Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Kasia73 16:13, 29 cze 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
AniMa napisał(a)
U nas padał równiutki deszczyk, ale mieliśmy spektakl świetlny na niebie od tego co się działo chyba w okolicach Milicza.... Siedziałam na tarasie owinięta w kocyk i podziwiałam. Ogólnie burze lubię - ot taka natura wiedźmy
Pashminy szkoda


Aniu pokrewna duszo
polinka 10:56, 30 cze 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madżen, moje beleczki malowane były Tikkurila.
Po Twoich zaszłorocznych rekomendacjach wszystkie drewniane elementy pomalowaliśmy T.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
agata19762 12:20, 30 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
U mnie burze z piorunami ale bez deszczu...
dziwna ta pogoda.
Super, że słoneczko i ciepełko jest.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Madzenka 21:25, 01 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Biegnę z odpowiedziami

Leja u nas deszcze tropikalne. Nie dość , ze nawoz sie roztopił to grozi mu wypłukanie!!!. Leja u nas deszcze tropikalne! Roze deszcz wytłukł, juz niemal po kwitnieniu ! Co do róź sprawdziło sie stwierdzenie, ze pokazuja co potrafią w 3-4 sezonie.


Wiatry i ulewy połamały troche kwiatostanów ale nie ma tragedii. Najwazniejsze , ze po upałach rosliny dostały solidna dawkę wody. Tylko najbardziej dorodna ascot niemal wyrwało mi z ziemi, leżała na tarwniku. Beszczelne kwitnie za obficie i nie dała rady Dzisiaj dostała palik i sznurek i ma byc dzielna!
Ascot czy trzeba długo czekać na jej drugie kwitnienie? Chyba kwitńie standardowo jak wszystkie inne w sierpniu. Pierwsze kwitnienie ejst zdecydowanie najpóźniejsze z moich róz, wiec pewnie i drugie jest późniejsze.

Munstead Wood - jak sie sprawuje? W tym roku słabiej, cos ma żółtawe listki, czekam na jej kolejne kwitnienia to ocenię. Zaczyna tez łapać plamistiśc ale zdecydowanie gorsze są inne.

Leonardo da Vinci - czy go podpieram? Nie , w poprzednich sezonach wypuszczła długie baty, ktore sie pokładały a w tym roku ma piekne grube, zwarte pędy. To zapewne kwestia mojego mniej radykalnego cięcia tej wiosny. Nie szalałam jak zwykle z ostrym cieciem

Czy wisnie są? Oczywiscie, nei amy teraz absolutnie czasu na ogród. Gdy dziadkowie wróca do domu, skończą sie wizyty w szpitalu, wróce na łono ogrodu i pewnie jakies rewolucje trzeba będzie poczynić , min wyciąć wisnie ale juz zdecydowałam , nie będe sadizc platanaów, tylko buki formowane pójdą na bliższy plan. Jesienia zrobie wykopki
Nawet bukszpany nie przycięte, nie mam czasu, pogoda nie sprzyjają bo albo leje albo upały ponad 30 stopnie. Zywopłot grabowy miał byc dzisiaj ciety.... Zaczeło paść.... Ale co ma wisieć nie utonie, znaczy się co AM byc przyciete, będzie. Tylko nikt nie wie kiedy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:30, 01 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dzika_roza napisał(a)
Cześć, na wstępie - przepiękny ogród
Nie mogłam sie oderwać
Ja dopiero urządzam swój i mam kilka pytań, na które może mogłabyś odpowiedzieć?

Co masz posadzone z magnolią?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/701432/original.JPG


Co to za trawy i to bordowe?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/760869/original.JPG

Czy to stipa pony tails?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/701454/original.JPG

To jeżówki i jakieś trawy?
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1323600/original.JPG


Pozdrawiam serdecznie,
Ewa

Witaj Ewo
Pod magnolia było juz sporo zmian. Na tym zdjeciu jest stipa z czosnkami. Na kolejnym , na ktorym ja pokazujesz jest w innej fazie. To stipa pony tails, ktora rosnie i rozsiewa sie u mnie juz od 5 lat
Brązowa trawki to Buchanani , na tym zdjeciu rosły równiez zurawki Palace purple, ktorych juz nie ma , bo zzarły je opuchlaki. Zielona trawa to carex morrowi variegata - gorąco polecam te zimozielona roslinę
tak to stipa z jeżówkami southerm bells
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:33, 01 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
malgol napisał(a)
Marzenko, obejrzałam piekne rózane fotki i mam pytanie do Ciebie.Czy Lavender Ice pasuje do liatry i różowych jeżówek? Nigdy nie widziałam tej róży na zywo a monitor trochę przekłamuje .Tylko wśród tych bylin mogłbym ja posadzic wiec Oceń proszę swoim okiem
A jeśli nie pasuja do siebie to powiedz z czym u Ciebie posadzona LI


Trudne pytanie. Przed wielu laty miałam liatry i nei pamietam jej koloru ale to z pewnoscia zimny odcień , ktory pasuje do Lavender. Rózowych jezowek jest tak duzo, ze zapewne wybierzesz tez o jakimś chłodnym odcieniu rózu. Mysle jednak, ze niezaleznie od odcienia rozu wszystkie do niej beda pasowaly, byleby nie miały malinowego lub pomarańczowego koloru w cieplej, czerwonej tonacji
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 22:32, 01 lip 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Macham..... też nie wyrabiam z czasem..
I ha, ha, ha. dwie róże kupiłam, złamałam się..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Magda70 22:49, 01 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ach ta pogoda...

my nad jeziorem juz 3 tydzien tarasu nie mozemy skonczyc bo akurat w weekend leje,
Jutro juz niby ma byc ok...aczkolwiek pozyjemy - zobaczymy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 20:36, 02 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wyłamana Ascot, za ciężka była dla deszczu i wiatru. Jeden krzak wymęczony deszczami


Wedding Piano w takiej fazie chyba najpiękniejsza



Obrodzi w tym roku w hortensje ogrodowe


Zaczyna Incrediball
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:41, 02 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Na różance u schyłku kwitnienia róż czas czosnków główkowatych i szałwi. Te malutkie niebieskie to miniaturowe przetaczniki


Czekamy na perowskię


Czekamy na jeżówki w różach



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies