Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

adkawi 21:51, 31 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Aniu ten klon obłedny.A z tej sosny to bonzaja jakiego nie da sie zrobic.Nie jest taka zła.Bukszpanow faktycznie szkoda by bylo bo masz piekne.Pozdrawiam halloweenowo
____________________
Adrianna
Bogdzia 22:44, 31 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Klon zachwycający.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kasiek 08:31, 01 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21481
Piękne te kulki, bardzo dorodne
Klon faktycznie zjawiskowy, one tylko tak w słońcu sie wybarwiaja, w cieniu słabo. Mnie juz wszystkie wera załatwiła, zastapiłam je bzem Eva. U Ciebie będę podziwiać
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mala_Mi 11:52, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
adkawi napisał(a)
Aniu ten klon obłedny.A z tej sosny to bonzaja jakiego nie da sie zrobic.Nie jest taka zła.Bukszpanow faktycznie szkoda by bylo bo masz piekne.Pozdrawiam halloweenowo


Sosny już nie mam i nie będzie żadnego nowego bonzaja. Zresztą tych co mam wystarczy. I tak nie mam kiedy tego ciąć i potem straszy z każdego kąta. Na sosnach poza tym się nie znam , ale je się raczej formuje ustrzykując, a to już wogle roboty więcej.. Założenie mam aby trochę "usprawnić " ogród bo nie wyrabiam.
Z tego powodu poszły won kolejne sosny kosodrzewiny i jałowiec.. i lista długa.. szkaradztwa wylatują. Miałam wywalić jałowca jak podrosną serby i odsłonią mnie od widoku domów sąsiadów.. ale nie wytrzymałam i wywaliłam.
Lista do wyciepania jest długa.. sukcesywnie, po trochu muszę odgruzować ogród..

A to sosna z wiosny , ujęcie starałam się zrobić jak najbardziej korzystne, ale w realu takie nie było..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:01, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasiek napisał(a)
Piękne te kulki, bardzo dorodne
Klon faktycznie zjawiskowy, one tylko tak w słońcu sie wybarwiaja, w cieniu słabo. Mnie juz wszystkie wera załatwiła, zastapiłam je bzem Eva. U Ciebie będę podziwiać


U mnie też dwa klony wypadły z tego samego powodu.. a to klon nad oczkiem do definitywnego zmniejszenia.. bo już gałęzie się łamią pod swoim ciężarem. Boję się co będzie zimą



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:05, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
Klon zachwycający.

Niestety już był... w zasadzie lecą ostanie liście.. jeszcze parocja ma liście. Tak, że raz się jeszcze poprawi i po sezonie liściowym.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Anda 12:12, 04 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Mala_Mi napisał(a)


Sosny już nie mam i nie będzie żadnego nowego bonzaja. Zresztą tych co mam wystarczy. I tak nie mam kiedy tego ciąć i potem straszy z każdego kąta. Na sosnach poza tym się nie znam , ale je się raczej formuje ustrzykując, a to już wogle roboty więcej.. Założenie mam aby trochę "usprawnić " ogród bo nie wyrabiam.
Z tego powodu poszły won kolejne sosny kosodrzewiny i jałowiec.. i lista długa.. szkaradztwa wylatują. Miałam wywalić jałowca jak podrosną serby i odsłonią mnie od widoku domów sąsiadów.. ale nie wytrzymałam i wywaliłam.
Lista do wyciepania jest długa.. sukcesywnie, po trochu muszę odgruzować ogród..




Podziwiam za konsekwencję, ale to jedyne logiczne wyjście z sytuacji, gdy ogród duży a czasu mało Niewiele osób chyba tak potrafi, być dla siebie samego szczerym aż do bólu. I mimo tego chcieć mieć piękny i różnorodny ogród. Bo Twój ogród nadal taki jest

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 12:44, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Aniu powiedz mi na tego klona Red sunset ile miejsca potrzeba. Chciałam wcisnąć go przed świerki żeby je trochę zasłonił. W jakiej odległości go posadzić od nich?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mala_Mi 13:19, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margerytka40 napisał(a)
Aniu powiedz mi na tego klona Red sunset ile miejsca potrzeba. Chciałam wcisnąć go przed świerki żeby je trochę zasłonił. W jakiej odległości go posadzić od nich?

Mój niecięty ma koronę ok 5-6 metrów.. i to jeden z mniejszych klonów (klony w formie drzewa) I wolniej rosnący. Tyle osiągnął po 10 latach.
To tegoroczne foto, tylko z powodu suszy szybko zgubił liście Niestety z braku czasu w tym roku nie podlewałam ogrodu.. i jest jak jest

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 13:35, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82629
Dobrze wiedzieć, to ja mojego kulistego będę chyba ciut podcinać jednak. Kolory jesienią ma bajeczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies