Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Debra 11:23, 16 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Moim skromnym zdaniem miałaś w trawniku chwastnicę jednostronną. Te puste miejsca, to ślady po jej korzeniach, tam trawa nie za bardzo chce rosnąć, ale za jakiś czas zarosnie, daj jej czasu, podlewaj.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Gardenarium 12:06, 16 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale jakim cudem chwastnica zniknęła? ona sama nie wyginie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 20:56, 16 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276

Chwastnica nie znosi koszenia i jako chwast jednoroczny w trawniku regularnie koszonym i nawożonym zanika w następnym sezonie.
Spraktykowałam, bo osobiście miałam z nią do czynienia na własnym trawniku.
Przywlokła się do mnie w nawiezionej ziemi pod trawnik
Nie sądzę jednak aby przyczyną problemów u agam była chwastnica, stawiałabym raczej na pleśń śniegową i zbyt późne nawożenie jesienne.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Debra 21:29, 16 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
goniak napisał(a)

Chwastnica nie znosi koszenia i jako chwast jednoroczny w trawniku regularnie koszonym i nawożonym zanika w następnym sezonie.
Spraktykowałam, bo osobiście miałam z nią do czynienia na własnym trawniku.
Przywlokła się do mnie w nawiezionej ziemi pod trawnik
Nie sądzę jednak aby przyczyną problemów u agam była chwastnica, stawiałabym raczej na pleśń śniegową i zbyt późne nawożenie jesienne.


Też mialam. Dodam, że nie znosi koszenia bardzo nisko, inaczej trudno ją kosić bo rośnie po ziemi.
Jest jednoroczna, ale zostają po niej suche korzenie, które trzeba wyrywać. W miejscach gdzie nadal są, nowa trawa nie rośnie tak samo, stąd te placki. To moje własne doświadczenie, ale bez 'pomacania' łysego miejsca, pewności nie mam.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
gierczusia 19:48, 17 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Łojjj .. Ile tu przydatnych informacji .... Dzięki Wszystkim
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ogrodnik000 21:06, 17 maj 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Pomóżcie bo nie wiem co stało się z moim trawnikiem ;(
Jak co roku byla przeprowadzana wertykulacja na trawniku.

Plamy (jasne przebarwienia) są na trawniku już od dwóch - trzech sezonów
Nawóz był rozsiewany siewnikiem równomiernie z odpowiednie z dawką.


Co jest z trawnikiem?
Czy taki trawnik warto teraz przekopac i zalozyc od nowa?

A moze wykonac PH gleby? i dobrac odpowiednie srodki np. wapnowanie gleby ?

Czy powinienem jakis oprysk wykonac na te przebarwienia?


Licze na wasza pomoc

Pozdrawiam
ogrodnik000 00:49, 18 maj 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
ogrodnik000 00:52, 18 maj 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Sebek 22:21, 18 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ze zdjęcia tak to wygląda jakby w jednym miejscu był inny gatunek, a w drugim inny... Albo w jednym miejscu jest więcej próchnicy, a w drugim mniej.....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nodan 11:41, 19 maj 2013

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 12
Witajcie


Może , ktoś z was co zrobiłem nie tak i jak doprowadzić trawnik do właściwej kondycji

Trawnik założyłem na przełomie sierpnia/września ubiegłego roku. Zbadałem ziemię PHmetrem, potem przekopałem, w miarę wyrównałem, zwałowałem.


Jako mieszankę wybrałem ze względu na suchą piaszczystą glebę Barenbrug Water Saver - nie wiem czy był to dobry wybór - niby miała być to mieszanka przeznaczona pod nasze gleby. Trawnik urósł, podlewałem regularnie i 3 razy skosiłem do zimy.

Wydaje mi się tylko z dzisiejszego punktu widzenia, że skosiłem zbyt krótko, bo na jesieni trawa zaczęła wysychać i żółknąć placami. podczas siewu zasiliłem glebę " Nawozem do siewu"


Na wiosnę, trawa dożyła, pięknie się zazieleniła, w puste miejsca dosiałem trawy , Nawiozłem trochę HYDROKOMPLEXEM firmy Mila. Starałem się rozsiać nawozu nie za dużo - podlałem, ale wszystkich kulek nie rozpuściło. Zniknęły dopiero po około 2-3 tygodniach.

3 tygodnie temu skosiłem ( może za krótko) i od tego czasu trawnik zaczął wzrastać bardzo nie równo, dużymi polami wysychać, nawet nowe źdźbła zaczęły schnąć, a po ubiegłotygodniowych deszczach i 4 dniowych upałach, które są teraz wygląda tragicznie

Czekam na jakieś porady co mam zrobić


Załączam kilka fotek














Proszę jak doprowadzić trawnik do dobrego stanu i jakich błędów nie popełniać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies