Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 22:18, 19 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prawdopodobnie spaliłeś trawnik, nawóz trzeba rozpuścić i młode siewki podlewać. Doschły w czasie suszy, czyli pogody bezdeszczowej.

Najważniejszą sprawą dla młodego trawnika jet woda, woda i jeszcze raz woda. Jest szansa, że ten suchy jeszcze nie padł całkowicie, podlewaj przez kilka dni kilka razy dziennie, żeby był stale wilgotne, a jak nie będzie po 3 dniach widac poprawy to przekop i zasiej jeszcze raz. Podlewaj, podlewaj i podlewaj aż do znudzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodnik000 22:20, 19 maj 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Pani Danusi co z moim trawnikiem?
Może to pędraki są w glebie?
zakol13 23:05, 19 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Najlepiej sprawdzić, poprzez nacięcie trawy i zaglądnięcie w korzenie. Proponuje wykonać wiele takich nacięć bo pędraka tak naprawdę ciężko znaleźć. Niestety w tym roku jest ich bardzo dużo i wiele ludzi ma z nimi problem, ja niestety już potwierdzone mam, że siedzą pędraki i trawa wygląda jak klepicho w wielu miejscach.
____________________
Gardenarium 23:30, 19 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogrodnik, na podstawie tej fotki nie jestem w stanie określić. Jeśli są pędraki to ptaki dziobią na trawniku i trawa wyłazi, robią się łyse miejsca. Moim zdaniem gleba ma rózną zasobność.

Rozsyp nawóz równo i podlewaj obficie, powinno się wyrównać i ładnie zazielenić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:36, 20 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakikolwiek specjalny do trawnika.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polaczekfx 09:55, 03 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 7
Witam Serdecznie. Bardzo proszę o rade co mam zrobić z moim trawnikiem jest po areacji i wertykulacji oraz nawozie. wszystko bylo ok po paru koszeniach zauważyłem takie żółte ( wysyszone ) jak na zdjeciach.
Dodam ze troche duzo pada ostatnio nie wiem czy jest to jakas przyczyna tego ? Bardzo prosze o informacje co to moze byc, co musze zrobic ?

Gardenarium 21:22, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możliwe przyczyny:

- za mokro
- za mało nawozu
- za długie odstępy między kolejnym koszeniem i trawa zrzedła
- za krótko (nisko) koszona

Teraz skoś krótko, zależy kiedy była nawożona, jeśli dawno (3 tygodnie co najmniej) to posyp równo nawozem, podlewaj aby nawóz się rozpuścił, i zazieleni się, Koś co tydzień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:23, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
polaczekfx napisał(a)


Te plamy wynikają z tego że gleba ma różną zasobność, tu gdzie zielona łądna trawa gleba jest żyźniejsza, albo nierówno nawóz posypałeś. Wyrównaj następnym razem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polaczekfx 21:31, 03 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Możliwe przyczyny:

- za mokro
- za mało nawozu
- za długie odstępy między kolejnym koszeniem i trawa zrzedła
- za krótko (nisko) koszona

Teraz skoś krótko, zależy kiedy była nawożona, jeśli dawno (3 tygodnie co najmniej) to posyp równo nawozem, podlewaj aby nawóz się rozpuścił, i zazieleni się, Koś co tydzień.


za krotko nie bylo koszone nawozilem ponad miesiac temu, kosilem na 3 wysokosci na mojej kosiarce z przodu i z tylu wiec nie bylo zbyt krotko, i kosilem gdzie co 2 tygodnie jakos tak, jak bylem u ogordnika to mi poradzili:
popryskaj to środkiem "Topsin" na całej powierzchni tylko nie może padać to powinno pomóc...
i co tu teraz robic ... ?? nawozic jeszcze raz , po skoszeniu na krotko ??? a jakim nawozem prosze o rade.
Gardenarium 22:45, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszarpane są końcówki - zbyt tępe ostrza kosiarki.

Trawnik ma to do siebie, że nie wszystkie źdźbła przez cały rok będą zielone, trawa obumiera, filcuje się, nie wiem jak była w sumie pielęgnowana. Czy koszona z koszem czy nie.

Kiedy była nawożona ostatnio? Ponad miesiąc? Topsin jest zalecany jeśli są choroby grzybowe, możesz opryskac na wszelki wypadek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies