Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Malvinka 20:21, 11 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 4
mp_krk napisał(a)
Wg mnie efekt faktycznie nierownego siania nawozu.

Kiedy nawozilas ta blada część? Dałaś nawóz długo działający więc na efekt będzie trzeba pewnie długo poczekać


ponowny nawóz dałam w piątek tj. jakieś 5 dni temu.
Gardenarium 07:09, 12 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobiłaś jeden podstawowy błąd, nawóz - długo działający - niewłaściwy. Trzeba nawozić co 6 tygodni, jak ktoś lubi co 4 tygodnie ale normalnymi nawozami nie na 100 czy ileś tam dni.

Teraz to tylko dosyp wyłącznie w miejscach bladych, zagłodzonych. Lej wodę. Trawnik jest niewłaściwie nawieziony bo nierówno, Kup sobie groch czy coś, i naucz się sypać jakbyś sypała nawozem. Gdzieś na boku, za płotem.

Kup sobie dobry siewnik, nie siej jakbyś sypała kurom pokarm, bo tak ostatnio pokazywała jedna pani w tv - takim sypaniem można albo spalić trawnik albo zagłodzić w pewnych miejscach.

Jeśli coś chcesz robić - naucz się najpierw technicznie to wykonywać, albo kup odpowiedni sprzęt który znacznie ułatwi to zadanie niewprawionym rączkom

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
OlaOla 20:20, 13 maj 2016

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
Witam serdecznie i błagam pomóżcie doświadczeni Ogrodnicy.

zawsze miałam cudny trawnik, jednolity, zielony, bardzo gęsty. Mój trawnik ma 3,5 roku. W tym, roku nie wiem co sie stało ale jest od 2 tygodni tragedia. Była wertykulacja, było nawożenie ( i tu sie przyznam zbyt dużo i intensywne nawozem Vita Yara Complex), trawa ma wodę i jest coraz gorzej. Plamy i jeszcze raz plamy. Trawa jest bardzo gęsta, ale plamiasta.... Czy nierówno nawiozłam? Mam dowieźć tam gdzie są jasne plamy czy na odwrót? JEstem bezradna
Prosze bardzooooooo pomóżcie, bo trawnik zawsze był nasza wizytówką i cieszył codziennie nasze oczy.... a teraz nawet nie chce wyglądać przez okno....
p.s. zdjęcie z gory trawy zrobione dzisiaj tuż po koszeniu, a z bliska 3 dni po koszeniu....

Ola.
OlaOla 20:39, 13 maj 2016

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9




Moja wiadomosc jest powyzszej, źle wykleiłam zdjęcia.
mp_krk 20:52, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Wydaje się że źle nawożenie zostało wykonane, wyraźne łuki od tego jak nawóz leciał, w jednym miejscu więcej w bladych za mało.

Kup tak jak Danusia radzi siewnik ręczny, będzie równomiernie. Też już się do tego przekonałem, siałem jak ona mówi 'jakbym kury karmił' i mam teraz panterkę na trawniku
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
OlaOla 21:05, 13 maj 2016

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
kupie na pewno, jutro ! ale co teraz? dosypać nawozu tam gdzie jest blada?
mp_krk 21:12, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
kiedy siałaś?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
OlaOla 21:19, 13 maj 2016

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
2 tyg temu....
Gardenarium 21:38, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosiej tylko w miejscach bladych, podlewaj, patrz czy się wyrównał.

Następne nawożenie przetrzymaj co najmniej 3 tygodnie, nawet cztery i wtedy równomiernie rozsyp, nie tak jak teraz. Popatrz na to z góry, widać jak leciał nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mp_krk 21:42, 13 maj 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
No i Danusia mnie uprzedziła
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies