Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

MirellaB 23:02, 28 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
O wyborze drzew nic nie doradzę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
sylwai 23:17, 28 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
AngelikaX napisał(a)


Posłałam


Ja tez poproszę o namiary,a po ile były ambrowce i jakie duże?
Ja jestem za ambrowcami.
____________________
sylwia
AngelikaX 07:53, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sylwia poszło na priv

Dzięki za głos
ambrowce ceny: 6-8 150zł, 8-10 192zł szczepione na 2-2,25m
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 07:55, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MirellaB napisał(a)
O wyborze drzew nic nie doradzę


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 07:57, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
ren133 napisał(a)
Angela a w którym miejscu mają być te drzewa? pokaż palcem bo ja nie jarzę

PS A po ile były gumbale?



Reniu tu gdzie są żółte "X"




ceny:

6-8 150zł
8-10 192zł
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:08, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
lindsay80 napisał(a)
Ja bym Ci odradzała wszystkie drzewa, które trzeba regularnie przycinać, a chyba tak jest z platanami.

Kilka osób na forum ma te ambrowce, są przepiękne, choć nie co roku doczekasz się na przebarwione liście.

A Umbry kocham i jak je wybierałam to kilka argumentów miało znaczenie: nie trzeba przycinać, wiosną kwitną, jesienia ładnie się przebarwiają - u mnie odpukać w niemalowane, nie chorują.



Cięcie mi nie straszne Edytko Zwłaszcza po Hakuro, które cięłam w sezonie co 2-3 tygodnie aby ładnie "trzymały" kulę, a nie wisiały rozciapane W tym roku nie cięłam ani razu i wyglądają strasznie... eM mi zwrócił wczoraj uwagę, że może przytnie dziś... ale po co mówię, jak za chwilę mają out

Mam dylemat, bo nie potrafię się zdecydować
Ambrowce mają przepiękne kształt i kolor liści (jesienią) platany prócz liści zachwycają mnie oryginalną korą, Umbry dodatkowo kwiatami - ale mają minusa za chorowanie... co wybrać... i bądź tu mądry

Gdyby jeszcze rozpiętość cen była większa, to może byłby to wyznacznik, a tak różnice niewielkie



____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:09, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Pawlus napisał(a)
Jeżeli chodzi o start to zarówno platan jak i ambrowiec późno wypuszczają liście. Kora u obydwu bardzo dekoracyjna, na plus ambrowca jesienne przebarwienie

Nie wiem czy ambrowca też można ale platany zawsze można ogłowić jak nazbyt się rozrosną.


A to, że dwa śpiochy po zimowe? hmmm...

Myślę, że ambrowca też można ciachać w razie czego...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
inka74 08:30, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Umbry już masz. A ambrowiec obłędnie na jesieni wygląda... platan pokrój ładny ma. Może po bokach platany a na środkowej ambrowiec... one i tak w jednej linii nie będą. Chyba...

Właśnie muszę do siebie sprawdzić ambrowca tego...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:38, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
AngelikaX napisał(a)


Tam gdzie na zdjęciu jest brzoza rabata nie jest przy płocie, tylko przy wnęce na kubły (jakieś metr od płotu) - wymiary 2m x1,5m
natomiast rabata z hakuro ma 4,5m x 2m - w tej chwili korony hakuro maja po 1,80-2m szerokości każda, więc co by z proponowanych tam posadzić to na pewno się zmieści

Nie chcę straszyć ale umbra się nie zmieści. Przez pierwsze 10 lat może.
Będę dziś w ogrodniczym. Zrobię zdjęcia takim ok. 20 letnim okazom. To nie jest małe drzewko. Na początku tak niewinnie wygląda. U mnie chyba 1 sztuka ta ze środka rabaty miejsce zmieni na jesieni. Albo już po bokach nic nie dam.

EDIT: byłam i wrzuciłam zdjęcia. Teraz latam z miarką u siebie i kombinuję gdzie to co nakupowałam zmieścić
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Elinka 11:34, 29 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Angela, ja tam tez doradca super byc nie moge ale u siebie na froncie dalam tydzien temu wlasnie 3 platany alphens globe.
I powiem Ci jeszcze ze jak pytalam Danusi czy nie za rzadko sadze bo miedzy nimi jest 4 m to odpowiedziala ze raczej za gesto wiec wniosek ze jeden osiaga bez problemu korone 4 m szeroka. Ciezko mi sobie to wyobrazic bo narazie gora metr maja ale skoro ona tak mowi.
Wiec jak piszesz ze 2 m szerokosci ma rabata to bedzie Ci mocno wystawal.

Napisesz na priv w ktorej szkolce masz takie dobre ceny bo ja drozej placilam a jeszcze mi zakupow drzewowych troche zostalo .
Pozdrawiam
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies