Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Sebek 21:36, 16 sty 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cudnie ze śniegiem - ale wiosna w domu cieszy bardziej Ja co chwilę podchodzę do narcyzów i sprawdzam czy już zakwitły czy też nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anulajda 23:18, 16 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
AngelikaX napisał(a)
Dzięki Aniu, poczytam - mus się dokształcić w tym temacie jeśli (BYC MOŻE) u mnie się pojawią ale jestem w szoku, że one takie plastyczne, czy może są powiązane w tej pozycji leżącej, że nie odbijają do pionu - wytłumacz mi proszę Aniu... - zdecydowania jestem zielona w temacie róż (bardziej niż mój trawnik)


Ja też nie kumam z tym przyginaniem piennych,a co z korzeniami jak się ich tak na chama przyciśnie do poziomu...
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
AngelikaX 15:49, 17 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Aniu jakoś od samego patrzenia mnie boli - ale no nie wiem - nie znam się napisałam do Anety na priv

A właśnie Ty specjalistka od róż - masz tez pienne? polecasz? odradzasz?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:50, 17 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sebek napisał(a)
Cudnie ze śniegiem - ale wiosna w domu cieszy bardziej Ja co chwilę podchodzę do narcyzów i sprawdzam czy już zakwitły czy też nie


Wiosna w domu Sebku powoli ku końcowi - czas pomyśleć o wymianie zawartości słoja może na żonkile?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:53, 17 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AniMa napisał(a)
Pieknie u Ciebie w zimowej szacie...
Druciane elfy cudne, zamarzyły sie takie i mnie-trzeba na zlomowisko jakies sie wybrać- drutu poszukać


Wczoraj słoneczko a dziś taka okropna mgła u mnie - córka marudzi, że na sanki chce, ale na zdrowie w tej pogodzie jej nie wyjdzie więc zza okna wzdycha :/

Drut to myśle, że dość plastyczny by musiał być
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 18:44, 17 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Szperam w necie na temat róż piennych - natknęłam się na artykuł dot. poruszanego wyżej sposobu zabezpieczania tych róż przed mrozem , co ciekawe jest tu także przedstawiony sposób z Anety ogrodu. Okazuje się, że jest polecany przez doświadczonych ogrodników, gdyż przy "tradycyjnym" zabezpieczaniu korony może dojść do rozwoju chorób grzybowych (z powodu braku przepływu powietrza i zbyt wysokiej temperatury> Jakkolwiek drastycznie wygląda okazuje się być skuteczny

Przy obu sposobach kopczykujemy róże pienne

może kogoś zainteresuje - wklejam link

miłej lektury

http://poradnikogrodniczy.pl/jak-zabezpieczyc-roze-na-niu-przed-zima.php
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
anulajda 20:03, 17 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
AngelikaX napisał(a)
Aniu jakoś od samego patrzenia mnie boli - ale no nie wiem - nie znam się napisałam do Anety na priv

A właśnie Ty specjalistka od róż - masz tez pienne? polecasz? odradzasz?

Nie mam piennych ,dla mnie to za dużo"zabawy" z zimowaniem
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
AngelikaX 20:12, 17 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Czym więcej czytam tym bardziej mi się ich odechciewa
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
jolanka 21:51, 17 sty 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dziewczyny, to przyginanie róż jest OK tylko trzeba mieć trochę miejsca na rabacie Mnie udalo sie utrzymać przez 2 lata otulając igliwiem i włókniną. U koleżanki jest juz 4 lata.
W tym roku kupilam w donicach i schowałam teraz do jasnego garażu Można razem z donicami zakopać poziomo w gruncie i odkopac dopiero wiosną

I tak te pienne to loteria
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 22:21, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja do piennych róż też nie mogę się przekonać właśnie ze względu na to że zabezpieczanie ich loterią. Albo się uda albo nie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies