Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

bacowa 13:55, 21 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
sylwia_slomczewska napisał(a)



Wiesz, że ja nie jestem w stanie na tip top tego ogarnąć ze wzgl. na powierzchnię. Aga tez doszła do podobnego wniosku



Sylwia , duże ogrody , stety albo nie stety są ogarniane zupełnie inaczej niż malutkie.. Mam 50 arów i nie wyobrażam sobie żeby jednymi rękami to wypicować.
15:57, 21 maj 2018
Kindzia napisał(a)
Miałam ostatnie właśnie takie przemyślenia wracając do spotkania u mnie dwa lata temu...teraz było by lepiej...
Dobrze, że ani ja, ani mój ogródek się do telewizji nie nadajemy. Z różnych względów.

Te piwonie pod nieotwieralnym oknem masz zjawiskowe! Co za kolor!!!


co to znaczy lepiej??? było bardzo dobrze nawet ewelecyjnie i miałas świetna pomoc ....ogród jak żyleta ...mucha nie siada
a do telewizji to w dzisiejszych czasach się każdy nadaje wystarczy tylko chcieć wystąpić
ElzbietaFranka 22:52, 21 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Anku mieszkam w nie zlym miejscu i obok piekny park. Osiedle tez zadbane. Kwiaty sie zmieniaja wyspami posadzone. Tulipany przekwitly zaczynaja irysy, i inne czerwcowe w maju bo takie jest przesuniecie tej wiosny.
Zreszta sama wiesz jak jest roslinnosc przekwita szybko.
Pozdrawiam rowniez rybki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:14, 21 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Piwonie sa piekne, ale u mnie cos nie bardzo chca kwitnac. Na 3 szt kwitnie jedna. Dobrze odzywiam wszystkie tak samo posadzone tez gleboko nie sa.
Musze im zmienic mjejsce.
Wyczytalam, ze dzialka 28 arow to wcale nie mala urobic sie trzeba.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:20, 21 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
bacowa napisał(a)



Sylwia , duże ogrody , stety albo nie stety są ogarniane zupełnie inaczej niż malutkie.. Mam 50 arów i nie wyobrażam sobie żeby jednymi rękami to wypicować.

Bo nie ma takiej możliwości po prostu
Ale też w takim momencie poznajemy na Kogo możemy liczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 00:01, 22 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo nie ma takiej możliwości po prostu
Ale też w takim momencie poznajemy na Kogo możemy liczyć

Sylwia.. mam dwie ręce i dwie męża... kosi zwykle trawnik i karmi rybki i ptaszki.. pilnuje rzeczy technicznych... ale ma swoje już lata i pracuje, na swoim pracuje, a nie są to regulaminowe 8 godzin..
Syn ma swoje dzieci, swoja rodzinę... swoje problemy, obydwoje pracują.. z jednej strony żal ze nie pomogą, a z drugiej głos rozsądku mi, że też są zmęczeni. Praca plus dwoje wyjątkowo pracochłonnych urwisów.. Ogród to moja fanaberia, ja tu mieszkam nie oni.. ja sobie nasadziłam kfiotków i krzaczków.. Podoba się im to , ale .. wolą spędzać inaczej czas niż ryjąc w ogrodzie i maja do tego prawo.
Ja też pracuję, na swoim a to tez nie 8 godzin.. i wiem jaka jestem zmęczona. Nie mam prawa żądać od rodziny by obsługiwali moje fanaberie. Ja ich po prostu rozumiem.. a że mam czasami żal???.. ale to raczej żal że nie podzielają pasji ogrodowej. Mają do tego prawo..
Ogród i psa ma się tylko dla siebie.. tego się nie ma dla rodziny a tym bardziej dla dzieci

Twoje też pójdą na swoje.. przyjadą z dziećmi na łono natury .. pobawić się I będziesz się cieszyć, że masz ich blisko, a nie gdzieś het daleko na końcu świata.

Mnie ogród trochę przerósł.. ale lubię grzebać w ziemi.. i będzie zaniedbanie, ale będzie I kupiłam sobie na dzień matki piwonię Itoh.. kolejną, podoba mi sie za pokrój krzewu.. W sobotę latam z doniczką gdzie to posadzić .. ma paki.. jeszcze zakwitnie
A to chińska Piękny pak..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:07, 22 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
Piwonie sa piekne, ale u mnie cos nie bardzo chca kwitnac. Na 3 szt kwitnie jedna. Dobrze odzywiam wszystkie tak samo posadzone tez gleboko nie sa.
Musze im zmienic mjejsce.
Wyczytalam, ze dzialka 28 arow to wcale nie mala urobic sie trzeba.


Ela.. też mam takich sporo.. muszę je przesadzić ,przenieś.. nie wiem.. kupiłam ładne kłącza, kwitnące .. i od 4 lat ani dygną.. ile było tyle jest..
Juz w zeszłym roku bym je przesadziła, a nawet 2 lata temu tylko czasu brak. i posadzone i rosną tak, że powinne być okazałe ..

Albo miejsce albo jednak źródło.. z 2 źródeł mam super.. i te rosną wszędzie.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:09, 22 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
bacowa napisał(a)



Sylwia , duże ogrody , stety albo nie stety są ogarniane zupełnie inaczej niż malutkie.. Mam 50 arów i nie wyobrażam sobie żeby jednymi rękami to wypicować.

Ha, ha./. dlatego ja ciągle nie mam czasu
Ciekawe czy się rozwinęła.. 2 dni nie zaglądałam do ogrodu A mam go pod nosem


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:16, 22 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Ania, piwonie pokazywałaś? Na której stronie?


Żeby zobaczyć mój ogród możesz do mnie przyjechać, przecież!
Nie musi Maja ponownie przyjeżdżać, żeby Ci go pokazać.

Chociaż Maję uwielbiam i każde spotkanie z nią to radość.



Ewuś.. chcieć a mieć to dwie rzeczy... są czasami rzeczy niemożliwe, nieosiągalne i pilniejsze ..

I taka Maja i jej programy pozwalają być tam gdzie się nie może osobiście .. .. widzę jak się ogród zmienił w czasie.. sama dobrze wiesz, że zmienił się kolosalnie i kolosalnie na plus.. Było pięknie, a jest .. bosko.. dla mnie ideał..
A piwonie gdzieś się tam pojawiają, nawet nie mam kiedy porobić fotek.. nie mam kiedy wstawić.. plącze się nawet co wstawiałam a co nie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:18, 22 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia, Justyna, Gosia, Mira.. macham i uciekam do spania, bo budzik poranny .....grrrr
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies