Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

niezapominajka 21:58, 05 maj 2013

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
Dzięki za podpowiedzi! Siałam ręcznie i tak sobie pomyślałam,że to może być nierównomiernie rozsiany nawóz. Teraz tylko nie wiem czy te placki jasne suchej trawy to spalone czy nienawiezione...Dla sprawdzenia wygrabiłam jeden placek mocno, nasypałam swieżej ziemi i podlałam nawozem w płynie. Dziwne żeby się nawóz nie rozpuścił, bo ponoć cały długi weekend u mnie lało...
Kupiłam już Florovit do trawy- myślicie zyb następne nwożenie nim zrobić czy ponownie saletrą żeby to wyrównać?
psulek 23:11, 05 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Danusiu,

Pytanie było z serii naprowadzających - takie placki często widzę tam, gdzie siane ręcznie. . Sam sieję siewnikiem. Ręką nie umiem - doświadczeni mówili mi, że tajemnica sukcesu jest w podrzucani nawozu w górę, a nie tylko przed siebie (odpowiedni ruch nadgarstka). Co do pasków przy siewniku to jeszcze kwestia odpowiedniego siania - przejazdy stosunkowo gęsto wzdłuż i w poprzek i mało nawozu na rozrzutnik. Bo inaczej też pasy . Lepiej wysypać dawkę w trzech-czterech przejazdach niż w jednym
Gardenarium 14:52, 06 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja stosuję ogpowiedni ruch nadgarstka, sianie - przesiewanie przez dłoń lekko potrząsając jakbym kury karmiła. Hehe, ale patent, to trzeba zobaczyć

Wg mnie nast nawożenie wyrówna, a trawnik raczej niedonawożony w tych miejscach niż spalony.

Siewnik ręczny tzw, kręcioł rozsiewa w jednym przejściu, wózek na kółkach to poroniony pomysł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
psulek 15:12, 06 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Mam akurat na kółkach. Moim zdaniem to wygodne rozwiązanie. Jednorazowo potrzebuję rozsypać 12-15kg nawozu. Wsypuję całą dawkę do pojemnika i jeźdzę aż się skończy - zazwyczaj 3 przejazdy. Siewnik z rozrzutnikiem. Sprawdza się bardzo dobrze - równomiernie zielono, nawożenie trwa 20 minut (około 1100m).
Gardenarium 23:40, 06 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z rozrzutnikiem owszem, miałam na myśli taki, co sieje nie rozrzucając
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
psulek 18:39, 07 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
A to rzeczywiście. Z takim co sieje tylko pod siebie to bym się chyba zabiegał
Gardenarium 00:22, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i trawnik w pasy, ciemno- i jasnozielone
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodnik000 00:23, 12 maj 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Dobry Wieczór Pani Danusiu

Na stronie 24 link: http://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-z-trawnikiem?page=24

są zdjecia pani trawnika.
Gratuluje pięknego trawnika i soczystej zieleni


Jakiego nawozu pani stosuje, że trawnika jest taki gęsty i równomiernie wybarwiony??


Przy takich temp. jak teraz i słonecznej pogodzie co ile zraszać trawnik i jaki czas podlewania?


Pozdrawiam serdecznie
Sebek 19:13, 13 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To jest akurat trawnik u klientów, ale trawnik Danusi jest równie piękny

Danusia poleca na lato nawóz Yara Mila Complex - ja również, bo trawnik po jego stosowaniu wygląda ślicznie

Podlewanie zależy m.in. od rodzaju gleby, od tego czy masz nawadnianie czy po prostu lejesz z węża.
Przy nawadnianiu sprawa jest ułatwiona, bo 15 minut podlewania z systemu - 2-3 razy w tygodniu całkowicie wystarcza.
Z węża gdzieś 300 mkw trawnika podlewam od 15 minut do nawet godziny - zależy jaka jest pogoda. Wiosną poświęcam na to kilkanaście minut, bo często pada deszcz i nie ma letnich upałów. Latem podlewam obficie aż gleba dobrze nasiąknie - i nawet codziennie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Debra 19:24, 13 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Do podlewania zamiast węża bardzo polecam deszczownice. Podłącza się to to do węża, ustawia i fontanna rozpylonej wody zrasza równomiernie trawnik i nie tylko.
U mnie tak to wygląda



Dodam, że ta fontanna stale się przemieszcza wahadłowo, w przód i z powrotem, tak więc w jednym ustawieniu podlewane jest jakieś 12 m kw. trawnika.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies