Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 14:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Agipar napisał(a)
A co to za hortensje koło ławki, czy to Anabelle?

To dwie odmiany: anabelli i incrediball(sztywniejsza odmiana anabelle)
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 14:43, 22 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jagodaa napisał(a)
No co?! Wszystko musi tu być udokumentowane . Przy okazji zrobisz fotkę do swoich zbiorów i za kilka lat będzie jak znalazł do porównania .

Ja ogólnie jestem cierpliwym ogrodnikiem. Kupuję sobie coś młodziutkiego, więc niedrogiego i w jakimś kącie nabiera wielkości. Potem jak znalazł.

W zeszłym roku po 2 latach poszukiwań znalazłam żurawkę citronelkę, całe lato rosła, niedawno podzieliłam ją na 10 szt. I stówka w kieszeni

W przeciwieństwie do M. który jak każdy facet musi miec od razu duże. Jak więc kupił miskanta ML i mu podzieliłam zeszłej jesieni to do dziś mi wypomina
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 14:58, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
To szukamy brzózek wśród kwiatów i ziół:

Wiem, że ciężko, więc wyciągnęłam:

Są? Są! Już wiadomo czemu się uśmiałam? Przynajmniej mam kilka lat, żeby pomyśleć gdzie je wsadzić
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:06, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Mam co prawda trochę miejsca od wczoraj, ale ...
tam jest mimo wszystko cień - strona północna, a piszą, że brzozy wolą słońce.
Mam ochotę w tym miejscu na kawał trawnika - ale czy po tej korze urośnie i czy w cieniu będzie rosnąć chciał? Kiedyś był tu trawnik, ale kiepsko rósł,
Wsadziłam kilka hortensji ogrodowych. I znów ale ... wsadziłam bo miałam, niekoniecznie je sobie tu planowałam


W rabacie pod budynkiem wsadzona runianka japońska, chciałabym, żeby zadarniła to miejsce, nie planuję na razie tu nic wysokiego, bo mam dość ciasnoty w tym miejscu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 15:10, 23 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przesadziłaś, znów wcale nie takie maleńkie te brzozy. Szybko urosną, sadziłam takie zwykłe, jak już Ci pisałam .

U mnie trawa najlepiej rośnie w cieniu, tam jest najładniejsza. Ze świerkami to miejsce nie wydawało się takie wielkie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 16:29, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Kawał poletka do zagospodarowania. Denerwuje mnie oczywiście ta durnowata ścieżka. Ale na razie zostanie.
Ciekawi mnie czy miejsca jest wystarczająco dużo na brzozy? Nie chciałabym, żeby znów za parę lat nie można było tu przejść. No i ta nieszczęsna północna strona.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 16:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Brzozy na pewno nie są tak szczelne, jak świerki. Zimą nie zasłonią, bo liści brak. Nie wiem, jak od północy rosłyby. One niby dorastają tylko (? )do 10m. To chyba gdzieś ponad 3m szerokości?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Donia72 16:55, 23 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Asiu, ale brzozy możesz ciachać
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Tess 17:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Asiu, aż sprawdziłam w podpisie, czy to ta Asia od warzywnika, bo Twój ogród przecież znam, byłam tu wielokrotnie (choć ostatnio może dość dawno).
Ogród nie do poznania! cudowny, kipiący!

Brzozy możesz ciąć zarówno z góry (po co ci drzewko 10 metrowe?), jak i z obwodu. Bardzo ładnie się zagęszcza wówczas. Nawet polecam, bo przy mniejszej ilości słońca będą się ciągnąc do góry.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
asica 18:51, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jagodaa napisał(a)
Brzozy na pewno nie są tak szczelne, jak świerki. Zimą nie zasłonią, bo liści brak. Nie wiem, jak od północy rosłyby. One niby dorastają tylko (? )do 10m. To chyba gdzieś ponad 3m szerokości?

Właściwie to mogłyby parę metrów mieć, byle w szerz nie za bardzo, bo miło było sie budzić z zielonym nad głową. Teraz tylko niebo
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies