Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 08:46, 24 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Hej Mirelko - także macham ciepło w ten szaro-bury poranek
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:55, 24 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
katel napisał(a)

Ja często kupuję z netu i warto u sprawdzonych osób kupować bo inaczej różnie może być. Nigdy nie kupuję roślin szczepionych na wysokim pniu, bo jak się w szkółkach napatrzę na te krzywe pieńki to już mi się odechciewa


Kasiu koniecznie musisz mi przesłać listę tych polecanych (tych drugich także abym wiedziała, że trzeba omijać)
Nie mam dużego doświadczenia w zamawianiu roślin przez neta - naciąc się można i staram się szukać na miejscu - w sumie jakiś przykrych doświadczeń nie mam - kiedyś szukałam wrzośców (koniecznie o żółtym ulistnieniu) kupiłam przez neta - paczka super zabezpieczona żadnych uwag w sumie, poza jedną kilka dni później w pobliskiej kwiaciarni identyczna odmiana w tej samej cenie okazy 3 razy większe

Teraz znajomej (niedawno otwarła firmę ogrodniczą) jak coś szukam nadaję temat i robi rozpoznanie nie zawsze wszytsko dostępne więc owa lista polecanych bardzo pożądana

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:57, 24 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Filemon24 napisał(a)
Robię zdjęcia wszystko mam udokumentowane. Też nie mam już zamiaru się tak zawzinać na robotę bo później same problemy z tego wynikają
Ostatnio pokazywałam twój ogród narzeczonemu jako przykład przepięknego trawnika i że u siebie jak będziemy mieli nowy ogród to położymy trawnik z rolki



Zdrowie najważniejsze - masz rację

Miło mi czekam za tym zielonym dywanem, żeby boso pośmigać... byle do wiosny
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:14, 24 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
ren133 napisał(a)



Czyli?



https://pl.pinterest.com/pin/65935582021866882/


moja inspiracja - na chwilę obecną

Brałam pod uwagę pergolę, lustro, stolik, ławkę czy jakiś kącik z elementem wody... ciagle coś było takie nie na 100% bo to teren od południa - latem patenia. Z założenia ma być to kącik wypoczynku, nie ma pełnić tylko funkcji dekoracyjnej. Dodatkowo nie chciałam powielać pomysłu ogrodowiskowego
I tak:
o ile ławka nie będzie jakoś specjalnie wygodna, lustro pewnie zmasakrują mi dzieci, jakieś ciurkadełko pewnie byłoby ciekawym elementem na początku, no właśnie a potem by sobie było i nic poza tym, szukałam czegoś co da cień, przyjemnie będzie tam spędzać czas także w pełnym słoncu oczywiście chce zamaskować go jakąś zielenią by złagodzić surowość materiału (myślę o powojniku "Comtesse de Bouchaud - wpasowuję się w wymagania - da rade od południa, szybko rosnący, kolorystycznie też pasuje mi pod koncepcję ogrodu).

Tyle z założeń - szukam teraz kręgu kanalizacyjnego o średnicy 2m, wysokość 1m. Niedaleko od domu mam betoniarnie ale niestety takich dużych nie maja w ofercie - w necie są ale wolałabym tu na miejscu.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
kasja83 11:18, 24 sty 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AngelikaX napisał(a)



https://pl.pinterest.com/pin/65935582021866882/


moja inspiracja - na chwilę obecną

Brałam pod uwagę pergolę, lustro, stolik, ławkę czy jakiś kącik z elementem wody... ciagle coś było takie nie na 100% bo to teren od południa - latem patenia. Z założenia ma być to kącik wypoczynku, nie ma pełnić tylko funkcji dekoracyjnej. Dodatkowo nie chciałam powielać pomysłu ogrodowiskowego
I tak:
o ile ławka nie będzie jakoś specjalnie wygodna, lustro pewnie zmasakrują mi dzieci, jakieś ciurkadełko pewnie byłoby ciekawym elementem na początku, no właśnie a potem by sobie było i nic poza tym, szukałam czegoś co da cień, przyjemnie będzie tam spędzać czas także w pełnym słoncu oczywiście chce zamaskować go jakąś zielenią by złagodzić surowość materiału (myślę o powojniku "Comtesse de Bouchaud - wpasowuję się w wymagania - da rade od południa, szybko rosnący, kolorystycznie też pasuje mi pod koncepcję ogrodu).

Tyle z założeń - szukam teraz kręgu kanalizacyjnego o średnicy 2m, wysokość 1m. Niedaleko od domu mam betoniarnie ale niestety takich dużych nie maja w ofercie - w necie są ale wolałabym tu na miejscu.


O wow!!
Miałam pisać, że mnie zaintrygowałaś-na szczęście zaglądam-jak już uchylasz rąbek tajemnicy.
Krąg kanalizacyjny o takiej średnicy-faktycznie ciężka sprawa.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
lutroja 11:59, 24 sty 2017


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
wpadam z rewizytą i bardzo mi się u Ciebie podoba, masz już cudo ogród
____________________
Lusi Lubię go:)
MirellaB 12:23, 24 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
No no inspiracja bardzo ciekawa. Nie widziałam nigdy czegoś takiego.
Ale mnie zaciekawiłaś Libię takie coś innego, nowego co mi się podoba
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
BasiaLT 13:15, 24 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Rewelacyjnie wygląda ten krąg jako siedzisko w życiu bym na to nie wpadła.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Sebek 13:32, 24 sty 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
AngelikaX napisał(a)


Tyle z założeń - szukam teraz kręgu kanalizacyjnego o średnicy 2m, wysokość 1m. Niedaleko od domu mam betoniarnie ale niestety takich dużych nie maja w ofercie - w necie są ale wolałabym tu na miejscu.


A co do koperty nie chce się im spakować?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Makao_J 13:47, 24 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Pin fajnie wygląda. Trzymam kciuki za sukces w molestowaniu eMa
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies