Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 06:28, 29 cze 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)
Czytam, że z uśmiechem piszesz o deszczu tzn.że grad do Was nie doszedł? Słyszałam, że część Wrocławia ucierpiała...


Na osiedlu obok padał grad wielkości monet, u nas nie było gradu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:30, 29 cze 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
adkawi napisał(a)
Madzenko zdjęcia z różami i szałwiami przecudne.Napisz mi proszę co to za odmiana szałwii.Wszystkie twoje róże już zapisałam do swojego notatnika.Uwielbiam takie kolory ..echh przepięknie!!


Fioletowa to faraona, różowa - nazwy nie pamietam z grupy miniaturowych - chyba sensation
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:35, 29 cze 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
paulina_ns napisał(a)
Marzenko mam pytanie, Twoje róże posadzone są w różnych miejscach w ogrodzie wśród roślin, czy masz dla nich jedno miejsce? O ile dobrze przeczytałam masz ich aż 100 szt i zastanawiam się gdzie Ty znalazłaś im miejsce? Przecież masz jeszcze hortensje i pełno innych roślin, a 100 szt łatwo upchac nie jest pokażesz mi zdjęcia z dalsza z czym je głównie komponujesz?


Mam 4 rózanki, z czego jedna o dlugosci 15 M x 3. Tu mam ok 50 r, czyli daje im mniej niz 1 m2 na róze. Sadzę bardzo gęsto (nieprzepisowo ) roze. Róze mam posadzone z bukszpanami, szałwią, jezówkami i trawami. Busz nie do ogarnięcia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:39, 29 cze 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Madżenko Ascot piękna. Na moją posadzoną wiosną czekam. Wydaje mi się, że Twoja Ascot wygląda jak moja Piano.
Pisałaś mi kiedyś, że wyglądają inaczej, ale patrząc na fotki niemal są identyczne.

Pisałaś u mnie, że kilka białych róż Ci wypadło. Napisz mi jakie białe, kremowe róże polecasz?
Artemis mam i u mnie bez podwiązania leży.


Mam tylko kilka róż białych i są to niwe nabytki, które trudno ocenić. Sorawdzona od lat mam okrywową Aspirin rose i First Lady (chyba nie mozna jej uznać za białą). Mam oprócz Artemis Wedding Piano (limonkowa) i Jude the Obscure (ktora po wiosennych przymrozkach ledwo zipie i nie kwitnie., Claire Austin, ktora słabo kwitnie i sie pokłada, mimo ze ma juz 3 lata. I to koniec białych róz u mnie....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Milka 07:09, 29 cze 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak właśnie dumalam, czu u ciebie sajgon burzowy czy nie, bo mniebokiem minęło i spokojnie pokropiło. Dzis ponoc znowu burze i grad.
Fajnie cię widzieć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paulina_ns 07:11, 29 cze 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Madzenka napisał(a)


Mam 4 rózanki, z czego jedna o dlugosci 15 M x 3. Tu mam ok 50 r, czyli daje im mniej niz 1 m2 na róze. Sadzę bardzo gęsto (nieprzepisowo ) roze. Róze mam posadzone z bukszpanami, szałwią, jezówkami i trawami. Busz nie do ogarnięcia


Dzięki Marzenko za odpowiedź 15 m różanki wow! No to już wiem, gdzie one są u Ciebie niestety u mnie miejsca juz nie ma na takie ilości, ale upycham gdzie się da, no właśnie zauważyłam na zdjęciach,że u Ciebie buuuusz, ale to dobrze nie ma miejsca na chwasty
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
kasia_c 07:54, 29 cze 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dziś przychodzę z pytaniem. Czy to możliwe, żeby carex bronze form się rozsiał. Kupiłam w zeszłym roku, sadzonki mi zgniły czy zmarzły przez zimę, ale wczoraj pieliłam w okolicy i zobaczyłam dziesiątki małych trawek właśnie brązowych. Czy te trawy się rozsiewają?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
dzika_roza 08:09, 29 cze 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Cześć, na wstępie - przepiękny ogród
Nie mogłam sie oderwać
Ja dopiero urządzam swój i mam kilka pytań, na które może mogłabyś odpowiedzieć?

Co masz posadzone z magnolią?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/701432/original.JPG


Co to za trawy i to bordowe?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/760869/original.JPG

Czy to stipa pony tails?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/701454/original.JPG

To jeżówki i jakieś trawy?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1323600/original.JPG


Pozdrawiam serdecznie,
Ewa
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
malgol 10:15, 29 cze 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Marzenko, obejrzałam piekne rózane fotki i mam pytanie do Ciebie.Czy Lavender Ice pasuje do liatry i różowych jeżówek? Nigdy nie widziałam tej róży na zywo a monitor trochę przekłamuje .Tylko wśród tych bylin mogłbym ja posadzic wiec Oceń proszę swoim okiem
A jeśli nie pasuja do siebie to powiedz z czym u Ciebie posadzona LI
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kindzia 10:17, 29 cze 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U nas zero deszczu, pustynia w dalszym ciągu...trawa pewnie już beżowa jest

Na 45 m2 zmieściłaś 50 róż? Miszcz!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies