mieć czym się pocieszać w zimie
Pozdrawiam
też wychodzę z tego założenia

jesienny ogród wspaniały Kasiu świerkami się nie przejmuj, urosną, moje są jeszcze mniejsze, jak sadziłam miały 30 cm, trochę urosły ale na efekt pewnie przyjdzie mi poczekać z 5 lat Pozdrawiam
____________________
Pogubiłam się po drodze
LyraBea 09:52, 27 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
KasiaWB napisał(a)


Pięknie dziękuję To nic, że nie pasują ale cieszą ogromnie Nie wiedziałam, że dynie tak się rozłażą strasznie są przy tym śmieszne słoneczniki to oczywiście stołówka dla ptaków
Werbenę ode mnie dostaniesz, zetnę po przymrozkach przypomnij mi tylko proszę, bo może mi to umknąć
Serby mają 1,3 m - poszłam specjalnie zmierzyć, bo nawet nie wiedziałam ile mają ) Z donic, w sklepie ogrodniczym swoje odstały Kupiłam za 25 zł/szt. Nie pamiętam ile płaciłam w 2011 za o wiele większe, ale chyba 80 zł. Wysokie - od 2 m kosztują znacznie więcej, ponad 100-150 zł na pewno, słyszałam nawet cenę ok. 300 zł.
Wpadnę zobaczyć co kupiliście
Ja źle znoszę jesień i zimę, więc witaj w klubie Będziemy się wspierać w tym czasie Oby do wiosny!
Pozdrawiam serdecznie!
Dziękuję Kasiu za odpowiedź i za zmierzenie swoich panienek Na zdjęciu wyglądają na dużo większe. Ale też cena super! I ładnie ukształtowane. Ja byłam w szkółce miesiąc temu i za takiego 1,5-1,7m kopanego z ziemi chcieli 120zł wtedy, ale z zaznaczeniem, że w październiku, kiedy będzie można je kopać, cena może pójść w górę. Niestety nie prowadzili polityki, żeby kupić po cenie z dnia a potem juz tylko przyjechać po odbiór. Tak więc nie wiem, co mnie czeka w szkółce. Ceny naprawdę zróżnicowane w całej Polsce. Mam wrażenie, że tu gdzie mieszkam, wszystko droższe. Nie wiedzą, na ile się cenić
Piękny masz ogród. Liczę, że za 6 lat, będzie zbliżał się dojrzałością do Twojego....
____________________
Beata
KasiaWB 20:49, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marga napisał(a)
Kasiu, piękny masz busz! A mnie się bardzo podobają Twoje jesienne widoki.
Dyńki też mam pierwszy raz, też jestem mile zaskoczona i też nie miałam pojęcia, że tak sie rozrastają przeokropnie Słoneczniki również zostawiam dla ptaków na zimę.
Skorzystam z rady Antre odnośnie pozostawienia dyniek, dzięki
Zainteresowały mnie Twoje serby po 25zeta. Mogłabyś, proszę, napisać gdzie je kupiłaś?
Pozdrawiam serdecznie w ten ciepły, słoneczny, jesienny dzień
Buziaki


odpisałam
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:51, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
katel napisał(a)
Cudownie to wszystko wygląda hortensje szaleją . W słonecznikach i ja się zakochałam w tym roku.


Cudownie, cudownie znowu wszystko zarosło ) szałwie pożarły mi kulki bukszpanowe i przez to część się ogołociła .... muszę ograniczyć rozrost roślin.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:53, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
też wychodzę z tego założenia

jesienny ogród wspaniały Kasiu świerkami się nie przejmuj, urosną, moje są jeszcze mniejsze, jak sadziłam miały 30 cm, trochę urosły ale na efekt pewnie przyjdzie mi poczekać z 5 lat Pozdrawiam


no właśnie się nie przejmuję, dlatego kupiłam małe, klasa ekonomiczna przecież urosną całą zimę będę myślała nad drzewem, które koniecznie muszę posadzić w pobliżu tych świerków. Coś wysoko szczepionego, co będzie miało dużą koronę rzucającą cień na podjazd od południa, bo latem istna patelnia.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies