Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 20:33, 22 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
bdan nie wiem które lepsze, obydwie mają w sobie to coś. Limonkowy kolor Limelight jak dla mnie nie do podrobienia , a przebarwiające się teraz vanilki zwalają z nóg. Sama nie wiem, trzeba mieć i to i to
Ale podpowiedziałam . Fakt limki nie zachwycają w tym roku, ale to w głównej mierze zależy od podlewania.
Nie mogę uwierzyć że ktoś kopiuje zdjęcia mojego ogrodu

Jagodaa około 80cm od siebie.
Ale był mecz , eM zawału mało nie dostał.

A_gawa ,

BusyBee Vanilki koniecznie trzeba dokupić, w zeszłym roku miałam 3 sztuki, teraz mam 5, w przyszłym pewnie 7, chyba że jeszcze w tym roku coś upoluję

leon60 tak, tak , ale sobie słodzimy

elzbieta_g wczoraj depresja, dzisiaj powtórka , ale od środy powinno być już tylko lepiej , tego się trzymajmy.

Loosiuu z lotu ptaka już tak gęściutko nie wygląda

Izus rabatka ma około 4,80 m, coś koło tego. Za hortkami są 3 gracki posadzone co 80cm, potem perukowiec i znowu jeden gracek. Przed 6 hortensji co 80. Gracki i hortki sadzone w 2011 roku, hortki przez te 3 lata dwukrotnie przesadzane, gracków chyba nie ruszałam.
2011 rok, teraz jest tu więcej hortensji i rabata jest wyprostowana i dużo głębsza.



Tusiala , miód na moje zziębnięte serducho

Iwk4 chyba rano i późnym popołudniem jest tu cień.
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 20:41, 22 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Trochę mnie nie było przez weekend, ale miałam urodziny eMa, imieniny syna, no i mecze, więc .... Aha i byłam jeszcze na biegach ulicznych, ale nie brałam udziału, słaba jeszcze jestem tzn. nie przebiegnę 10km ciągiem , ale pracuję nad tym.
W ogrodzie, skoszone, posadzon variegatusy za rh, na razie takie mizerne te trawy i nie ma co focić, ale w przyszłym roku powinno być lepiej.
Dalej poluje na cebule w Janinie, kupuję w każdej po parę paczek, a że u mnie janin wiele to i paczek coraz więcej .
Znowu się obudzę w listopadzie z sadzeniem . W zeszłym roku sadziłam cebule właśnie w listopadzie . Czekam jeszcze na obniżki. Już przecenili cebule z grupy 1 czyli z 2.29zł na 1.49zł, ale wyboru wielkiego nie ma.
To by było na tyle .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 20:59, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja też o mało zawału nie dostałam!

Dzięki za info o Grackach.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
BusyBee 09:29, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
agam napisał(a)
Trochę mnie nie było przez weekend, ale miałam urodziny eMa, imieniny syna, no i mecze, więc .... Aha i byłam jeszcze na biegach ulicznych, ale nie brałam udziału, słaba jeszcze jestem tzn. nie przebiegnę 10km ciągiem , ale pracuję nad tym.
W ogrodzie, skoszone, posadzon variegatusy za rh, na razie takie mizerne te trawy i nie ma co focić, ale w przyszłym roku powinno być lepiej.
Dalej poluje na cebule w Janinie, kupuję w każdej po parę paczek, a że u mnie janin wiele to i paczek coraz więcej .
Znowu się obudzę w listopadzie z sadzeniem . W zeszłym roku sadziłam cebule właśnie w listopadzie . Czekam jeszcze na obniżki. Już przecenili cebule z grupy 1 czyli z 2.29zł na 1.49zł, ale wyboru wielkiego nie ma.
To by było na tyle .


A u mnie w janinach nie ma cebul... tylko resztki, nowego nic nie dojechało...ale ja nie ze często jestem- może som, tylko mnie nie ma
...z drugiej strony to dobrze- kiedy ja posadzę to co mam...jak u mnie taka susza, że dziury w ziemi na cebulki będę łomem robić...
____________________
U BusyBee w ogródku...
agam 14:23, 23 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Kasiau mnie troszkę popadało dziś i wczoraj, ale cebule i tak sadzić będę październik/listopad chyba że śnieg mnie zaskoczy.
W zeszłym roku tak sadziłam i wszystko pięknie zakwitło.
Ja jeszcze skoczę do janiny niedaleko pracy bo tylko ona jedna została mi do zbadania U nie full wszystkiego, nawet czosnki można bez problemu kupić. Czekam na obniżki .
____________________
Aga i Ogródek Agam
bdan 14:34, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
agam napisał(a)
bdan nie wiem które lepsze, obydwie mają w sobie to coś. Limonkowy kolor Limelight jak dla mnie nie do podrobienia , a przebarwiające się teraz vanilki zwalają z nóg. Sama nie wiem, trzeba mieć i to i to
Ale podpowiedziałam . Fakt limki nie zachwycają w tym roku, ale to w głównej mierze zależy od podlewania.
Nie mogę uwierzyć że ktoś kopiuje zdjęcia mojego ogrodu



.



No własnie nie wiem dlaczego tak niezbyt się przebarwiły, u mnie jakby z zielonego zaczeły się robić brązowe, jakby brudne.
Pojawiły się potem jeszcze inne kwiatostany, które teraz sa limonkowo-białe i te się tak ładniej przebarwiają.
Moze za duzo słońca, a może za dużo nawożenia, ja magiczną siłę stosowałam. Limki podlewane były, więc raczej sucho nie miały

Pozdrowienia
agam 19:01, 23 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Danusiu ja bym obstawała przy zbyt dużej ilości opadów w sierpniu, już wtedy pojedyncze kwiaty robiły się brązowo-różowe. Fakt vanilki ładniej przebariają się na jesień, ten róż jest przepiękny, ale limki są ładniejsze na początku kwitnienia.
____________________
Aga i Ogródek Agam
BusyBee 19:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
agam napisał(a)
Danusiu ja bym obstawała przy zbyt dużej ilości opadów w sierpniu, już wtedy pojedyncze kwiaty robiły się brązowo-różowe. Fakt vanilki ładniej przebariają się na jesień, ten róż jest przepiękny, ale limki są ładniejsze na początku kwitnienia.


Czyli mus mieć i jednie i drugie a ja mam jeszcze phantomy- świeżutko posadzone aaaale będzie hortkowo- jak u Ciebie
____________________
U BusyBee w ogródku...
agam 19:35, 23 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Kasia bez hortek mój ogród byłby niczym Hortki + trawki a reszta to tylko dodatki
Idę biegać, może nie zamarznę Doba dla mnie za krótka ostatnio, nigdzie nie wyrabiam, wszystko po łebkach ...
____________________
Aga i Ogródek Agam
Janina 09:44, 24 wrz 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Zachwycam się i pozdrawiam.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies