Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Borbetka 08:33, 20 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Rabatę podnosisz stopniowo. Tuż przy trawniku jest zachowany poziom darni, kółko kosiarki jedzie po korze i ładnie kosi brzeg, a dalej podnosisz stopniowo rabatę. Tak w Anglii robią i wygląda to bosko. U Ciebie thuje skorzystają, bo męczyły się pod tą matą. Ja sama mam jeszcze maty gdzieniegdzie i trudno je wywalić. Kora z matą fruwa, a bez już tak nie, bo wilgoć jest i się stopniowo rozkłada. Zobacz na 3 zdjęciu od góry jak rabata wygląda:
http://www.artistic-landscapes.com/maintenance.html
____________________
borówcowy wizytowka
mischa 09:44, 20 cze 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Borbetka, dziękuję, już rozumiem, tak zrobię, muszę tylko obciąć troszkę gałązki thuj od dołu, żeby nie "brodziły" w korze, myślę, że będzie wtedy i estetyczniej, i łatwiej wyrywać ewentualne chwasty.
W takim razie czeka mnie jeszcze więcej pracy, ale kiedyś trzeba w końcu pozbyć się tych mat i zrobić po nich porządek. Na szczęście nie miałam maty takiej plastikowej, błyszczącej, tylko taką z materiału.
Borbetka 09:54, 20 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ta z materiału z dwojga złego lepsza, ale ona się chyba nie rozkłada do końca nigdy. Powodzenia w pracy. Thuje się będą wdzięczne .
____________________
borówcowy wizytowka
panadol 20:58, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 1
Witam
Jestem nowym uzytkownikiem. Mini ogrod dopiero zaczynam zakladac ale szukam informacji o agrowlokninie do troche innego celu :
robie wlasnie taras drewniany i czytam zeby dac ja pod taras i na to zwir zebym nie mial chwastow miedzy deskami.
Czy przy takim zastosowaniu agrowloknina to tez zlo ?
Kupilem juz taka gruba czarna i zastanawiam sie czy rpzciagac pod deskami.
Pozdrawiam
Gardenarium 16:34, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod tarasem jest jak najbardziej wskazana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 17:46, 17 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Nie mogę czegoś zrozumieć. Widziałam kilka ogrodów założonych przez "profesjonalistów", ogrody ładne, ale w każdym pod korą są maty. Niedouczenie czy wygodnictwo?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Sebek 22:59, 17 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to chyba to i to - ale bardziej wygodnictwo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Krzysiek1973 23:03, 17 lip 2013

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 107
asica napisał(a)
Nie mogę czegoś zrozumieć. Widziałam kilka ogrodów założonych przez "profesjonalistów", ogrody ładne, ale w każdym pod korą są maty. Niedouczenie czy wygodnictwo?

A może nie jest tak do końca zła?
____________________
Krzysiek
asica 18:02, 18 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Ooo nie, nigdy, po tym co tu zobaczyłam nie włożyłabym pod korę maty.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 19:02, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzysiek1973 napisał(a)

A może nie jest tak do końca zła?


Jest zła do końca, jak chcesz się wspomóc, to połóż w taklim razie kilka warstw mokrych gazet i ściółkę, a nie plastik który nie daje glebie oddychać i korzeniom także, że wszystko kiśnie pod spodem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies