Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Roocika 19:41, 27 mar 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
O też chwalę cisy i krokusy i nadchodzącą wiosnę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 19:59, 27 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Coraz więcej przejawów wiosny .
U mnie magnolia dopiero zapowiada pękanie pąków, ale po pierwszym zachwycie staram sie - jak Wiola - przemówić jej do rozsądku .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:41, 27 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Wiosna i zakupy czytam, że z obornikami na rabatach lecisz, ja w tym roku tylko granulowanym sypałam, ale tym razem owczym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Johanka77 22:46, 27 mar 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Pierwsze zakupy roślinne (stokrotek do donic nie liczę) .

Ale ceny gerneralnie przyprawiają o ból głowy. Akurat te cisy były o dziwo w znośnej cenie, w zasadzie takiej jak rok temu, ale reszta...


Ślinka mi pociekła normalnie!
Zazdrooo!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 06:41, 28 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Fajnie jest znaleźć tyle dobra w kompostowniku. U mnie 2 komory zapchane, muszę odgruzować dolne warstwy(tam też już powinien być ładny towar ), tylko czasowo się nie wyrabiam.
Cisy bardzo okazałe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eVka 08:42, 28 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Uwielbiam takie ciskowe zakupy! Ja też musze zamówić do siebie na wymianę zagrzybiałych buksów.
____________________
BKosimkArt 08:49, 28 mar 2022


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
WItaj Kasiu,
jak dobrze, że już wiosna... i słońca coraz więcej

brzozowa jak już zmężniała u Ciebie, wielbię brzozy... i ciemierniki, aaach już jest na co popatrzeć.
Widzę, że u Ciebie kaliny już mają kwiaty, u mnie jeszcze w ciasnym pąku, musiałam swoją przesadzić, kurcze mam nadzieję że zakwitnie i nie obrazi się za zmianę miejsca
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
DariaB 08:50, 28 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Ale masz już pąskasy, troszkę deszczu i ciepełka i to wszystko wybuchnie. Moja magnolia w tym roku strajkuje, ani pół pąka nie ma coś w lecie poszło nie tak
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
AnnaCh 09:56, 28 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Piękne cisy, będą bardzo szybko kulkami
Co do kompostowni miejskich, to często kupowałam w Łodzi, można podjechać przyczepką i sobie naładować i zważą, albo mają już gotowe worki, z jakże śliczną nazwą "Próchniaczek"
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 10:36, 28 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Agatorek napisał(a)
Rzeczywiście wiosna już u Ciebie pełna gębą
Magnolie już niedługo! Jaką masz żółtą?

Cisy świetne kupiłaś!

A krokusiki też są takie jak tulipany? W sensie, że nie wszystkie mają kwiaty po roku, czy są mniej kapryśne w tym względzie?


Nooo, magnolie to mogłyby poczekać, nocami mroźno jest... Magnolia, o którą pytasz jest biała . Tylko w pąku ma taki kremowo-cytrynowy kolor, potem jest czysto biała .
Z cisów jestem bardzo zadowolona . Może je dziś albo jutro po południu przytnę, będzie potem łatwiej sadzić.

Krokusy są zdecydowanie mniej kapryśne i bezproblemowe. Nie trzeba wykopywać, mnożą się grzecznie i po przekwitnięciu nie straszą liściorami .

Wiolka5_7 napisał(a)
Kasiu u Ciebie wiosna na całego patrzyłam na swoją Susan i zobaczyłam 2 pęknięte pąki i zagroziłam jej aby się wstrzymała,bo spore ochłodzenie zapowiadają


U mnie Susan też ma kilka pękniętych pąków. No i ta biała... Też chodzę i im grożę . Dzienne ochłodzenie chyba aż tak duże nie będzie, ale martwią mnie te nocne przymrozki... Przy tych przymrozkach to nawet lepiej jakby w dzień było chłodniej.

Roocika napisał(a)
O też chwalę cisy i krokusy i nadchodzącą wiosnę

Wszystko chwalone dziękuje .

Judith napisał(a)
Coraz więcej przejawów wiosny .
U mnie magnolia dopiero zapowiada pękanie pąków, ale po pierwszym zachwycie staram sie - jak Wiola - przemówić jej do rozsądku .


Może posłuchają

sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiosna i zakupy czytam, że z obornikami na rabatach lecisz, ja w tym roku tylko granulowanym sypałam, ale tym razem owczym


Ja jestem zawsze na bakier z nawożeniem, a na starej części mam słaba, piaszczystą ziemię. Obornik z kompostem powinny nieco pomóc .

Johanka77 napisał(a)


Ślinka mi pociekła normalnie!
Zazdrooo!


Kochana, uważaj, cisy trujące są
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies