Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 20:27, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
alis napisał(a)


Angel, podeślij proszę namiary, dzięki


Posłałam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:35, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
inka74 napisał(a)
Ile u ciebie jest tam miejsca? Na zdjęciu wygląda na mało i tuje jeszcze przy płocie. Pytanie co za płotem - będzie się odcinać? Czy tak jak u mnie - zielone na zielonym i nic nie widać? Umbry są wbrew pozorom duże i masywne na starość. A cięcia nie lubią bo chorują. Zastanawiam się co z moimi zrobić...

Słońce ma w tygodniu następnym się pojawić, będę chwytać ile się da bo już deszczu mam dosyć.


Tam gdzie na zdjęciu jest brzoza rabata nie jest przy płocie, tylko przy wnęce na kubły (jakieś metr od płotu) - wymiary 2m x1,5m
natomiast rabata z hakuro ma 4,5m x 2m - w tej chwili korony hakuro maja po 1,80-2m szerokości każda, więc co by z proponowanych tam posadzić to na pewno się zmieści
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
paulina_ns 20:37, 28 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Angelika możesz polecić mi jakieś fajne wysokie trawki oprócz Ml i grackow?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AngelikaX 20:39, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
nawigatorka napisał(a)
Zawsze jestem za konsekwencja i mała liczba gatunków ale z wiśniami bałabym sienich chorób. Ale to moje złe doswiadczenia


Aśka no właśnie moje też zaczynają z chorobami grymasić... ta jedna na froncie (widać pień na pierwszym planie) jak dziś patrzyłam chyba będzie miała też out, także zamiast 3 będę musiała 4 kupić
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:42, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
paulina_ns napisał(a)
Angelika możesz polecić mi jakieś fajne wysokie trawki oprócz Ml i grackow?


Napisz do Polinki, ona specjalistka od traw
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
kasia_c 21:03, 28 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Mi się chyba ambrowiec podoba bardziej. Mam 3 platany zwykłe. Jestem z nich zadowolona, dobrze rosną. Na jesieni nie przejawiają się jakoś wyjątkowo a wiosną dość późno puszczają listki. W tym roku dopiero po fali przymrozków w maju się liści doczekałam. Łyso trochę było wczesną wiosną.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
AngelikaX 21:12, 28 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
O to ważna informacja Dzięki Kasiu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Pawlus 21:28, 28 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Jeżeli chodzi o start to zarówno platan jak i ambrowiec późno wypuszczają liście. Kora u obydwu bardzo dekoracyjna, na plus ambrowca jesienne przebarwienie

Nie wiem czy ambrowca też można ale platany zawsze można ogłowić jak nazbyt się rozrosną.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
lindsay80 21:56, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ja bym Ci odradzała wszystkie drzewa, które trzeba regularnie przycinać, a chyba tak jest z platanami.

Kilka osób na forum ma te ambrowce, są przepiękne, choć nie co roku doczekasz się na przebarwione liście.

A Umbry kocham i jak je wybierałam to kilka argumentów miało znaczenie: nie trzeba przycinać, wiosną kwitną, jesienia ładnie się przebarwiają - u mnie odpukać w niemalowane, nie chorują.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 22:49, 28 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Angela a w którym miejscu mają być te drzewa? pokaż palcem bo ja nie jarzę

PS A po ile były gumbale?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies