Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały raj na ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały raj na ziemi :)

JulkAd 23:01, 22 cze 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
anula_wn napisał(a)
jak stipa się rozrośnie, jak dosadzę lawendy...będzie bajkowo !

i muszę dokupić 3-ci krzaczek róży

i od str. garażu...


Rabata naprawdę piękna i....kolorowa....i kancik idealny....i jest romantyczna, zwłaszcza róża ze stipą

...Anula na pierwszej fotce przy garażu masz różę herbacianą? (nie wiem czy dobrze widzę i czy na zdjęciu kolor jest rzeczywisty?)....masz nazwę?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
GabiK 23:44, 22 cze 2014

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Anula, pomysł na rabatę podjazdową super. Zasłoniłaś trochę betonu.
Co zrobiłaś z nawadnianiem? Przesuwałaś?

Tak pytam na przyszłość, jakbym też powiększała rabaty?

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Dzidka 23:49, 22 cze 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
anula_wn napisał(a)
i na tarasie.....zaczęło się !


Bardzo pięknie się zaczęło
____________________
Dzidka - To właśnie tu
ana_art 06:39, 23 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
GabiK napisał(a)
Anula, pomysł na rabatę podjazdową super. Zasłoniłaś trochę betonu.
Co zrobiłaś z nawadnianiem? Przesuwałaś?

Tak pytam na przyszłość, jakbym też powiększała rabaty?

a to ciekawe pytanie miałam chrapkę na poszerzenie obwódki bukszpanowej a tam zraszacz...
Anulka stpiowa rabata to strzał w 10, a taka rozrośnięta stipa to mega skarb.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 08:07, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Anula. Wędruje po ogrodach i trafiłam do Ciebie. Pięknie masz w ogrodzie, ostatnia rabatka z różą i stipą bardzo mi sie podoba. Zobaczyłam u ciebie źródełko obsadzone bukszpanem, jak w realizacji Danusi (tak mi się kojarzy). Masz gdzieś fotki twego źródełka? Jak robiłaś? Bo chwilowo nie jestem w stanie przeczytać całego wątku. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogródek Iwony II
BEATA_S 10:25, 23 cze 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
anula_wn napisał(a)



Pięknie się dzieje na tarasie Cudeńko nasadzenia Aniu!
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Neska 21:11, 23 cze 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Anulka cudowności u Ciebie. Buziam
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
anula_wn 22:11, 23 cze 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Reni, jak zwykle zaglądzasz z miłym słowem, dziękuję

Justi,
dziękuję ! pooglądalam, będę ciachać dalej !

Ewo, róż i fiolet to niezawodne połączenie ! ale ja dodałam w tym roku żółty i fiolet (co się ze mną dzieje ? )

Juzia
, aniele mój ! do czadu mu daleko (nie wiesz co czuło moje skołatane serce jak wróciłam od Myszorka....ona ma tak pięknie!) ale dziękuję za ciepłe słowa

AlKa, nooo stipa jest the best ! polecam zobacz jak się prezentuje u Myszorka bajka to mało....
http://www.ogrodowisko.pl/watek/670-ogrod-zmyslony?page=198

Julcia,
ta stipa, ta rabata....to było mi potrzebne ! jestem zadowolona
a róża przy garażu...tak....jest herbaciana czy łososiowa, jak ją nazywam i drażniła mnie , bo:
1. miała być blado-różowa (prezeznt od koleżanki na urodzinki 5 lat temu) a jaka jest każdy widzi...
2. nie pasowała mi do niczego
ale
pojawił się żółty kolor i jest git

GabiK
rabata powstała w sobotę (na szczęście M pomóg z darnią, bo nogę mam uszkodzoną i ledwo łążę...) , nawodnienie zostało nienaruszone, ale .... (wierzysz w krasnoludki???) dzisiaj się u mnie zjawiły krasnoludki i jak wróciłam ze spotkania miałam przesunięty zraszacz i dołożoną linię kroplującą !!! czary ...jakieś....

Dzidka

dziękuję po stokroć ! oby tak dalej to będzie pięknie - tylko zimnawo coś i się siedzieć na tarasie nie da...

Ana

wiem, że skarb ! dlatego piałam z zachwytu !!! bo dla mnie to suprice i radość wielka więc musiałam zrobić rabatkę i kupić nowe róże i lawendę....
a zraszacze się ponoć łatwo przesuwa (ale ja nie umiem....tylko słyszałam). M miał to zrobić , ale jak wrócił z pracy - robota została odwalona ! ten to ma dobrze

Iwona,
źródełko zmieniało miejsce aż w końcu trafiło w TO ! i zostało obsadzone bukszpanem. Ale czy mam fotki...pewnie tak, bo cykam jak najęta, poszukam i wkleję
pozdrawiam

Beatko,
dziękuję ! miała być tylko fairy i szałwia (jednoroczna) ale te petunie kupiłam i tak wędrowały po ogrodzie aż trafiły do donic

Neska, dziękuję !!! buziaczek

____________________
anula mój mały raj na ziemi
Zielona 09:11, 24 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Anula. Może i masz sporo cienia, ale jest niewiele ogrodów, z których bije taki wyjątkowy spokój, jak z Twojego... Ogród ma relaksować. Kontakt z zielenią ma dawać odpoczynek od zgiełku. Mnie relaksują fotografie Twojego. Powtórzę to, co wielu już napisało... jest pięknie.
GabiK 10:07, 24 cze 2014

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dobrze masz z tymi krasnoludkami. Dobrze się pewnie czują w takim spokojnym ogrodzie, gdzie jest się gdzie schować.

Przesunąć zraszacz pewnie łatwo, ale co z zasięgiem zraszania. Nie przeszkadza, jak się za bardzo pokryją? U mnie akurat ciśnienie słabe i woda leje się mniej niż powinna, to może w przyszłym roku trochę ścieśnię te zraszacze.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies