Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 21:00, 27 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
LyraBea napisał(a)
Dziękuję Kasiu za odpowiedź i za zmierzenie swoich panienek Na zdjęciu wyglądają na dużo większe. Ale też cena super! I ładnie ukształtowane. Ja byłam w szkółce miesiąc temu i za takiego 1,5-1,7m kopanego z ziemi chcieli 120zł wtedy, ale z zaznaczeniem, że w październiku, kiedy będzie można je kopać, cena może pójść w górę. Niestety nie prowadzili polityki, żeby kupić po cenie z dnia a potem juz tylko przyjechać po odbiór. Tak więc nie wiem, co mnie czeka w szkółce. Ceny naprawdę zróżnicowane w całej Polsce. Mam wrażenie, że tu gdzie mieszkam, wszystko droższe. Nie wiedzą, na ile się cenić
Piękny masz ogród. Liczę, że za 6 lat, będzie zbliżał się dojrzałością do Twojego....


Każdy rejon w czymś się specjalizuje i dlatego ceny różne. U nas bardzo drogie są np. Umbry oraz śliwy Nigra, ale te szczepione na 2,20 m - za swoją Nigrę płaciłam parę lat temu 350 zł i od tamtej pory ani razu tak wysoko szczepionej nie spotkałam, tylko małe i niskie. Dobrze, że wtedy kupiłam, bo nadal bym nie miała. U nas jest bardzo dużo szkółek, ale ceny również nie małe niestety. Dotychczas serby kupowałam bezpośrednio w szkółce, ale w tym roku mają tylko bardzo duże za ok. 300 zł...więc kupiłam te mniejsze, niedaleko domu i jeździć nie musiałam ani transportu organizować. Urosną
Ogród już masz piękny, a efekt dojrzałości z pewnością przyjdzie szybciej niż 6 lat. Za 6 lat to ogrodu nie poznasz
Serdecznie pozdrawiam!!!

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
amelia_b 21:51, 27 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kasiu ja to pojęcia nie mam co to mogło by być, ja u siebie umbry planuje ale co to z tych moich planów wyjdzie
____________________
Pogubiłam się po drodze
Marga 22:59, 27 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
KasiaWB napisał(a)


odpisałam
Pozdrawiam słonecznie

A wiem, wiem, dzięki bardzo
____________________
Ogród dla moich synków
KasiaWB 10:37, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dzisiaj fotki barbuli, bo zapomniałam, że ją w ogóle mam ups...




Tuż obok mam gustowną beczkę na deszczówkę
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 10:38, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
i takie tam


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Milka 10:38, 28 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo ładnie ci kwitnie barbula
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaWB 10:40, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Plac boju przygotowany teren do zasiania trawnika, może jeszcze w tym roku się uda ) teraz zakładamy trawnik, a potem będziemy wydzierać darń pod rabaty ) ważne, żeby było schludnie i się nie kurzyło

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 10:43, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Milka napisał(a)
Bardzo ładnie ci kwitnie barbula


Irenko witaj! miałam większą, ale poszła w dobre ręce, a malutką sobie zostawiłam i dopiero zaczyna się rozrastać wiosną przytnę mocno żeby się ładnie rozkrzewiła
Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 11:02, 28 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
Kasiu ja to pojęcia nie mam co to mogło by być, ja u siebie umbry planuje ale co to z tych moich planów wyjdzie


jak już pisałam Umbry będą u mnie wzdłuż ogrodzenia.

Nie planowałam dużego drzewa w ogrodzie, ale jednak jedno muszę posadzić przy podjeździe - miejsce silnie nasłonecznione, wymagające zacienienia. Zatem formy wąskie i strzeliste mi tego nie zapewnią. Chciałam serby, ale też mogą nie zacienić górą. Musi być ładna korona.

Na dzień dzisiejszy mam takie pomysły:

1. Buk pospolity "Riversii" - duże drzewo o zaokrąglonej, zwartej koronie - dorasta do 20 m wys. i szer. Na szerokość będzie cięty jak przekroczy średnicę korony 10 m.

2. Buk pospolity 'Atropunicea' - wyniosłe, majestatyczne drzewo dorastające do 30 m wysokości i więcej. Korona, o ile drzewo rośnie swobodnie i ma dużo miejsca, może mieć średnicę do 20 m. U mnie korona nie będzie rosła swobodnie na szerokość też cięta aby miała nie więcej niż 10 m.

3. Ambrowiec - dorasta do 20 m wysokości, szer. do 10 m korona wąska i gęsta. - same plusy nie trzeba ciąć na szerokość

4. Klon Red Sunset - nie jestem do niego przekonana.

Wszelkie sugestie mile widziane

Edit: zapomniałam dopisać, że zamierzam od dołu usuwać gałęzie żeby można było swobodnie przechodzić, a korona ma robić za parasol )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Joku 20:46, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Nie wiem czy da się ciąć 10 - metrowe drzewo. To chyba trudne do wykonania. Miałam żywopłot ok. 4 m i jego przycinanie było nie lada wyzwaniem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies