Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chaos kontrolowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos kontrolowany

AnkaK 23:44, 03 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Bordowa z kostkami i magnolią obfocona z każdej strony
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 23:46, 03 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Muszę jeszcze pod magnolię upchnąć ze dwie kostki, ale czekam na natchnienie.
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 23:51, 03 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704

Koniec. Podobno ma jutro padać, dobrze, bo chwasty będą łatwiej wychodzić Jadę jutro leżaki kupić. Może gdy będą to i czas by na nich posiedzieć się znajdzie?
Miłej niedzieli!
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnnaCh 00:16, 04 cze 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też czekam na deszcz z utęsknieniem, bo dziś to prawie kilofem w ziemię chciałam walić, żeby trochę chwastów się pozbyć
Lawendę też uwielbiam w takim stadium, choć nie powiem jak kwitnie też jest bosko W ogóle lawendę uwielbiam Też mam dwie takie bardzo dziurawe, w jednej to prawie połowy nie ma, ale widzę, że chyba się zabuduje
W ogóle to Ty pięknie masz, wiesz? Wiesz, tylko kokietujesz Ale Anki tak mają
Dobra już nie piszę więcej, bo po dwóch tequilach głupoty zacznę gadać
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnkaK 00:25, 04 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Spokojnie, ja się tak narobiłam, że bo 1 piwie chyba już bełkoczę
A wiesz, że po raz pierwszy muszę przyznać, że nie jest źle Ale dlatego, że wzięłam się wiosną ostro do roboty i z pomocą kochanej siostry zrobiłam to, co chodziło mi po głowie już jakiś czas.
Sporo jeszcze do zrobienia, ale mam ten komfort, że pewne miejsca skończone na ten moment są ok
A z chwastami nie daję rady. W zeszłym roku było duuużo mniej. Nawet nie wiem skąd to się sieje - wokół nie mam pól, a inne ogarnięte ogrody.
Po raz pierwszy zlałam dziś trawnik czymś na chwasty. O ile babki i mlecze mogę powyrywać to z koniczyną się poddałam.
I w nosie mam póki co ekologię od kiedy kornik mi brzozę bezczelnie zjadł!
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Margerytka40 09:16, 04 cze 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu, bardzo ładnie masz i tak fajnie,uporządkowanie. Ta magnolia to ta co ją przesadzałaś? Duża jest. Ja też chcę spróbować swoją przesadzić,też wielką już. Pewnie wiosną to zrobię bo to najlepsza zdaje się pora. Na cienistą rabatę osobiście wybrałabym funkie. Nie dlatego to piszę żeby mi było szkoda paproci,które obiecałam Ci dać ale funkie dla mnie bardziej do okiełznania są. Paprocie bardzo trzeba pilnować żeby się nie panoszyły. No ale sama musisz ocenić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
lutroja 10:17, 04 cze 2017


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
zielicho rośnie najszybciej, na złość nam !
____________________
Lusi Lubię go:)
AnkaK 10:38, 04 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Asia, 700 m2 łatwiej uporządkować niż Twoje włości.
Przesadzałam tę, która rośnie na środkowej z żurawkami i kostkami. Przesadzałam tuż przed kwitnieniem. I tak ją zmroziło, więc żalu nie było. Ona nie jest duża, sama ją bez problemu większego przeniosłam.
Ja bym chyba teraz przesadzała, skoro w sierpniu wiąże pąki to zdążyła by się zebrać.
Ja nie mam innych ekspansywnych roślin, więc choć z paprotkami sobie mogę powalczyć Wiem, że jak ruszą to jest busz, ale muszę je mieć i już
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Margerytka40 11:27, 04 cze 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ok Aniu,ja tak tylko napisałam O tych paprociach żebyś mnie później nie wyklęła.
Myślisz,że teraz można by było tę moją magnolię przesadzić? Problem tylko w tym że nie wiem gdzie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnkaK 12:36, 04 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Ja tak bym zrobiła, na czuja. Zapytaj może Marzeny, ona specjalistka od magnolii.Albo Toszki. Gdzieś czytałam, że fziewczyny w zeszłym roku przesadzaly właśnie wczesnym latem, by zdążyła się zebrać do sierpnia.
Wiem jak rosną paprocie, bo to mój ukochany widok z dzieciństwa z ogrodu prababci - morze paproci, a między nimi pomarańczowe smolinosy (tak to się chyba zwie) i fioletowe irysy.
Gdybym miała cienistą działkę, to wszędzie byłyby karpy i korzenie, mech, bluszcz i duzi paproci...
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies