Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

12:47, 28 lip 2017
AngelikaX napisał(a)
Coś to lato nas w tym roku nie rozpieszcza... ogólnie tak głośno myślę, że basen nawet średnio wykorzystany, ot kilka dni w czerwcu i kilka w lipcu...

W przyszłym tygodniu ponarzekamy na upały - ma być 32-35C


oby się udało dobrze wypocić i wygrzać bo coś czuje ze to ostatnie podrygi lata ...którego tak prawdę powiedzieć nie było czuc w tym roku jakos specjalnie
AngelikaX 12:53, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
alis napisał(a)
Angel, a gdzie wysyłasz fotki do wywołania? Rozumiem, że gdzieś internetowo jest taka możliwość? Moje foty wszystkie na kompie, w przypadku awarii dysku byłaby klapa, tak już jakiś czas temu miałam zresztą.



Ala, tak wysyłam przez internet już od 10 lat w jednym punkcie w województwie podkarpackim
Możliwości wysyłki jest wiele - przez meila (ale to raczej przy małej ilości zdjęć)lub cd pocztą polską lub z czego ja korzystam - można ściągnąc sobie ich program do wysyłki i obróbki. Osobiście uwielbiam fotki z białym obramowaniem i tylko takie zamawiam
Jach chcesz podeślę Ci namiar na priv

ps. Ja mam swoje fotki na dodatkowym dysku - właśnie w razie awarii, ale i tak wolę na papierze
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:55, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
eee_taam napisał(a)


oby się udało dobrze wypocić i wygrzać bo coś czuje ze to ostatnie podrygi lata ...którego tak prawdę powiedzieć nie było czuc w tym roku jakos specjalnie


Mówisz? Mnie się wydaje, że ostatnimi czasy lato nam się teraz na wrzesień przesunęło..
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
kasja83 13:15, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
eee_taam napisał(a)


oby się udało dobrze wypocić i wygrzać bo coś czuje ze to ostatnie podrygi lata ...którego tak prawdę powiedzieć nie było czuc w tym roku jakos specjalnie

Jest tak...albo skwar, że pot po tyłku się leje, albo z kolei leje jak z cebra. Nie ma takiej fajnej pogody.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ania_wesola 13:46, 28 lip 2017


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Angel na rabacie umbrowej masz obwódkę z bukszpanu. Co ile go sadziłaś i czy w jednym rzędzie czy w dwóch?
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Sebek 13:50, 28 lip 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
AngelikaX napisał(a)



Czyli wychodzi, że ja taka mała wymagająca?

ps. Sekatorem trawnik... hmmmm... jak?


No jak to jak? Normalnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AngelikaX 15:15, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sekator to kojarzy mi się taki do gałęzi, ni jak nie pasi mi do trawnika... ale Ty pewnie masz z dłuższymi ostrzami
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:17, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
ania_wesola napisał(a)
Angel na rabacie umbrowej masz obwódkę z bukszpanu. Co ile go sadziłaś i czy w jednym rzędzie czy w dwóch?


Tak to bukszpan, sadzony w jednym rzędzie co ok. 15-20cm - maleńkie sadzonki, dopiero w tym roku stworzył zwarty żywopłot
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:42, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Drodzy Forumowicze

Proszę o radę... mam małą zagwozdkę... na froncie planowałam posadzić jesienią 3 Umbry (zamiast wierzb hacuro i brzozy płaczącej-tej juz nie ma)


foto poglądowo - tylko takim dysponuję




Umbry były by kontunuacją rabaty lawendowej z umbrami, która też jest jako tako okalającą bryłę domu...

Znalazłam fajną szkółkę, umbry ceny ok... pytałam też o Ambrowce 'Gumm ball' i Platany 'Alpen's Globe' - ceny też wydaje mi się, że są ok...

I teraz pytanie?


Pozostać przy umbrach, czy podziałać z ambrowcami czy platanami...?

wszystkie jednakowo mi się podobają





____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
nawigatorka 16:11, 28 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Zawsze jestem za konsekwencja i mała liczba gatunków ale z wiśniami bałabym sienich chorób. Ale to moje złe doswiadczenia
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies