Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

Leida 21:40, 19 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Pszczelarnia napisał(a)
Haniu, te patyczki bzu ciężkiego to ja też poproszę. Odcinamy i wsadzamy w ziemię.

Przynależność do towarzystwa bzowego (elitarnego) zobowiązuje członków do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz materiałem roślinnym .


Dzidko,
Twoje hortensje! Mus sprawdzić, co u nich u mnie, czyli zajrzeć do szklarni ojcowej.




Ale jaki długi ten patyk, kiedy go wsadzać? Pomocy!

Z dzieleniem się materiałem roślinnym to nie ma problemu tylko zawsze zdawało mi się, że lilaki to tylko przez odkłady lub odrosty można rozmnożyć.
____________________
Hania
Leida 21:43, 19 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
monteverde napisał(a)

Jest sliczny czy to Palibin? mój ma o wiele mniejsze kwiatostany, może miejsce ma nieodpowiednie? pozdrówka


Ania , jak Twój ma mniejsze to mój rzekłabym, że ma mikre kwiatostany w porównaniu do Dzidki. Ale chyba wynagradza małość zapachem. U Dzidki wszystko rośnie jak na drożdzach i jest dwa razy wieksze niż gdzie indziej.
____________________
Hania
Dzidka 21:34, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Leida napisał(a)
Dzidka, żadna kalina jeszcze u Ciebie nie kwitnie?


Teraz bardzo obfite kwitnienie rozpoczęła bodnantense 'Dawn'.
Ale moją uwagę kieruję na kalinę davidii, która to po raz pierwszy zimowała w ogrodzie. Mam nadzieję, że wkrótce zakwitnie.



Leida napisał(a)

Ja mam "odziedziczony" bez co najmniej 50 letni - kwiaty ma takie grube, że aż się gałęzie pod nimi uginają. Chyba wśród tych nowoczesnych odmian takiego nie widziałam. Może Ci go jakoś rozmożyć?


Jestem bardzo, a to bardzo zainteresowana 'odziedziczonym' bzem.
Musimy podpytać Ewę o jej sposób rozmnażania.


Leida napisał(a)

Melduje posłusznie, że wszystkie róże żyja pod słoikami i wszyscy mnie dopytują co ja tam "kiszę". Hortensje na strychu tez już się szykują do życia. Muszę im przemówić do rozumu, żeby jeszcze trochę poczekały bo zima przynajmniej u nas jeszcze się nie kończy, chociaż już mogłaby.


To wspaniale, że żyją.
A określenie "kiszę" tak mi się spodobało, że wprowadzę do określenia do mojego ogrodniczego słownika.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:41, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Pszczelarnia napisał(a)
Haniu, te patyczki bzu ciężkiego to ja też poproszę. Odcinamy i wsadzamy w ziemię.
Przynależność do towarzystwa bzowego (elitarnego) zobowiązuje członków do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz materiałem roślinnym .


To już pytam :
Kiedy najlepiej sadzonkować? Sadzonki zielne? zdrewniałe?

Pszczelarnia napisał(a)

Dzidko,
Twoje hortensje! Mus sprawdzić, co u nich u mnie, czyli zajrzeć do szklarni ojcowej.

Zajrzyj też do sadzonki porzeczki czarnej.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:45, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Kuklik napisał(a)
Dzidko Kochana, od paru dni z zachwytem plączę się po Twoim cudownym ogrodzie, więc może się ujawnię Chyba tylko mój chroniczny brak czasu tłumaczy mnie, że dopiero teraz do Ciebie trafiłam. Masz cudowny, klimatyczny ogród

Serdecznie Cię witam.

Kuklik napisał(a)
Idę oglądać dalej, dwieście stron przede mną...


A któż Ci taką pokutę zadał?
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 21:48, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
monteverde napisał(a)

Jest sliczny czy to Palibin? mój ma o wiele mniejsze kwiatostany, może miejsce ma nieodpowiednie? pozdrówka


Aniu, to nie Palibin.
Niestety nie znam jego nazwy, a wielkością będzie dorównywał tym pospolitym.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Mala_Mi 21:51, 21 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ale się nawąchałam bezków
Taki niebieskawo-liliowy piękny.. i te inne ..też fajne
Oj trawnika znów ubędzie Zresztą po co mi trawnika tyle?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Dzidka 21:52, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
GorAna napisał(a)
Dzidko, ale piękne te Twoje bzy....aż mi zapachniało....ale kiedy to będzie
Pozdrawiam

Aniu, dla mnie to będzie wkrótce.



Z wiekiem czas płynie szybciej.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
monteverde 21:56, 21 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mając duży ogród można mieć takie piękne i tak dużo lilaków pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dzidka 21:57, 21 lut 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Leida napisał(a)


Ania , jak Twój ma mniejsze to mój rzekłabym, że ma mikre kwiatostany w porównaniu do Dzidki. Ale chyba wynagradza małość zapachem. U Dzidki wszystko rośnie jak na drożdzach i jest dwa razy wieksze niż gdzie indziej.


Haniu i Aniu, u Dzidki też ma mikre kwiatostany. Taka jego uroda.


____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies