Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 14:57, 20 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252



____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 15:10, 20 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252



____________________
Aga i Ogródek Agam
A_gawa 15:40, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
agam napisał(a)
Tydzień temu w moim ogrodzie...




Podziwiam sobie tę kompozycję. Dla mnie jest ono strzałem w 10-tkę! W jakich odstępach powinno się sadzić te rośliny i czy w półcieniu/cieniu dadzą radę?

I jeszcze jedno - jaki miskant najlepiej pasuje do hortensji? Wiadomo - kwestia gustu, ale lubię popytać o zdanie innych.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Iwk4 16:04, 20 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sliczne zestawienie traw i hortensji. czy ta rabata ma slonce, czy cien. p
Podoba mi sie ubarwienie ich. moje slabo sa wybarwione
____________________
Ogródek Iwony II
agam 16:29, 20 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
A_gawa napisał(a)


Podziwiam sobie tę kompozycję. Dla mnie jest ono strzałem w 10-tkę! W jakich odstępach powinno się sadzić te rośliny i czy w półcieniu/cieniu dadzą radę?

I jeszcze jedno - jaki miskant najlepiej pasuje do hortensji? Wiadomo - kwestia gustu, ale lubię popytać o zdanie innych.


A ja właśnie tą kompozycję będę zmieniać na wiosnę tzn. muszę pogłębić rabatę i przesadzić roślinki do przodu. Z tyłu rosną serby (nie widać ich jeszcze, takie wypasione są , potem miskanty "Gracimillius", hortensje "Limelight", żurawki "Georgia Peach". Jest jeszcze miskant "Zebrinius", mały rh i różowe wrzosy.
Limeligt rosną więcej nić co metr od siebie, pomiędzy są gracki pewnie też metr odstępu jest.

Do limelight najlepszy gracek a do vanilek variegatus
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 16:31, 20 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Iwk4 napisał(a)
Sliczne zestawienie traw i hortensji. czy ta rabata ma slonce, czy cien. p
Podoba mi sie ubarwienie ich. moje slabo sa wybarwione


W sumie to nie wiem o którą rabatkę z hortkami chodzi
____________________
Aga i Ogródek Agam
A_gawa 16:53, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
agam napisał(a)


A ja właśnie tą kompozycję będę zmieniać na wiosnę tzn. muszę pogłębić rabatę i przesadzić roślinki do przodu. Z tyłu rosną serby (nie widać ich jeszcze, takie wypasione są , potem miskanty "Gracimillius", hortensje "Limelight", żurawki "Georgia Peach". Jest jeszcze miskant "Zebrinius", mały rh i różowe wrzosy.
Limeligt rosną więcej nić co metr od siebie, pomiędzy są gracki pewnie też metr odstępu jest.

Do limelight najlepszy gracek a do vanilek variegatus


Dziękuję serdecznie. Czyli muszę u się zmienić. Tylko moje to Magical Candle. Wydaje mi się, że do Limek są podobne. No i mam do nich variegatusa. Co myślisz? A możesz uzasadnić swoje ostatnie zdanie? Ale jestem osa dręczycielka. chacha!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agam 17:24, 20 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
A_gawa napisał(a)


Dziękuję serdecznie. Czyli muszę u się zmienić. Tylko moje to Magical Candle. Wydaje mi się, że do Limek są podobne. No i mam do nich variegatusa. Co myślisz? A możesz uzasadnić swoje ostatnie zdanie? Ale jestem osa dręczycielka. chacha!

Limki na poczatku są limonkowe, potem białe, na koniec różowieja. Do tego limonkowego zieleń grackow bardzo pasuje. Vanilki z kolei robią się mocno różowe prawie burgundowe i ta biel variegatusow jak znalazł. Zreszta to wypróbowane zestawy Szefowej , więc musi być ok.
____________________
Aga i Ogródek Agam
bdan 18:08, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
agam napisał(a)


A ja właśnie tą kompozycję będę zmieniać na wiosnę tzn. muszę pogłębić rabatę i przesadzić roślinki do przodu. Z tyłu rosną serby (nie widać ich jeszcze, takie wypasione są , potem miskanty "Gracimillius", hortensje "Limelight", żurawki "Georgia Peach". Jest jeszcze miskant "Zebrinius", mały rh i różowe wrzosy.
Limeligt rosną więcej nić co metr od siebie, pomiędzy są gracki pewnie też metr odstępu jest.

Do limelight najlepszy gracek a do vanilek variegatus


Aga cudnie; aż sobie to skopiowałam razem ze zdjęciami do inspiracji. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.


Które hortensje darzysz większym sentymentem? Bo u mnie jakoś limki niebyt ciekawie się wybarwiały, jakby zaraz z zielonego w brudny róż przechodziły


Pozdrawiam
Izus 18:40, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 23
agam napisał(a)





Jakie ty tu śliczności masz, jejku ja chyba przestanę wchodzic na to forum bo zwarjuje!!!!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies