Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

boguslawa_ma... 20:47, 07 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ja też zrobiłam szpaler z hortensji i chcialam dać między nie trawy tylko nie wiem jakie z trawami nie mam doświadczenia
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
asica 21:22, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
U Kraani hortensje są podsadzone bylinami
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2291-spotkanie-wrzesien-2012-u-kraanii
a z inspiracji na azalie.pl ze szkółki Majewskich są same, na samym końcu tylko jakiś miskant rośnie i też jest przepięknie. Też jeszcze nie wiem czy będę obsadzać. Nawet też myślałam o trawach - a właściwie rozplenicy, żeby nie zasłoniła kwiatów.
http://azalia.pl/ilowa/index.php?st=13&dz=17&galeriakt=18
Widziałam też zdjęcie w werandzie, gdzie podsadzone były żywopłotem, który dodatkowo trzymał ciężkie kwiaty w ryzach.
Idę szukać obiecanych róż.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:32, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
No właśnie, oglądam sama te zdjęcia i utwierdzam się, że trawę muszę podzielić i rozsadzić z jednym "ale"! Mój mąż apopleksji dostaje, że dzielę rośliny i znów będą małe
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 22:00, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jeszcze zeszłoroczne, kiedy kwotły ładnie lawendy ( w tym roku chyba zam mocno przycięłam i odchorowały to.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Mila 22:10, 07 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543

Jaka ze mnie gapa. Patrzyłam na to zdjęcie i nie kapnęłam się, że to ta rabata.
Właśnie o to mi chodzi. WIELKIE dzięki.
Jak gęsto sadziłaś lawendę? Wiem, ze się nieźle rozrasta.

A to uwielbiam!!!! Cudne
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 22:12, 07 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Acha, jeszcze werbene za miskantem dojrzałam. Wszystko idealnie
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
asica 22:25, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832

Cieszę się, że pomogłam.
Lawendę sadziłam dość gęsto, mniej więcej na długość dłoni.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Enya73 22:47, 07 wrz 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
asica napisał(a)


I rabatka bylinowa w likwidacji:

W jej miejscu ma być coś bardziej uporządkowanego, jeszcze okaże się co, bo na razie mam 100 pomysłów na minutę , Najbardziej się skłaniam ku rabatkom Madżenki spod tarasu. Może ktoś jakieś zdanie na ten temat?


Ślicznie A powiedz mi czy ta pergola to gotowy element? Mogę prosić zbliżenie? Bardzo mi się to podoba. Gdzie coś takiego można kupić ?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
asica 07:58, 08 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Pergolkę mąż zbił sam z belek i listewek, inspirację znaleźliśmy w internecie - szukaliśmy czegoś nowocześniejszego niż kratki, a tylko takie gotowe elementy były dostępne.
Koszt pergoli wyszedł niewielki ok 600 zł (ale belki były nieszlifowane, musiał sam podszlifować, znacznie obniżyło to koszt pergoli.
W narożnikach są wbite belki (10tki), natomiast pośrodku belki ciut węższe (8mki). Wszystkie ustawione patrząc od tyłu pergoli, w jednej linii:

Na górze belki połączone są belką 10tka (stolarz zrobiły bo na niewidoczne kołki, i nas jest połączone kątownikiem, co chyba nie robi problemu


Teraz do środkowych belek zostały przybite pionowo kantóweczki i nabite gwoździkami listewki
(w belkach środkowych do kantóweczki, w zewnętrznych - prosto do belek).
Po przybiciu listewek pionowo na końcach listewek zostały przybite listewki maskujące .

i po środku też:

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
makkasia 19:18, 10 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Dziękuję za wizytę w makowie.
Asiu chociaż bywałam u Ciebie (pamiętam, że niesamowite wrażenie zrobiły na mnie metamorfozy przed i po i wymuskany warzywnik) to jednak po przejrzeniu całego wątku zatkało mnie - my bratnie dusze jesteśmy.
Nigdy nie dorównam Ci pod względem wygłaskania ogrodu ani nigdy nie będę miała takiego warzywnika to nie wiem, co, czy drewniany płotek,czy gliniane donice, czy te same, ulubione rośliny powodują, że czuję się u Ciebie jak u siebie. Wszystko jest tak ładnie skomponowane, wielkie wrażenie robi na mnie rabata trawiasta i pergole ale ławeczka z hortensjami to chyba najbardziej ulubione miejsce.
Dziękuję że zajrzałaś do mnie. Pozdrawiam serdecznie Kasia
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies