Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 10:48, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
makadamia napisał(a)


O matko! A dla mnie to kara najgorsza


Gotować czasami się nie chce, to fakt, jak są inne fajne rzeczy do robienia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zoja 10:53, 08 wrz 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kindzia napisał(a)
Żaden problem z pomidorami Bez skórki, pokrojone do gara z roztopionym masłem na dnie (trochę) na małym ogniu się duszą. Po zredukowaniu wody przetrzeć, do słoików i zapasteryzować. Mniamucha


po co to masło?
ja daję troszkę wody żeby na 'dzień dobry' się nie przypaliły, czy masło ma podobne zastosowanie? czy jakieś konkretne znaczenie?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Monia81 10:56, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Kasik napisał(a)
Pracuś z Ciebie niemożliwy. Jestem pod ciągłym wrażeniem tej ilości do obrobienia. Z takim zapałem Wasz ogród w mig będzie piękniał .

Ja dziś mam wolne, to i napisać mogłam te parę słów na priv. Nie gniewaj się, że dopiero teraz, ale takie pisanie zostawiam sobie na rano, kiedy nikt mi nie przeszkadza.

Musze dziś iść do ogrodu, choć na dworze chłodno. Ale wcześniej zaliczę "L" i mam nadzieje, że przy zakupie kapusty na gołąbki nie zatracę się przy "innym" asortymencie.


Kasiu staramy się, mam nadzieję, że się uda i cieszyć się będziemy z ogrodu, który stworzymy Jeszcze raz dziękuję za to co napisałaś
Udanych ci zakupów życzę, uważaj bo ja wczoraj oczywiście o cebulkach nie zapomniałam, ale o paru innych rzeczach już tak, jak se kartki nie napiszę to tak mam, cała ja
pozdrawiam i udanego weekendu, oby nas troszku słońce wspomogło
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 11:02, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
zoja napisał(a)


po co to masło?
ja daję troszkę wody żeby na 'dzień dobry' się nie przypaliły, czy masło ma podobne zastosowanie? czy jakieś konkretne znaczenie?


wiesz co ja masło lub inny tłuszcz w niewielkiej ilości też daję, teraz jak sobie bazę do lecza robiłam to na smalcu podsmażałam pomidorki, papryczkę i cukinię, ale czy to ma znaczenie??? nie wiem
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zoja 11:04, 08 wrz 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Monia81 napisał(a)


wiesz co ja masło lub inny tłuszcz w niewielkiej ilości też daję, teraz jak sobie bazę do lecza robiłam to na smalcu podsmażałam pomidorki, papryczkę i cukinię, ale czy to ma znaczenie??? nie wiem


widzisz, a ja tłuszczu unikam i nie znam 'takich' sposobów
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
margaretka3 11:15, 08 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
hmmm, a na maśle to nie przypalają się szybciej?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Kindzia 11:44, 08 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Na maśle robię, bo mają lepszy smak Na pewno można i bez.
Tego masła nie dużo, pełna łyżeczka na spory garnek.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 11:45, 08 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak zostawisz bez nadzoru na dłuższy czas to się przypali bez masła, czy bez. Raczej masło opóźni przypalenie...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
SlonecznyOgrod 12:28, 08 wrz 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Bardzo fajnie jak się docenia własne przetwory, ta świadomość i chęć u młodych kobiet jest bardzo cenna bo u starszych kobiet jak nasze mamy, to jest norma.
Kiedyś jak byłam mała miałam juz dosyć pieczonego chleba, makaronu własnej roboty, smalcu itd, itp, a teraz? Uwielbiam i doceniam, nie kupne pierogi a własnoręcznie zrobione z grzybami, które sama nazbieram. Teraz to rarytas i kosztuje dużo pracy i chęci ale się udaje.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Aurelllia 21:06, 08 wrz 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Słoneczko wyszło w końcu i malinki można było pozbierać - u mnie rozpoczęła się produkcja kompocików
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies