Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

sofijka 23:51, 15 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Przybiegłam na Podkarpacie i pełen zachwyt. Ogród cudeńko, piękny las wokół - żyć nie umierać.

Jak ci się sprawuje ta wierzba japońska Hakuro Nishiki, czy jak ją tam zwał? Modrzew na nóżce jest zjawiskowy, jeszcze nie widziałam.

Pozdrawiam
____________________
sofijka w ogrodzie
agam 08:18, 16 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
sofijka napisał(a)
Przybiegłam na Podkarpacie i pełen zachwyt. Ogród cudeńko, piękny las wokół - żyć nie umierać.

Jak ci się sprawuje ta wierzba japońska Hakuro Nishiki, czy jak ją tam zwał? Modrzew na nóżce jest zjawiskowy, jeszcze nie widziałam.

Pozdrawiam


sofijka witam u mnie,

wierzby się nie sprawują bo ich nie ma. Miałam 5 sztuk w różnych miejscach, trzy chorowały, dwie zaczęły wyglądać brzydko pa paru latach. Wszystkie wykopałam. Nie sadź ich w swoim ogrodzie, nie ma sensu wydawać na nie pieniędzy.

Modrzew najfajniejszy właśnie teraz jest, gdy wypuszcza listki. Na jesieni bardzo śmieci .

Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
Tusiala 11:08, 16 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Modrzew przepiękny Mam nadzieję, że i mój taki będzie po tym, jak go ciachnęłam
Kompostownik super, że sobie sprawiłaś Mi M będzie robił. Coś podobnego jak ma Wietrzyk tylko, że 3-komorowy chciałam a powiem Ci, że ziemia z kompostownika, który produkowałam w zeszłym roku była teraz, pod Umbry i cisy, idealna. Ciemna, pachnąca i pełna próchnicy. Ja też nie mogę się doczekać nowej
agam 11:39, 16 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Tusiala napisał(a)
Modrzew przepiękny Mam nadzieję, że i mój taki będzie po tym, jak go ciachnęłam
Kompostownik super, że sobie sprawiłaś Mi M będzie robił. Coś podobnego jak ma Wietrzyk tylko, że 3-komorowy chciałam a powiem Ci, że ziemia z kompostownika, który produkowałam w zeszłym roku była teraz, pod Umbry i cisy, idealna. Ciemna, pachnąca i pełna próchnicy. Ja też nie mogę się doczekać nowej


Też wolałabym taki duży drewniany, ale nie mam miejsca. Żeby wsadzić plastikowy muszę wysadzić trzy borówki z warzywnika i upchać je gdzieś na rabaty z krzakami. Myślę nad najbardziej nasłonecznionym miejscu i czekam na trociny żeby dołek zaprawić. W zeszłym roku moje borówki miały kilka owocków i myślę że złe miejsce im wybrałam.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Tusiala 11:41, 16 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Co my się naprzekopujemy
sofijka 00:22, 17 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Dzięki, nie ma to jak doświadczenie

agam napisał(a)


sofijka witam u mnie,

wierzby się nie sprawują bo ich nie ma. Miałam 5 sztuk w różnych miejscach, trzy chorowały, dwie zaczęły wyglądać brzydko pa paru latach. Wszystkie wykopałam. Nie sadź ich w swoim ogrodzie, nie ma sensu wydawać na nie pieniędzy.

Modrzew najfajniejszy właśnie teraz jest, gdy wypuszcza listki. Na jesieni bardzo śmieci .

Pozdrawiam
____________________
sofijka w ogrodzie
agam 08:31, 17 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
sofijka z tym doświadczeniem to bez przesady. Ale wierzby na 100% NIE
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 09:10, 17 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wczoraj przesadzałam derenie "Ivory Halo" dosłownie o kilkanaście cm. Chcę zrobić podobną rabatkę do tej z "Zimozielonego...".





Derenie, choina "Jeddeloh", cyprysik groszkowy "Filifera Aurea Nana" plus trawy.
Choruję na nią od dawna, kupiłam nawet potrzebne rośliny, coś tam wyrysowałam na kartce, ale w praktyce już gorzej idzie.


ps. mam nadzieję że Danusia nie obrazi się za zdjęcia
____________________
Aga i Ogródek Agam
Hogata 10:40, 17 kwi 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Znam ten ból. W głowie masz ułożone, w w realu kicha. Na zdjeciach super wychodzi a zwłaszcza w realizacjach Danusi.

Też planuję taką rabatę. Derenie + trawy i może cyprysik, obok choina i miscant variegatus . Tylko wychodzi tak jak u ciebie i nie ma za bardzo co obfocić. A już nie mówię, że dobre zdjecie też trzeba umieć zrobić, bo często w rzeczywistości coś wyglląda lepiej niż na zdjęciu.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
agam 11:20, 17 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Hogata napisał(a)
Znam ten ból. W głowie masz ułożone, w w realu kicha. Na zdjeciach super wychodzi a zwłaszcza w realizacjach Danusi.

Też planuję taką rabatę. Derenie + trawy i może cyprysik, obok choina i miscant variegatus . Tylko wychodzi tak jak u ciebie i nie ma za bardzo co obfocić. A już nie mówię, że dobre zdjecie też trzeba umieć zrobić, bo często w rzeczywistości coś wyglląda lepiej niż na zdjęciu.


No i u Danusi te rośliny takie wielkie i wypasione, moje ledwo z kory widać wiem że urosną ale kiedy to będzie ? Nawet miskanta "Cabaret" mam. Kupiłam jednego i podzieliłam na kilka . W tym roku powinien być widoczny .

Kurcze zamiast trawę kosić to ja w pracy siedzę. Buuu....
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies