Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 20:20, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszko, rozkładaliśmy te węże, kombinowaliśmy z wielkością i jakoś nie bardzo to wychodziło. Spójrz:


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 20:23, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Próbowaliśmy jeszcze z dwoma kółkami- jedno większe, drugie mniejsze, taka jakby niesymetryczna dupka, ale też bez zachwytu.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 20:39, 22 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Jeju, nie wiem. Może ja nie umiem tego ładnie zrobić albo moja wyobraźnia szwankuje. Na projekcie wygląda ok, na zdjęciach jak cię mogę, ale w rzeczywistości masakra. Jakiś niewymiarowy ten mój ogród.
Może musze jeszcze pokombinować z tymi kółkami a może potrzebuję czegoś prostego, bo nie ogarniam.
Mam doła, buuu
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 07:40, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale za to jak pieski ładnie pozują

Anetko, no co Ci mogę powiedzieć... Chciałabym pocieszyć ale faktycznie te linie jakieś nieforemne

Spróbujcie może jeszcze tak: ten "cycek" w rogu niech będzie trochę większy niż na pierwszym zdjęciu, ale mniejszy niż na ostatnim. A to wyoblenie przed tarasem (pomiędzy dwoma cyckami) większe.
Może to pomoże
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:01, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Albo wymierzcie po prostu główne punkty na rysunku Toszki (odległości od ogrodzenia), nanieście je na trawnik i od nich pociągnijcie węże.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 08:12, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rysowałam wg. zapodanego planu. Szerokość wejścia od frontu równa się szerokości ścieżki pomiędzy frontowymi rabatami. Natomiast koło przy tarasie zaczyna się równo z frontową rabatą. Linie muszą mieć ciągłość - tu wyjściowo jest front.

I tak jak patrzę na wasze układanie węża to odnoszę wrażenie, że boicie się zmniejszyć trawnik Śmiało kradnijcie trawnik!!! - tu ma być kameralnie i przytulnie. Za skarpą macie masę trawnika
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 10:06, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Przyszłam się przywitać, przeczytałam wszystko od początku. Piękny ogród powstaje, kibicuję.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Makusia 10:34, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja tam polecam kołek, sznurek i spray Biały dobrze się sprawdza- kółka wychodzą jak tra la la, lub niemal jak tra la la Toszka dlaczego nie piszesz nic o wyznaczaniu azymutów?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 11:45, 23 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jeju ale tu planowanie na całego
Anetko będzie dobrze, spokojnie. Wszytko wymaga czasu i jako takiego poukładania się w głowie i nie tylko w głowie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 11:58, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
(...) Toszka dlaczego nie piszesz nic o wyznaczaniu azymutów?


Bo akurat tu nie ma azymutów... trzeba dla tych azymutów utworzyć rabaty.
Punktem wyjściowym jest szerokość chodniczka pomiędzy frontowymi rabatkami.
Jesli z tego miejsca dobrze się wystartuje to potem pójdzie jak z płatka.

Cycek na przeciwko tarasu, a pomiędzy oknami sąsiada musi być uczciwy. Tu ważny jest rozmiar. Bez rozmiaru porządnego cycka nie uzyskamy miejsca na drzewa i wypełniacze, z których po głowie chodzą mi dwie opcje.

U właścicielki wewątka i ogrodu widzę jeden chorobliwy problem - tendencję do bardzo wąskich rabat i strach przed utratą trawnika... z tej choroby się z czasem wyrasta, każdy ogrodnik wyrasta... ech, ale czasu nie ma na czekanie na cudowne ozdrowienie, bo drzewa trzeba sadzić

no, to se pogadałam



____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies