Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 21:58, 07 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Zielona napisał(a)
Aga... mam pomysł. Na rabatę z trzmielinową obwódką wsadziłabym na Twoim miejscu nieregularnie pomiędzy żurawki carex ice dance Mam plan na takie połączenie u siebie, więc Tobie tez podpowiadam /oczywiście do Twojej decyzji/


Mam kilkanaście sztuk wolnych, dzięki za pomysła, nie wpadłabym na to , a może wyglądać całkiem, całkiem i rabatka się wypełni bo łysawa.
A co myślisz o drzewku na pniu między kulkami, może być? Co lepsze bukszpanowa kulka czy "Mariken", a może jeszcze coś innego?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 22:00, 07 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Fajnie hortki z rozchodnikiem wyglądają i z tymi trawami... to już mówiłam .

I tak patrzę na szmaragdy, bo chyba posadzę jako tło do brzóz... już nie będę mieszać. U Ciebie pięknie zieloniutkie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 22:12, 07 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Jagodaa napisał(a)
Fajnie hortki z rozchodnikiem wyglądają i z tymi trawami... to już mówiłam .

I tak patrzę na szmaragdy, bo chyba posadzę jako tło do brzóz... już nie będę mieszać. U Ciebie pięknie zieloniutkie.


Rozchodnik to tak na próbę położony obok hortek, nawet nie wkopany. Czekał w taczce na zlitowanie od kwietnia. Muszę przyznać że wytrzymała z niego bestia . Tak patrzę na zdjęcie i podoba mi się, pod nogi pójdzie jeszcze "Southern Comfort".

Ja też tujki będę dosadzać z tyłu, bo świerki jakoś marnie mi rosną, wywalę je póki małe i mi nie szkoda. Tujom u mnie dobrze .

Tuje w październiku 2012 po przesadzeniu.

I dzisiaj. Widać różnicę .





____________________
Aga i Ogródek Agam
AlKa 22:51, 07 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Widać różnicę, widać
____________________
pora na zmiany
Malgosik 23:20, 07 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
agam napisał(a)


Mam kilkanaście sztuk wolnych, dzięki za pomysła, nie wpadłabym na to , a może wyglądać całkiem, całkiem i rabatka się wypełni bo łysawa.
A co myślisz o drzewku na pniu między kulkami, może być? Co lepsze bukszpanowa kulka czy "Mariken", a może jeszcze coś innego?


Jak zobaczyłam tą rabatkę z góry, to odrazu pomyślałam, że dałabym tak kulkę na pniu, ale sama siebie skwitowałam, że mam chyba jakieś skrzywienie. A Ty jednak sama się nad tym zastanawiasz...
Widzę tylko po drugiej stronie tarasu jakąś formę płaczącą na pniu. Wzięłabym ją pod uwagę planując tutaj coś na pniu. Poprzymierzała jak będzie wyglądać. Wyżej, niżej, a może na równi. I wtedy wyższy równy to Mariken, a niższy np cis lub bukszpan.
____________________
Ogród na glinie
agam 11:29, 08 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Malgosik napisał(a)


Jak zobaczyłam tą rabatkę z góry, to odrazu pomyślałam, że dałabym tak kulkę na pniu, ale sama siebie skwitowałam, że mam chyba jakieś skrzywienie. A Ty jednak sama się nad tym zastanawiasz...
Widzę tylko po drugiej stronie tarasu jakąś formę płaczącą na pniu. Wzięłabym ją pod uwagę planując tutaj coś na pniu. Poprzymierzała jak będzie wyglądać. Wyżej, niżej, a może na równi. I wtedy wyższy równy to Mariken, a niższy np cis lub bukszpan.

To po drugiej stronie to modrzew, co roku choruje, już myślę o jego eksmisji . No i wtedy mogłabym dać na jego miejsce miłorzęba pendulę lub marikena wysoko szczepionego a na rabatkę z buksami niższego bukszpana na pniu.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 11:37, 08 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Widać różnicę i mają taki soczysty kolor.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Madzenka 22:50, 08 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piekny ogród, co. Ty chcesz jeszcze w nim robić??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 08:15, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aga, dziękuję za zdjęcia rabatki. Sama sie zastanawiałam nad trzmieliną na obwódkę. Fajnie to wygląda. Trochę już ukorzeniłam. W takim razie muszę dorobić sadzonek. Pięknie u ciebie.
Trawki w bukszpanach ma Ana-art.
____________________
Ogródek Iwony II
agam 08:26, 14 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Marzena2007 napisał(a)
Piekny ogród, co. Ty chcesz jeszcze w nim robić??

Jak dojdę do tak perfekcyjnego ogrodu jak Twój to obiecuję że przestanę w moim grzebać .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies