Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

ElzbietaFranka 21:27, 12 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Monia jeszcze w zeszłym roku radziłam, a ty masz teraz tak ładnie. Zobacz jak fajnie wszystko rośnie.
Ale muszę poradzić odnośnie trawki.
Masz trawki brązowe są bardzo piękne między jeżówkami a tą żółtą. Zabezpiecz je na zimę bo wymarzają zresztą sprawdź w internecie.
One się pięknie przebarwiają w suchych bukietach robią się bordowe. i nie obcinaj jej na zime.

Też takie miałam i znowu pewnie nasadzę w przyszłym roku u mnie zmarzły bo je nie zabezpieczyłam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
BasiaLT 21:30, 12 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ależ ci się pięknie wszystko rozrosło. Wspaniale ogród się prezentuje.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
SlonecznyOgrod 22:09, 12 wrz 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Super rozrosła się nowa rabata, jeszcze jutro tu wrucę, na spokojnie, bo idę juz spac
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Monia81 08:27, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Aurelllia napisał(a)
Monia jaki uroczy strumyczek ciurka Jeżówki prześliczne, u mnie już zaczynają jesień czuć i się przebarwiają, no i te deszcze je wykańczają... Rozchodnikowa bardzo ładna


Jeszcze muszę trochu kamienia przywieźć, bo mam parę miejsc gdzie brakuje, ale już ciszy jak woda leci i słychać szum Jeżówki te białe długo są i ładnie się prezentują a rozchodnikowa dziękuje
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:34, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
ElzbietaFranka napisał(a)
Monia jeszcze w zeszłym roku radziłam, a ty masz teraz tak ładnie. Zobacz jak fajnie wszystko rośnie.
Ale muszę poradzić odnośnie trawki.
Masz trawki brązowe są bardzo piękne między jeżówkami a tą żółtą. Zabezpiecz je na zimę bo wymarzają zresztą sprawdź w internecie.
One się pięknie przebarwiają w suchych bukietach robią się bordowe. i nie obcinaj jej na zime.

Też takie miałam i znowu pewnie nasadzę w przyszłym roku u mnie zmarzły bo je nie zabezpieczyłam.


Elu wszystko ładnie rośnie, i to cieszy i to bardzo jak widać już różnicę: tą brązową trawkę dostałam od koleżanki, ona niczym nie zabezpiecza i co roku ma jej w nadmiarze tak się rozsiewają, wszystkie je dostałam właśnie od niej w tym roku, może u nas na śląsku te trawki nie mają problemu, zobaczymy po zimie nie będę obcinać dzięki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kindzia 08:39, 13 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ta brązowa mi na Carex Buchananii wygląda. Na wilgotnym miejscu tylko nie za bardzo chcą. U mnie rosną w przypadkowych miejscach (czekam aż podrosną) i wysiewają się co roku. Nie przemarzają, najwyżej zgniją w mojej glinie.

Rozchodnikowa z trawkami elegancko Ci wyszła!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Monia81 08:40, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
BasiaLT napisał(a)
Ależ ci się pięknie wszystko rozrosło. Wspaniale ogród się prezentuje.


Basiu powoli do przodu idzie wszystko ostatnio robiłam kolejną rabatkę z hortensjami, przed nimi dałam rozchodniki, jeżówki i liatry, a na wiosnę pomiędzy jeszcze wcisnę rozplenicę black beuty, teraz już nie chciałam jej przesadzać bo może być za późno, no a na przodzie thuje danica przeplatane tymi brązowymi trawkami i turzycą tylko nie wiem jeszcze jaką, może ptasie łapki jeszcze zobaczę na wiosnę co mi wpadnie w oko
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:42, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
SlonecznyOgrod napisał(a)
Super rozrosła się nowa rabata, jeszcze jutro tu wrucę, na spokojnie, bo idę juz spac


Rozrosła się ładnie, rozchodniki jednak ładnie wyglądają z trawkami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:48, 13 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Kindzia napisał(a)
Ta brązowa mi na Carex Buchananii wygląda. Na wilgotnym miejscu tylko nie za bardzo chcą. U mnie rosną w przypadkowych miejscach (czekam aż podrosną) i wysiewają się co roku. Nie przemarzają, najwyżej zgniją w mojej glinie.

Rozchodnikowa z trawkami elegancko Ci wyszła!


Akurat tam, mam dwa rodzaje tej brązowej, jedna to turzyca buchanana a druga bronze form teraz mnie czeka za jakiś moment wykopywanie tej papierówki co tam rośnie, będzie wesoło
Dziękuję Kasiu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ania1110d 08:53, 13 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Monia81 napisał(a)
Parę fotek bo dawno nie było
rozchodnikowa

[img
Piękna ta rabata rozchodnikowa i jeszcze trawkami... super razem się wszystko skomponowało
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies