Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 19:00, 24 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ewcia biorę jeżówki pod uwagę. Rabatę na około obsadziłam goździkiem ale sama już nie wiem czy pierzastym czy sinym (takim co ma cienkie, klujące liście i jest szary). Jak dobrze pamiętam. Kwitnie na jasny róż. Ewa z czym mogłabym skomponować te jeżówki?
Edit: Tawulki przesadziłam na nowo zrobione hostowisko. Później wkleję zdjęcia.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
danuta_szwajcer 09:45, 25 lip 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nowalijka napisał(a)
Zastanawiam się, czy mój powojnik zakwitnie póki co pnie się po drzewie.

Witaj, pytałas u mnie o powojniki, czy znasz nazwe tego powojnika? może ma za mało słonca? Niektóre lubią pełne słónce ale nogi w cieniu . Może też dopiero zakwitnie, daj mu nawozu. Lubią też systematyczne podlewanie. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nowalijka 11:45, 25 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
danuta_szwajcer napisał(a)

Witaj, pytałas u mnie o powojniki, czy znasz nazwe tego powojnika? może ma za mało słonca? Niektóre lubią pełne słónce ale nogi w cieniu . Może też dopiero zakwitnie, daj mu nawozu. Lubią też systematyczne podlewanie. Pozdrawiam

Danusiu to jest Paul Farges - Summer Snow. Przy altance mam Huldine ktora ma więcej słońca i też nie kwitnie.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Aurelllia 12:39, 25 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jeżówki są świetne Nowalijka Będziesz zadowolona
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 16:30, 25 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)
Skończyłam wczoraj rabatę z bergeniami, mam nadzieję, że nie będą wyłazić młode bzy, bo zwariuję.


Na koniec obsypałam korą ale fotki nie strzeliłam.


Elu, super prezentuję się te donice na konarach Co to za drzewka na których wiszą?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 16:33, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Nowalijka napisał(a)
Ewcia biorę jeżówki pod uwagę. Rabatę na około obsadziłam goździkiem ale sama już nie wiem czy pierzastym czy sinym (takim co ma cienkie, klujące liście i jest szary). Jak dobrze pamiętam. Kwitnie na jasny róż. Ewa z czym mogłabym skomponować te jeżówki?
Edit: Tawulki przesadziłam na nowo zrobione hostowisko. Później wkleję zdjęcia.


Jeżówki bardzo ładnie wyglądają z Agastache, kłosowcem Są kontrastowe i podkreślają się przez to nawzajem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 21:11, 25 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)


Elu, super prezentuję się te donice na konarach Co to za drzewka na których wiszą?

Radziu, to są cho...e bzy, które piękne są tylko w maju, później upierdliwe do bólu
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:14, 25 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)


Jeżówki bardzo ładnie wyglądają z Agastache, kłosowcem Są kontrastowe i podkreślają się przez to nawzajem

Myślałam o kłosowcach i o przetacznikach. Właśnie dziś na tą rabatę przesadzałam astry. Zapełnienie jej przez inne byliny będzie skomplikowane, co wbicie łopatki, to cebula jak nie lilii to tulipana
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:17, 25 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wracając do tematu żurawek, to odczytałam zamazaną, zamokniętą i podrapaną etykietkę z jednej żurawki, to GREEN SPICE
oto ona w roli głównej

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:19, 25 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A oto moja nowa, poszerzona rabata, tzw. hostowisko


Dziś do połowy obsypałam ją korą i kory zabrakło, pracę dokończę jutro.
Na nie wylądowały trzy tawułki i na końcu hortensja.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies