Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

MirellaB 22:30, 17 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moja sąsiadka nigdy róż pięknych nie zabezpiecza w żaden sposób i nic złego się nie dzieje - każdego roku ma piękne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makao_J 22:38, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mirella Ty masz cieplejszy klimat więc może dlatego jej nie marzną.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 10:23, 18 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Mnie bardzo zastanawia gięcie już dojrzalszego pnia, o ile młoda roślina jest elastyczna, z grubszym pniem chyba byłby już problem.

Chyba się na nie niezdecyduje jakoś za dużo zachodu z nimi


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Filemon24 10:26, 18 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
AngelikaX napisał(a)
Aniu jakoś od samego patrzenia mnie boli - ale no nie wiem - nie znam się napisałam do Anety na priv

A właśnie Ty specjalistka od róż - masz tez pienne? polecasz? odradzasz?


żeby przyginać do ziemi róże pienne to już przy posadzeniu takiej róży sadzi się ją pod kątem 60 stopni co później zapobiega złamaniu przy kopczykowaniu róży czyli temu przyginaniu do ziemi
____________________
Filemon24 10:28, 18 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
AngelikaX napisał(a)
Mnie bardzo zastanawia gięcie już dojrzalszego pnia, o ile młoda roślina jest elastyczna, z grubszym pniem chyba byłby już problem.

Chyba się na nie niezdecyduje jakoś za dużo zachodu z nimi




Ja posadziłam pienne do doniczek i wyniosłam na zime do garażu
____________________
AngelikaX 10:40, 18 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Też gdzieś mi się rzuciło w necie o tych 60 stopniach i nasunęło mi się pytanie jak tak posadzona róża wygląda no chyba że przy palikowaniu gubi się tą różnicę

Możesz coś napisać więcej o swoich piennych - jakie odmiany, czy jesteś zadowolona? Kupiłabyś drugi raz? Z góry dziękuję
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
katel 13:25, 18 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ja na pniu nie sadziłam, bo też się obawiałam, że mi zmarzną a nie chciałam się bawić w to przyginanie ale przez łagodne ostatnio zimy u sąsiadki nie marzły więc na wiosnę kupiłam 3 szt. Cena niewysoka więc stwierdziłam, że jak padną to trudno no i w szoku byłam jak cudownie się prezentowały (jedna trochę chorowała ale przesuszyłam je w doniczkach zanim posadziłam do gruntu), teraz nie są przygięte, dołem okopczykowane, pieniek w piankowej otulinie a korona częściowo we włókninie jak zmarzną to kupię następne, nie sądziłam że już w pierwszym roku tak pięknie kwitną, jestem nimi zachwycona .
Nie będę u Ciebie wstawiała zdjęć, zaraz u siebie wrzucę letnie wspominki na 146 stronie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
MirellaB 13:40, 18 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Makao_J napisał(a)
Mirella Ty masz cieplejszy klimat więc może dlatego jej nie marzną.

To prawda.
Angelika też z Wielkopolski, więc duże szanse róż na przetrwanie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
BasiaLT 14:52, 18 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Też się zastanawiałam nad różami piennymi bo podczas kwitnienia wyglądają wręcz zjawiskowo ale zniechęciło mnie to przyginanie i kopczykowanie. Ale Może warto jednak zaryzykować tak jak Kasia, jak się uda to będzie wspaniały efekt.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 15:55, 18 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jedyną różę na pniu jaką bym sobie kupiła i zaryzykowała to Minerva. Taką jak ma Jola.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies