Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

miss_house 23:40, 08 maj 2013

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Mariusz napisał(a)

Uśmiecham się , moja teściowa wychodzi rano w hektar buraków i niesie tylko motyczkę, a nie rolkę maty Jakieś wielkie nieporozumienie, jestem uczniem najstarszych ogrodników tego kraju i nigdy jeszcze z ich ust nie padło słowo mata.
Tę mate pchali do tanich butów w noski - lata 90 - tak oddychała, że się wyciągało mokre nogi.


RETY, jaki boski komentarz!
Postuluję, aby utworzyć listę "najlepszych tekstów Ogrodowiska" i ten tekst tam zamieścić, a Autorowi nadać tytuł złotoustego
____________________
Gardenarium 23:57, 08 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem ogrodniczką z 40- to letnim doświadczeniem i lubię pracę w ogrodzie, i nawet jak będę miała 2 hektary to szmaty nie położę i nigdy nie miałam, choć poprzedni ogród był o wiele większy.

Nigdy w Anglii w żadnym ogrodzie nie widziałam szmaty a jedynie 20 cm spróchniałego obornika lub kompostu lub innej ściółki.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:00, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bierze się motykę lub inny sprzęt, np widły szerokozębne, pieli, a potem nie dopuszcza żeby chwasty się wysiały. Jak to opanujesz już nigdy nie będziesz miała problemu z chwastami. I luzik, tylko potrzebna jest systematyczność i odpowiednie przygotowanie rabat przed sadzeniem.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 06:03, 09 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ciekawie rosnące gunnery nad brzegiem.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
bonita 11:03, 09 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Dziękuję za te komentarze. Mat przeciw chwastom u mnie nie będzie. Chwaściory usuwać będę na bieżąco, nie dam im szans się rozbestwić wśród moich roślinek

Teraz zastanawiam się jak w miarę sprawnie przygotować tę ziemię pod nasadzenia, spryskać teraz roundupem?
W poniedziałek wchodzą brukarze, opaski,ścieżki, miejsce na ognisko, miejsce na altanę- trochę im to zajmie, w tym czasie roundup może sobie leżeć i działać, co o tym myślicie?
Chwaściory bujnie sobie poczyniają i jest ich coraz więcej, oto dowód


____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Sebek 11:22, 09 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak chcesz to pryskaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:06, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz spryskać octem, będzie ekologicznie, możesz przekopywać i usuwać, możesz mechanicznie przerobić teren.

Czytaj tutaj jak to robić

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bonita 16:41, 09 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Dzięki, lecę się dokształcać, bom ciemna masa a czuję ,że z firmą od ogrodu łatwo nie będzie.
Mechaniczne usuwanie jest tak samo skuteczne co roundup?
Sory za pytania, pewnie brzmią dla speców idiotycznie..
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Gardenarium 00:12, 11 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bonita napisał(a)
Dzięki, lecę się dokształcać, bom ciemna masa a czuję ,że z firmą od ogrodu łatwo nie będzie.
Mechaniczne usuwanie jest tak samo skuteczne co roundup?
Sory za pytania, pewnie brzmią dla speców idiotycznie..


Mechaniczne jest mniej skuteczne, dobre pytanie

Pytanie o kompostownik trzeba zadać w wątku o kompostownikach, czyli tutaj i włąśnie je tam przenoszę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/459-kompost-kompostowanie-i-kompostowniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 10:53, 12 maj 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
To tylko jeden okaz z wielu znaleziony za tujami podczas pielenia maty. Na części, z której zdjęłam matę na razie nie widzę jakiegoś większego wzrostu chwastów, zobaczymy z czasem. Za to bukszpany, może też za sprawą podlania Florovitem, rosną jak szalone.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies