Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

kachat 18:03, 20 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Asia, myślałam nad twoją rabatą przy warzywniaku. Myślę, że skoro warzywniak jest taki symetryczny, prostokątny, to ścieżka przy nim i proste linie przy nim najlepiej by pasowały. Ale aby zrobić delikatne przejście do części rekreacyjnej może by dorzucić takie ćwierćkole żwirowe przy ścieżce (i kontynuację żwirową gdzieś po drugiej stronie ścieżki):



A wokół tego "ćwierćkola" obsadzić bukszpanami, lawendami, szałwiami, czosnkami, trawami podobnie jak tutaj:





Po lewej stronie od ćwierćkola, niedaleko porów (?) bym dała 2-3 większe kule bukszpanowe, podsadzone niższymi bylinami jak lawendami (i czosnki wokół), a po drugiej stronie przy krawędzi ćwierćkola (no tak za nim) bym posadziła coś lekko wyższego, 2-3 miskanty Morning Light, irysy, a koło nich szałwie, niższe trawki... Tak mniej więcej sobie wyobrażam ten kącik A na lewo od furtki zamiast dwóch anabelek jakaś tujka czy jałowiec, a przed nim może jedna kulka bukszpanowa podsadzona czymś niziutkim, może kostrzewami..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asica 19:07, 20 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Tak, warzywniak jest symetryczny, ale reszta ogrodu już nie. I tą rabata chciałabym powiększyć miejsce wypoczynku, a warzywniak ma zostać w tle. Niestety nie umiem narysować o co mi chodzi na kompie za to inspiracje nasadzenia - właśnie o to mi chodzi
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
kachat 20:25, 20 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To właśnie dlatego pomyślałam o takim ćwierćkolu żwirowym przy ścieżce Aby łączyło z falistą częścią rekreacyjną. Czyli jednak chcesz zlikwidować ścieżkę..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asica 20:48, 20 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Wszystko jest możliwe , i ze ścieżką i bez. Ścieżka pozwala na szybki spacer wczesnym rankiem przed pracą i po deszczu, ale drugiej strony chyba szpeci trochę i wymusza podział ogrodu na dwa, chyba nie jest konieczna.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:20, 21 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Nasza Labi, ksywka Misio też lubi sprawdzać, czy w ogrodzie wszystko gra


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:01, 22 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Zrobiłam nowe zdjęcia; i dalej kombinuję:


Na pewno płytki z trawnika zostaną usunięte i uzupełnione trawą.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:10, 22 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Przymiarki do likwidacji ścieżki:



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
makkasia 09:02, 29 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Witaj
podoba mi się pomysł z usunięciem ścieżki. robi się dużo miejsca do wypoczynku, i robi się spokojniej i harmonijniej.
Donice z wrzosami i Misiem świetne
Pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
asica 19:07, 29 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Za późno rabata na razie została i jest jako tako obsadzona, chociaż na jako taki efekt znów do lata trzeba czekać .
Ale na betonową ścieżkę patrzeć nie mogę. Więc jeszcze pomyślę co z nią zrobić.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 18:11, 30 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Rabata w prostokąty: lawendy, kostki z bukszpanów, róże okrywowe; żurawki, troszkę traw i funkii.Między płytami prowadzącymi do warzywniaka ma być karmnik ościsty którego nie udało mi się kupić na razie.
Mam nadzieję, że z wiosną nabierze to takiego wyglądu jak sobie wyobrażam.
Myślę wciąż co zrobić z betonową ścieżką.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies