Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

ReKo 08:56, 06 paź 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Dziękuję Danusiu, nadal muszę szukać przyczyny kopczyków na trawniku
Gardenarium 09:00, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dżdżownice i ich kaprolity są dużo mniejsze, nieszkodliwe, szukaj przyczyny pod ziemią, rozkop i zobacz co tam siedzi.
Osy?

osy/pszczoły ziemne patrz tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 14:03, 16 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
moj trawnik w tym roku zrobil sie bardzo brzydki, przyczyną sa na 99% pędraki bo jest ich duzo pod darnią
czy teraz jesienią cos jeszcze zrobic ? czy juz na wiosne ?
jak potraktowac te plamy ? wertykulacja i dosiewki czy co ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 14:26, 16 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Plam nie potraktujesz niczym, bo nic nie pomoże, bo są one skutkiem żerowania, więc najpierw zlikwiduj przyczynę, czyli pędraki. Ale ustal czy to na pewno jest to. Rozgrzeb ziemię pod trawnikiem i znajdź "obiekt".

Przeczytaj ten wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DMN 21:55, 17 paź 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
Kret zaczyna przekopywać mi trawnik. Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób żeby go wypędzić?
Kasya 21:58, 17 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Gardenarium napisał(a)
Plam nie potraktujesz niczym, bo nic nie pomoże, bo są one skutkiem żerowania, więc najpierw zlikwiduj przyczynę, czyli pędraki. Ale ustal czy to na pewno jest to. Rozgrzeb ziemię pod trawnikiem i znajdź "obiekt".

Przeczytaj ten wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie





no tak mysle bo jak zdjelam kawalek darni 70 x 70 cm to zebralam cale dno wiaderka pedrakow
ale nie chce lac chemią
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 16:52, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to przekop trawnik i wydobądź je na powierzchnię a w następnym sezonie przykryjesz siatką cały trawnik. Na razie nie będziesz miała trawnika.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:53, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DMN napisał(a)
Kret zaczyna przekopywać mi trawnik. Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób żeby go wypędzić?


A może masz pędraki, to już lepszy kret, niech je zje. A sposobu skutecznego na kreta nie ma. Albo go złapac i wynieść albo polubić. Albo siatka pod trawnikiem wtedy kret będzie, ale kopca nie wywali na środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
layer16 12:29, 21 paź 2016

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6
Witam Serdecznie

Pani Danusiu proszę o poradę w sprawie trawnika. Zakładaliśmy trawnik w czerwcu po pierwsze słabo rósł, był nawieziony czarnoziem grunt przekopany, czarnoziem porządnie rozplantowany delikatnie nawieziony przed siewem. Trawa zasiana "zmyło" więc przepokopaliśmy delikatnie drugu raz "to samo". Cztery dosiewki i efekt taki jak na zdjęciach. Na trawniku dziury nie umiem sobie z nimi poradzić.... Na wiosnę myślę przeleciec wertykulatorem głęboko a poźniej znowu dosiać mam nadzieję, że pomoże. Nasiona trawy sportowej Graminex. Proszę o poradę co z tym zrobić bo już nie mam pomysłu. Wszystko zrobione ze sztuką ogrodniczą.... Ehhh....


Pozdrawiam

krzysztofszy... 13:39, 26 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dzisiaj zarejestrowałem się na ogrodowisko pl, choć zaglądam i czytam posty około pół roku. Całe życie mieszkałem w blokach, także z ogrodami nie miałem nic wspólnego. Od jakiegoś czasu przeprowadziłem się do domu jednorodzinnego i powoli przejmuję ogród po teściach . Jako, że jestem laikiem moje pytania, które będę zadawał mogą być dla niektórych śmieszne, więc proszę o wyrozumiałość .

Po ostatnich obfitych deszczach w niektórych miejscach na moich trawnikach wyrosły grzybki. Do tej pory nie wyczytałem na forum co to oznacza. Wiem, że nie powinno ich tam być, dlatego chciałem zapytać jak je wytępić? Czy teraz można stosować jakieś opryski? Proszę o odpowiedź.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies