Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Zana 22:54, 07 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Monia81 napisał(a)


Aniu lubię wszelkie przetwory robić, bo wiem co jem i bez konserwantówjednak co swoje to swoje szkoda, że tak daleko jesteś to bym się podzieliła


Hmmmm, no faktycznie szkoda. Ale dzięki za szczere chęci
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kindzia 09:21, 08 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Żaden problem z pomidorami Bez skórki, pokrojone do gara z roztopionym masłem na dnie (trochę) na małym ogniu się duszą. Po zredukowaniu wody przetrzeć, do słoików i zapasteryzować. Mniamucha
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
margaretka3 10:05, 08 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Moniko, śliczne dziewczę, ja też w kuchni siedzę. Przecier z pomidorów kiedyś robiłam, ale za dużo z tym roboty, bo trzeba długo gotować i pilnować. U mnie sprawdza się robienie soku z pomidorów na zupę. Rozgotowuję jedynie pomidory (wrzucam do gara ze skórką, żeby było szybciej), rozgotowane przecieram na durszlaku, zagotowuję i do słoików. W godzinkę wszystko zrobione.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
makadamia 10:21, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
A ja to Ci zazdroszczę tego siedzenia w kuchni nad przetworami. Też bym sobie tak podziałała ku chwale rodziny.


O matko! A dla mnie to kara najgorsza
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasik 10:30, 08 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pracuś z Ciebie niemożliwy. Jestem pod ciągłym wrażeniem tej ilości do obrobienia. Z takim zapałem Wasz ogród w mig będzie piękniał .

Ja dziś mam wolne, to i napisać mogłam te parę słów na priv. Nie gniewaj się, że dopiero teraz, ale takie pisanie zostawiam sobie na rano, kiedy nikt mi nie przeszkadza.

Musze dziś iść do ogrodu, choć na dworze chłodno. Ale wcześniej zaliczę "L" i mam nadzieje, że przy zakupie kapusty na gołąbki nie zatracę się przy "innym" asortymencie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Monia81 10:37, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
patrycja napisał(a)
Kiedys robiłam sałatkę z zielonych pomidorów, faktycznie pyszna
Nie robię już jej.


Pati ja ją dopiero drugi rok będę robić, w zeszłym roku spróbowałam i tak nam zasmakowała, że mus zrobić pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:39, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
SlonecznyOgrod napisał(a)


Tak jak ja. Zima najlepsza na przemyślenia


Teraz za dużo na głowie, a zimą to będziemy odpoczywać i planować na całego:
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:40, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Zana napisał(a)


Hmmmm, no faktycznie szkoda. Ale dzięki za szczere chęci


Aniu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:40, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Kindzia napisał(a)
Żaden problem z pomidorami Bez skórki, pokrojone do gara z roztopionym masłem na dnie (trochę) na małym ogniu się duszą. Po zredukowaniu wody przetrzeć, do słoików i zapasteryzować. Mniamucha


Kasiu dzięki spróbuję i zrobię
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:42, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
margaretka3 napisał(a)
Moniko, śliczne dziewczę, ja też w kuchni siedzę. Przecier z pomidorów kiedyś robiłam, ale za dużo z tym roboty, bo trzeba długo gotować i pilnować. U mnie sprawdza się robienie soku z pomidorów na zupę. Rozgotowuję jedynie pomidory (wrzucam do gara ze skórką, żeby było szybciej), rozgotowane przecieram na durszlaku, zagotowuję i do słoików. W godzinkę wszystko zrobione.


Pogoda nie za fajna była w tym tygodniu, to nie było żal tego, że w kuchni się siedzi ale półki z przetworami już ładnie zaczynają wyglądać a parę jeszcze sałatek mus zrobić pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies